خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با مکان‌های دیدنی شهر کاتانیا

آشنایی با مکان‌های دیدنی شهر کاتانیا

کاتانیا یکی از شهر های بزرگ ایتالیا است که در شرق این کشور و در ناحیه سیسیل واقع شده است. سرشماری هایی که در سال های اخیر صورت گرفته است نشان می دهد که این شهر جمعیتی در حدود 296 هزار نفر دارد. این بدان معنی است که کاتانیا به عنوان نهمین شهر پرجمعیت ایتالیا شناخته می شود. کاتانیا از جنوب با دریای یونان هم مرز است و به همین دلیل تجارت بندری یکی از اصلی ترین راه های کسب درامد مردم این شهر محسوب می شود. اگر دوست دارید با جاذبه های گردشگری این شهر بیشتر آشنا شوید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

کاتانیا

جاذبه های گردشگری کاتانیا

کوه اتنا

یکی از جاذبه های گردشگری معروف این شهر کوه اتنا نام دارد که زیبایی های بی نظیری دارد که چشم هر بیننده را مسحور می کند. این کوه آتشفشانی که ارتفاعی 3035 متری دارد به عنوان بلند ترین قله در منطقه سیسیل شناخته می شود. همچنین جالب است بدانید که کوه اتنا نه تنها فعال ترین آتشفشان اروپا است، بلکه به عنوان یکی از فعال ترین ها در تمام دنیا شناخته می شود. شما می توانید با استفاده از قایق از نزدیکی های این کوه دیدن کنید. از سال 2007 بازدید از خود کوه به دلیل خطر فوران ممنوع شده است.

قلعه اورسینو

قلعه اورسینو یکی از جاذبه های برتر این شهر است که در جنوب آن واقع شده است. بررسی ها نشان می دهد که ساخت این قلعه سلطنتی که از آن به عنوان محل زندگی خاندان پادشاهی سیسیل استفاد می شده است، به قرن 13 میلادی بر می گردد. مهم ترین دلیل شهرت این قلعه به دلیل قیام مردم سیسیل می باشد. بعد از قیام، این قلعه به عنوان محل نشست پارلمان سیسیل انتخاب شد. در حال حاضر شما می توانید در روز های خاصی از این قلعه دیدن کنید و از مکان های مهم آن بازدید به عمل بیاورید.

کاتانیا

مجسمه dell’Elefante

مجسمه dell’Elefante به عنوان یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر شناخته می شود که توریست ها علاقه خاصی به آن دارند. این مجسمه مربوط به یک فیل است که بر روی آن یک مرد قرار دارد. از دهان این مرد آب فواره می کند. همین موضوع باعث شده تا افراد زیادی برای عکاسی خود را به این مجسمه برسانند. این مجسمه که از سنگ های لاوا ساخته شده است، یادبودی از حمله کارتاژ ها می باشد.

کلیسای جامع کاتانیا

کلیسای جامع کاتانیا به عنوان مهم ترین سازه مذهبی شهر و یکی از برجسته ترین عبادتگاه ها در کل سیسیل یاد می شود. این کلیسای زیبا که سبکی بیزانسی دارد در سال 1093 میلادی ساخته شده است. البته باید بدانید که در طول این مدت تغییرات زیادی در بافت کلیسا بوجود آمده که بیشتر آنها در راستای گسترش کلیسا بوده اند. این بنا را برای یادبود سنت آگتا ساخته اند، در واقع تنها کلیسایی که به نام سنت آگتا ساخته شده باشد، همین است. از سال 1859 نیز این کلیسا به عنوان محل زندگی اسقف اعظم سیسیل شناخته می شود.

تئاتر ماسیمو بلینی

رومی ها و ایتالیایی ها به هنر های نمایشی شهره بوده اند و به همین دلیل است که در بیشتر شهر های این کشور می توانید با سالن های تئاتر باستانی آشنا شوید. تئاتر ماسیمو بلینی که از آن به عنوان بزرگترین سالن نمایش در سیسیل یاد می شود، یکی از برترین جاذبه های گردشگری کاتانیا شناخته می شود که در طول سال افراد زیادی از آن دیدن می کنند. جالب است بدانید که ساختمان این تئاتر برای اولین بار در سال 1200 میلادی ساخته شده است. در حال حاضر این سالن گنجایشی 10 هزار نفری دارد و این در حالی است که در سال 1200 تنها 2 هزار نفر گنجایش داشت.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *