خانه » گوناگون » گردشگری » بازدید از شهر تاریخی دوسلدورف آلمان

بازدید از شهر تاریخی دوسلدورف آلمان

دوسلدورف یکی از قدیمی ترین شهر های آلمان است که در مرکز این کشور و در ایالت وستفالن واقع شده است. سرشماری هایی که در سال های اخیر صورت گرفته حاکی از اینی است که این شهر جمعیتی در حدود 580 هزار نفر دارد. دوسلدورف یکی از مهم ترین شهر های روم باستان محسوب می شود و به همین دلیل است که بنا های بیزانسی فراوانی در این شهر وجود دارد. در حال حاضر دوسلدورف به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد توریست ها در آلمان به شمار می رود. اگر دوست دارید با جاذبه های گردشگری این شهر بیشتر آشنا شوید ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

دوسلدورف

جاذبه های گردشگری دوسلدورف

خیابان کنیزالی

مسلما مهم ترین جاذبه گردشگری این شهر که توریست ها علاقه زیادی به آن دارند، خیابان کنیزالی می باشد. از این خیابان به عنوان شیک ترین منطقه در شهر یاد می شود که عده زیادی آن را هم تراز با شانزلیزه در پاریس می دانند. در این خیابان ساختمان های شیک و زیبایی وجود دارد که بازدید از آنها می تواند تجربه جالبی را برای شما رقم بزند. یکی از مهم ترین ویژگی های این خیابان خط آبی است که از وسط  آن می گذرد که توسط درختان چنار و نارون احاطه شده است.

کاخ اشلاس بنرت

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مهم این کشور که توصیه می شود بازدید از آن را در لیست خود قرار دهید، کاخ اشلاس بنرت نام دارد. این کاخ زیبا و تاریخی که در سال 1773 ساخته شده است، سبکی باروکی دارد. شما می توانید با کاخ اشلاس بنرت در 5 کیلومتری خارج شهر آشنا شوید. جالب است بدانید که در این کاخ زیبا و مجلل سه موزه مختلف وجود دارد که هر سه مورد آنها توسط صاحب این کاخ یعنی کارل تئودور به وجود آمده اند. آمار ها نشان می دهد که در طول سال بیش از 200 هزار نفر از کاخ اشلاس بنرت دیدن می کنند.

محله قدیمی

دوسلدورف

همان طور که در بالا نیز اشاره شد این شهر به عنوان یکی از قدیمی ترین قسمت های آلمان شناخته می شود که بیشتر بافت های سنتی خود را حفظ کرده است. بهترین مکان برای آشنایی با این بافت های باستانی محله قدیمی می باشد. این محله دارای بیشترین میزان بازدید می باشد و به همین دلیل است که در سال 2002 در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. یکی از برجسته ترین ویژگی های این محله بدون شک مجسمه جان ویلیام دوم می باشد که سوار بر اسب بوده و در سال 1711 ساخته شده است.

مجموعه هنری راین شمالی-وست فالیا

اگر به آثار هنری مدرن علاقه دارید بهتر است که بازدید از مجموعه هنری راین شمالی-وست فالیا را در دستور کار خود قرار دهید. این مجموعه یکی از مهم ترین مراکز هنری در آلمان محسوب می شود که دارای سه بخش بسیار بزرگ می باشد. هر کدام از این بخش ها دارای آثار هنری فراوانی هستند که بازدید از آنها می تواند تجربه ای جذاب را برای شما رقم بزند. از دیگر قسمت های مهم مجموعه هنری راین شمالی-وست فالیا می توان به مجسمه های مفهومی اشاره کرد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *