خانه » گوناگون » گردشگری » پیاچنزا و آشنایی با جاذبه‌های مهم آن

پیاچنزا و آشنایی با جاذبه‌های مهم آن

پیاچنزا یکی از شهر های نسبتا کوچک ایتالیا است که در شمال مرکزی این کشور و در ناحیه امیلیا رومانیا واقع شده است. آخرین سرشماری هایی که در سال 2015 صورت گرفته حاکی از این است که پیاچنزا جمعیتی در حدود 102 هزار نفر دارد. این شهر یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی در ایتالیا محسوب می شود به طوری که در آن می توانید با بیش از ده ها موزه و گالری هنری آشنا شوید. علاوه بر این، بسیاری از بافت های قدیمی شهر نیز سالم مانده اند و از همین رو افراد زیادی دوست دارند که از پیاچنزا دیدن کنید. اگر دوست دارید با مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر بیشتر آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

پیاچنزا

جاذبه های گردشگری پیاچنزا

رودخانه تربیا

یکی از برترین مکان های طبیعی که در این شهر وجود دارد و در طول سال افراد زیادی را جذب خود می کند، رودخانه تربیا نام دارد. این رودخانه که به عنوان یکی از چهار رودخانه اصلی ناحیه امیلیا رومانیا محسوب می شود، 440 کیلومتر طول دارد و عمق آن نیز چیزی در حدود 3 متر می باشد. از مهم ترین تفریحاتی که گردشگران در این رودخانه انجام می دهند، می توان به قایق سواری اشاره کرد. همچنین در بعضی از قسمت های رودخانه تربیا نیز می توانید شنا کنید.

کاخ فارنسه

یکی دیگر از جاذبه های مهم این شهر کاخ فارنسه نام دارد که در مرکز پیاچنزا واقع شده است. این ساختمان به عنوان یکی از زیباترین سازه های شهر به شمار می رود. کاخ فارنسه در سال 1534 ساخته شده و سبکی رنسانسی دارد. برای قرن ها این کاخ محل اقامت یکی از ثروتمند ترین خانواده های شهر، یعنی خانواده پیگینی بوده اما در حال حاضر کاخ فارنسه به عنوان یک موزه تغییر کاربری داده که در آن می توانید با تعداد زیادی از آثار هنری و تاریخی که این خانواده جمع آوری کرده اند، آشنا شوید.

کلیسای جامع پیاچنزا

پیاچنزا

همان طور که اشاره کردیم بسیاری از بافت های قدیمی این شهر سالم مانده اند. بدون شک یکی از مهم ترین سازه های باستانی این شهر کلیسای جامع پیاچنزا می باشد که در سال 1233 ساخته شده است. درست مانند سایر ساختمان های مذهبی قرن 13، کلیسای جامع پیاچنزا سبک باروکی دارد. از مهم ترین ویژگی های این کلیسا می توان به برج ناقوس 25 متری آن اشاره کرد که تقریبا از بیشتر قسمت های شهر دیده می شود. این کلیسا که به مریم مقدس اهدا شده، در طول سال افراد زیادی را جذب شهر می کند.

کلیسای سن سیتو

یکی دیگر از کلیسای های برتر این شهر که بازدید از آن را حتما باید در لیست خود قرار دهید، کلیسای سن سیتو نام دارد که در جنوب شهر واقع شده است. جالب است بدانید که این کلیسا از کلیسای جامع بسیار قدیمی تر است به طوری که در سال 832 ساخته شده است. تا قبل از این که کلیسای جامع ساخته شود، سن سیتو به عنوان اصلی ترین مرکز مذهبی در شهر شناخته می شد. اگر به معماری بیزانس رومی علاقه دارید، بهتر است از این سازه دیدن کنید.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *