خانه » گوناگون » گردشگری » معرفی دیدنی‌های مهم شهر پوتسدام

معرفی دیدنی‌های مهم شهر پوتسدام

پوتسدام یکی از شهر های زیبای آلمان است که شما می توانید با آن در جنوب غربی برلین و در ایالت براندنبورگ آشنا شوید. سرشماری های انجام شده نشان می دهد که این شهر جمعیتی در حدود 160 هزار نفر دارد. بسیاری از پوتسدام به عنوان شهر سلطنتی یاد می کنند چرا که این شهر تا سال 1918 محل اقامت پادشاهان پروسی بوده است. یکی از مهم ترین رخداد هایی که در این شهر به وقوع پیوسته است، کنفرانس پوتسدام می باشد که در آن ترومن تصمیم گرفت از بمب اتم استفاده کنید. اگر دوست دارید با مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر بیشتر آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

پوتسدام

جاذبه های گردشگری پوتسدام

کاخ سن‌ سوسی

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر که هر ساله افراد زیادی از ان دیدن می کنند، کاخ سن‌ سوسی نام دارد. جالب است بدانید که این کاخ به عنوان اقامتگاه اصلی پادشاهان پروسی شناخته می شود. از کاخ سن‌ سوسی به عنوان یکی از چهار کاخ سلطنتی مهم اروپا یاد می شود که در سبک روکوکو ساخته شده است. پادشاه فردریش دوم در سال 1547 دستور این کاخ زیبا را داده است. این کاخ در سال 1990 در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

پارک سن‌ سوسی

یکی دیگر از جاذبه های مهم این شهر که بهتر است بازدید از آن را در لیست خود قرار دهید، مربوط به پارک سن‌ سوسی می شود. این پارک زیبا به صورت کامل کاخ سلطنتی را محاصره کرده است. شما می توانید با راحتی از هر دوی این مکان ها در کمتر از چند ساعت دیدن کنید. از پارک سن‌ سوسی به عنوان یکی از زیباترین پارک های اروپا یاد می شود که معماری سلطنتی دارد. یکی از جذاب ترین بخش های این پارک مربوط به قسمت باغ رز می شود که در آن انواع گل های رز در باغچه های زیبا کاشته شده اند.

کاخ جدید

پوتسدام

کاخ جدید یکی دیگر از کاخ های زیبایی است که در غرب کاخ سلطنتی قرار دارد. این بنا بعد از جنگ هفت ساله به دستور فردریش دوم ساخته شده است. از کاخ جدید به عنوان آخرین اثر پروسی که در سبک باروکی ساخته شده است، یاد می شود. کاخ جدید که قدمتش به سال 1766 بر می گردد، دارای گنجینه وسیعی از آثار تاریخی و هنری می باشد. بسیاری از این آثار مربوط به هنرمندانی هستند که در قرن 18 و 19 زندگی می کرده اند. مطمئنا بازدید از کاخ جدید می تواند یک تجربه به یادماندنی را برای شما خلق کند.

کاخ Cecilienhof

این کاخ برخلاف سایر ساختمان های مهم شهر به دوره پروسی ها مربوط نمی شود. در واقع، کاخ  Cecilienhof در سال 1914 به دستور یک دوک انگلیسی به اسم تئودور ساخته شده است. از این کاخ به عنوان یکی از اصلی ترین ساختمان های به جا مانده از زمان جنگ جهانی اول یاد می شود. علاوه بر معماری زیبایی که این کاخ دارد، در داخل آن نیز می توانید با طراحی منحصر به فرد و فوق العاده ای آشنا شوید که توسط معمار معروف آلمانی، توماس کلوزه ساخته شده است.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *