خانه » گوناگون » گردشگری » هر آنچه باید از جاذبه‌های سیه نا بدانیم

هر آنچه باید از جاذبه‌های سیه نا بدانیم

سیه نا یکی از شهر های نسبتا کوچک ایتالیا است که در مرکز این شهر و در ناحیه توسکانی واقع شده است. بر اساس سرشماری های انجام شده توسط موسسه آمار ایتالیا در سال 2015 جمعیت این شهر زیبا را چیزی در حدود 55 هزار نفر تخمین زده اند. این شهر همواره زیر سایه دیگر قسمت های توسکانی مانند فلورانس قرار داشته اند و از همین رو کمتر شناخته می شوند. با این حال سیه نا به دلیل این که هنوز بسیاری از قسمت های سنتی خود را حفظ کرده، یکی از برترین مناطق گردشگری در ناحیه محسوب می شود. اگر دوست دارید در مورد جاذبه های گردشگری این شهر اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، با ما در ادامه همراه باشید.

سیه نا

جاذبه های گردشگری سیه نا

میدان دل کمپو

معمولا بیشتر تور های گردشگری بازدید خود از شهر را از این منطقه شروع می کنند. از میدان دل کمپو به عنوان قلب شهر یاد می شود که در اطراف آن می توانید با کافه ها و رستوران های سنتی بسیاری آشنا شوید. دل کمپو هنوز هم به عنوان یکی از بزرگترین میدان های قرون وسطایی در اروپا شناخته می شود. بررسی ها نشان می دهد که سازه های اولیه این میدان در اوایل قرن 13 بنا شده اند و هنوز هم بسیاری از آنها سالم باقی مانده اند. بسیاری از ساختمان های معروف شهر در اطراف این میدان قرار دارند و به همین دلیل شما در حین بازدید از دل کمپو می توانید به راحتی به آنها نیز سر بزنید.

کاخ پابلیکو

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر که نباید بازدید از آن را از دست بدهید، کاخ پابلیکو نام دارد. شما می توانید با این کاخ زیبای باروکی در شمال شهر آشنا شوید. ساخت این بنا در سال 1297 شروع شد و تقریبا تکمیل کردن آن 50 سال طول کشید. این کاخ زمانی محل زندگی حکمرانان شهر بود اما امروزه از آن به عنوان یکی از ساختمان های پارلمانی یاد می شود که برخی از رای گیری ها در آن انجام می شود. با این حال شما می توانید از برخی قسمت های این کاخ دیدن کنید.

کلیسای جامع سیه نا

سیه نا

در تمام شهر های ایتالیا چند کلیسای تاریخی و معروف وجود دارد که سیه نا نیز از این قضیه مستثنا نیست. کلیسای جامع سیه نا به عنوان بزرگترین بنای مذهبی در شهر شناخته می شود که در سال 1263 ساخته شده است. با گذر زمان تغییرات زیادی در ساختار این کلیسا صورت گرفت که بیشتر آنها در راستای گسترش آن بوده اند. از این کلیسای بیزانسی به عنوان یکی از قدیمی ترین بناهای کاتولیکی که در زمان رومیان ساخته شده است، یاد می کنند.

برج Torre del Mangia

از دیگر سازه های باستانی این شهر می توان به برج Torre del Mangia اشاره کرد که در نزدیکی میدان دل کمپو واقع شده است. شواهد نشان می دهد که این برج زیبا در سال 1348 ساخته شده است. در زمانی که این برج ساخته شده بود، با ارتفاع 102 متری اش به عنوان بلندترین برج ایتالیای قرون وسطا شناخته می شد. شما می توانید با بالا رفتن از این برج بیشتر بخش های مرکزی شهر را مشاهده کنید. بسیاری این سازه را با برج قدیمی شهر بولونیا مقایسه می کنند.

باسیلیکای سن دومنیکو

باسیلیکای سن دومنیکو یکی دیگر از مکان های دیدنی مهم شهر است که با نام کلیسای کاتریانا نیز شناخته می شود. این ساختمان تاریخی در سال 1025 ساخته شده و از همین رو اهمیت بسیار زیادی دارد. در کمال ناباوری تمام قسمت های باسیلیکای سن دومنیکو سالم هستند و هیچ گونه دستکاری در بافت آن ایجاد نشده است. آمار ها نشان می دهد که در طول سال بیش از 20 هزار نفر از این مکان دیدن می کنند.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *