خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با دیدنی‌های مهم شهر میلان

آشنایی با دیدنی‌های مهم شهر میلان

میلان یکی از مهم ترین شهر های ایتالیا است که در شمال این کشور و در ناحیه لومباردی واقع شده است. بر اساس سرشماری هایی که در سال 2010 انجام شده جمعیت این شهر زیبا را 1 میلیون و 342 هزار نفر تخمین زده اند. این بدان معنی است که میلان به عنوان دومین شهر پرجمعیت ایتالیا شناخته می شود. از این شهر به عنوان پایتخت اداری ایتالیا یاد می شود به طوری که بیشتر ادارات مهم کشور در آن قرار دارد. علاوه بر این میلان یکی از پایتخت های مد دنیا نیز در نظر گرفته می شود. اگر دوست دارید با جاذبه های گردشگری این شهر آشنا شوید ما را در ادامه همراهی کنید.

میلان

جاذبه های گردشگری میلان

کلیسای جامع

همان طور که می دانید ایتالیا مرکز مسیحیت به شمار می رود و از همین رو در تمام شهر های آن می توانید با کلیسا های مختلفی آشنا شوید. یکی از مهم ترین سازه های مذهبی میلان و تمام ایتالیا کلیسای جامع است که با نام ال دوئومو نیز شناخته می شود. این کلیسا زیبا که در قرن 14 میلادی ساخته شده است سبکی گوتیگی دارد و بیش از 40 هزار نفر در خود جای می دهد. ال دوئومو به عنوان یکی از بزرگترین کلیسا های دنیا شناخته می شود. علاوه بر معماری زیبا، در داخل این کلیسا نیز می توانید با آثار هنری مختلفی آشنا شوید.

قلعه فورزسکو

قلعه فورزسکو یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری میلان است که بازدید از آن را نباید از دست بدهید. این قلعه زیبا که در قرن 12 میلادی ساخته شده است به عنوان یکی از نماد های باستانی شهر به شمار می رود. میلان شهری تاریخی نیست و بیشتر جاذبه های آن نیز به قرون اخیر هستند اما این قلعه از هر نظر متفاوت است. قلعه فورزسکو زمانی محلی برای اقامت خاندان سلطنتی شهر محسوب می شده است. از مهم ترین ویژگی های این قلعه می توان به مجموعه مجسمه های سنگی پیتا روندانینی اشاره کرد.

سالن آلا اسکالا

میلان

یکی دیگر از جاذبه های مهم این شهر که در طول سال افراد زیادی از آن دیدن می کنند، سالن آلا اسکالا است که در مرکز شهر قرار دارد. این سالن یکی از مهم ترین ساختمان های اجرای نمایش و اپرا در دنیا محسوب می شود. در طول هفته 6 اجرا در این سالن برگزار می شود که از میان برترین آن در تمام کشور انتخاب شده اند. این ساختمان معماری زیبا و با شکوهی دارد و به همین دلیل بازدید از آن حتما توصیه می شود. شاید نتوانید برای تماشای نمایش بلیت تهیه کنید ولی می توانید با تور های گردشگری از بعضی قسمت های کلیسا دیدن کنید.

ورزشگاه سنسیرو

میلان برای سال ها به عنوان یکی از قطب های اصلی فوتبال در دنیا و اروپا شناخته می شده است. تو تیم مهم فوتبال به اسم های آث میلان و اینتر میلان در این شهر وجود دارد که هر کدام از آنها طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارند. این دو تیم بازی های خانگی خود را در ورزشگاه سنسیرو برگزار می کنند. هر کسی که به فوتبال علاقه داشته باشد، این ورزشگاه را می پرستد چرا که در آن رخداد های مهم زیادی اتفاق افتاده است. به شدت توصیه می شود که برای تماشای دربی معروف این شهر به ورزشگاه بروید.

گالری نقاشی بررا

در این شهر مراکز هنری زیادی وجود دارد که یکی از برجسته ترین آنها گالری نقاشی بررا نام دارد. این گالری محلی برای به نمایش گذاشتن نقاشی های معاصر می باشد و به همین دلیل هنرمندان از سراسر دنیا سعی می کنند برای نمایش آثار خود در این گالری وقت رزرو کنند. بازدید این گالری نقاشی می تواند یک تجربه فراموشی نشدنی را برای شما رقم بزند.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *