خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با دیدنی‌های شهر زیبای نورنبرگ

آشنایی با دیدنی‌های شهر زیبای نورنبرگ

نورنبرگ یکی از شهر های جنوب شرقی آلمان است که در ایالتی به اسم بایرن واقع شده است. سرشماری هایی که در سال های اخیر صورت گرفته نشان می دهد که این شهر جمعیتی در حدود 500 هزار نفر دارد. از نورنبرگ به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز صنعتی و آموزشی آلمان یاد می شود به طوری که در آن بیش از 18 هزار دانشجو وجود دارد. همچنین جالب است بدانید که بیشترین میزان مسلمانان آلمان در این شهر زندگی می کنند. برای آشنایی با مهم ترین جاذبه های گردشگری نورنبرگ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

نورنبرگ

جاذبه های گردشگری نورنبرگ

قلعه نورنبرگ

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر که بهتر است بازدید از آن را در لیست خود قرار دهید، قلعه نورنبرگ می باشد. این قلعه که یکی از قدیمی ترین سازه های شهر می باشد، ارتفاعی 351 متری دارد و در شمال نورنبرگ واقع شده است. شواهد نشان می دهد که این قلعه قدمتی 700 ساله دارد. از قلعه نورنبرگ به عنوان یکی از آخرین بازمانده های استحکامات قرون وسطایی در آلمان یاد می شود. یکی از برجسته ترین قسمت های این قلعه، برج بلند آن می باشد که شما می توانید آن را از بیشتر قسمت های شهر مشاهده کنید.

موزه ملی ژرمنی

از دیگر مکان های دیدنی این شهر که می توانید از آن بازدید کنید، موزه ملی ژرمنی می باشد. این موزه درست در مرکز نورنبرگ واقع شده است. جالب است بدانید که از موزه ملی ژرمنی به عنوان مهم ترین موزه هنری فرهنگی آلمان یاد می شود به طوری که در آن بیش از 1 میلیون و پانصد هزار اثر مختلف وجود دارد. یکی از قسمت های اصلی این موزه مربوط به وسایل به دست آمده به دوران قبل از میلاد مسیح بر می گردد که از میان مهم ترین آنها می توان به نقاشی هایی که بر روی پوست حیوانات کشیده شده اند و قدمتی 15 هزار ساله دارند، اشاره کرد.

دیوارهای شهر

نورنبرگ

نورنبرگ از جمله شهر هایی بوده است که به طور کامل با دیوار های بلند و مستحکم نگهداری می شده است. شواهد نشان می دهد که این دیوار ها تقریبا در قرن 15 میلادی ساخته شده اند. خوشبختانه بسیاری از قسمت های این دیوار ها باقی مانده اند و شما می توانید از آنها دیدن کنید. از مهم ترین قسمت های این دیوار ها می توان به برج های نگهبانی و دروازه های ورود اشاره کرد که در ضلع شرقی و غربی این دیوار ها وجود دارند. جالب است بدانید که این دیوار ها در سال 2011 در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیدند.

کلیسای سنت لورنس

آلمان از جمله کشور های مذهبی اروپا به شمار می رود و به همین دلیل است که در بیشتر شهر های آن می توانید با طیف گسترده ای از کلیسا ها آشنا شوید. مهم ترین کلیسا و بنای مذهبی که در نورنبرگ قرار دارد، کلیسای سنت لورنس نامیده می شود. این کلیسا گوتیکی زیبا در سال 1517 میلادی ساخته شده است. از جمله مهم ترین ویژگی های این کلیسا می توان به مجسمه بشارت اشاره کرد که در رو به روی درب شمالی قرار دارد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *