خانه » گوناگون » گردشگری » سفر به مهم‌ترین شهر باواریا، مونیخ

سفر به مهم‌ترین شهر باواریا، مونیخ

مونیخ از جمله شهر های بزرگ و معروف آلمان است که در جنوب این کشور و در ایالت باواریا واقع شده است. بر اساس سرشماری هایی که در سال 2017 صورت گرفته جمعیتی این شهر زیبا را چیزی در حدود 1 میلیون و 330 هزار نفر تخمین زده اند. این بدان معنی است که مونیخ بعد از برلین و هامبورگ به عنوان سومین شهر پرجمعیت در این کشور به شمار می رود. بسیاری اعتقاد دارند که مونیخ ثروتمندترین شهر آلمان است و به همین دلیل استاندارد های زندگی در این شهر بسیار بالای می باشد. اگر دوست دارید با جاذبه های گردشگری این شهر بیشتر آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

مونیخ

جاذبه های گردشگری مونیخ

مارین پلاتز

از مارین پلاتز همیشه به عنوان مرکز اصلی و قلب شهر یاد می شده است. این میدان بدون تردید شلوغ ترین قسمت مونیخ است که بیشتر تور های گردشگری بازدید خود را از آنجا شروع می کنند. تا اوایل قرن 19 این میدان یکی از قسمت های قرون وسطایی محسوب می شد که در آن مسابقات پرتاب نیزه و یا کشتی گیری برگزار می شد. بعد از تمام جنگ جهانی اول اما مهم ترین ساختمان های در اطراف این میدان احداث شدند. بدون شک بازدید از مارین پلاتز می تواند یک تجربه بی نظیر را برای شما رقم بزند.

فراونکیرشه‌

یکی دیگر از دیدنی های مونیخ که در تمام اروپا شناخته شده می باشد، فراونکیرشه نام دارد. این عبارت در واقع به کلیسای جامه شعر اطلاق می شود که به مریم مقدس پیشکش شده است. این کلیسا برای قرن ها به عنوان اصلی ترین مرکز مذهبی شهر شناخته می شود که محل زندگی اسقف اعظم نیز محسوب می شود. یکی از مهم ترین قسمت های این کلیسا که توریست ها برای دیدن آن از سراسر اروپا به مونیخ سفر می کنند، جای پای بزرگی است که در کف ایوان اصلی وجود دارد. اعتقاد بر این است که این ردپا به لوسیفر یا همان شیطان تعلق دارد.

کلیسای آزام

مونیخ

یکی دیگر از کلیسا های مهم این شهر که بهتر است از آن بازدید کنید، کلیسای آزام نام دارد که در شرق مونیخ واقع شده است. این کلیسا که وقف سنت جان شده است، دارای یکی از زیباترین طراحی های داخلی می باشد. این طراحی ها تلفیقی از گچ کاری های گوتیکی و نقاشی های سنتی هستند و به همین دلیل هارمونی  بی نظیری را خلق کرده اند. همچنین در داخل این کلیسا آثار هنری و تاریخی فراوانی وجود دارد که در طی سال ها توسط افراد مختلف به کلیسای آزام اهدا شده اند.

اپرای ایالتی بایرن

اپرای ایالتی بایرن به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز اپرا در دنیا شناخته می شود که در طول سال بسیاری از هنرمندان مطرح این رشته در آن آثار خود را اجرا می کنند. این ساختمان زیبا در سال 1818 توسط یکی از قدرتمندترین حاکمان آلمان یعنی شاه ماکسیمیلیان اول ساخته شده است. متاسفانه در طول دو جنگ جهانی به این اپرا آسیب های فراوانی وارد شد که خوشبختانه بیشتر آن ها در سال های اخیر مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *