خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با جاذبه‌های گردشگری پروجا

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری پروجا

پروجا یکی از شهر های مهم ایتالیا است که در مرکز این کشور واقع شده است. سرشماری هایی که توسط موسسه آمار این کشور در سال 2015 صورت گرفته حاکی از این است که پروجا جمعیتی 170 هزار نفری دارد. این شهر یکی از قدیمی ترین بافت های ایتالیا را دارد به طوری که بیشتر خیابان های آن متعلق به قرن 12 تا 15 میلادی هستند. همچنین جالب است بدانید که در این شهر تنها دانشگاه مخصوص خارجیان در ایتالیا واقع شده است. بسیاری پروجا را مرکز هنر کشور نیز می دانند چرا که در آن مراکز هنری فراوانی وجود دارد. اگر دوست دارید با جاذبه های گردشگری این شهر بیشتر آشنا شوید، ما را در ادامه همراهی کنید.

پروجا

جاذبه های گردشگری پروجا

گالری Nazionale dell’Umbria

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، این شهر به عنوان پایتخت هنری ایتالیا شناخته می شود. در پروجا گالری های فراوانی وجود دارد که بدون تردید مهم ترین آنها گالری Nazionale dell’Umbria نام دارد. این گالری که مجموعه ای از نقاشی های آمبریا را دارد، در اوایل قرن 13 میلادی تاسیس شده است. این بدان معنی است که گالری Nazionale dell’Umbria قدیمی ترین گالری نقاشی در اروپا به شمار می رود. همچنین در بخش جنوبی این گالری نمایشگاه های دائمی و موقت زیادی برای به معرض بازدید گذاشتن نقاشی های هنرمندان کمتر شناخته شده وجود دارد.

میدان فونتانا

میدان فونتانا به عنوان مرکز و قلب شهر شناخته می شود که در طول سال توریست های زیادی از آن دیدن می کنند. این میدان که یک فواره دارد، به عنوان قدیمی ترین میدان قرون وسطایی در مرکز ایتالیا شناخته می شود. جالب است بدانید که این میدان و فواره در اوایل قرن 12 میلادی ساخته شده اند و تاکنون هم هیچ گونه تغییری در نمونه اولیه آن ایجاد نشده است. از دیگر ویژگی های بی نظیر این میدان می توان به مجسمه های کوچکی اشاره کرد که در اطراف آن قرار داشته و توسط هنرمندانی مانند نیکولا پیسانو و جیووانی پیسانو ساخته شده است.

کلیسا پروجا

پروجا

از دیگر دیدنی های مهم این شهر که بازدید از آن باید در لیست خود قرار دهید، کلیسا پروجا می باشد. این کلیسای کاتولیک به سنت لورس اهدا شده، در قرن 9 میلادی ساخته شده است. معماری بیرونی این کلیسا تلفیقی از سبک باروکی و بیزانس است و به همین دلیل بنای آن جزو برترین معماری های قرون وسطا در نظر گرفته می شود. از سال 1986 این کلیسا به عنوان مقر استقرار اسقف اعظم شهر محسوب می شود. شما می توانید از این کلیسای زیبا و قدیمی در تمام روز های هفته به جز یکشنبه های دیدن کنید.

استحکامات Rocca Paolina

استحکامات Rocca Paolina که در دوره رنسانس ساخته شده است، یکی دیگر از دیدنی های برتر این شهر می باشد. این قلعه زمانی یکی از مهم ترین مراکز نظامی محسوب می شد که در آن سربازان برای مقابله با عثمانی ها تعلیم داده می شدند. در حال حاضر اما باید بدانید استحکامات  Rocca Paolina به یک موزه تغییر کاربری داده است. در این قلعه بخش های متنوعی وجود دارد که پربازدید ترین آن زندان و برج های نگهبانی می باشند. این قلعه شاید نمای چندان زیبایی نداشته باشد اما از نظر تاریخی اهمیت فوق العاده زیادی دارد.

کلیسای سن دومینیکو

از دیگر کلیسا های مهم این شهر می توان به کلیسای سن دومینیکو اشاره کرد که در شرق پروجا و در نزدیکی خیابان کالینی واقع شده است. این کلیسای گاتیکی که در قرن 15 ساخته شده، به عنوان اصلی ترین مرکز مذهبی شهر شناخته می شود که مراسم های روز یکشنبه در آن برگزار می شود. در داخل کلیسای سن دومینیکو آثار هنری و تاریخی فراوانی وجود دارد که از میان مهم ترین آنها می توان به نقاشی های کاملانو بوریسی اشاره کرد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *