خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با جاذبه‌های مهم شهر وایمار

آشنایی با جاذبه‌های مهم شهر وایمار

وایمار یکی از شهر های مشهور آلمان است که شما می توانید با آن در مرکز آلمان و در ایالتی به اسم تورینگن آشنا شوید. سرشماری هایی که در سال های اخیر صورت گرفته نشان می دهد که این شهر جمعیتی در حدود 65 هزار نفر دارد. وایمار از جمله شهر های قدیمی آلمان نیز به شمار می رود به طوری که برای اولین بار در سال 899 میلادی از آن در متون تاریخی نام برده شده است. در حال حاضر این شهر به عنوان یکی از مراکز فرهنگی در کشور محسوب می شود. اگر دوست دارید با مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر بیشتر آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

وایمار

جاذبه های گردشگری وایمار

اردوگاه مرگ بوخن‌والد

یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری این شهر که در بیشتر کشور های دنیا شناخته می شود، اردوگاه مرگ بوخن‌والد می باشد. از این مجموعه به عنوان یکی از اولین و بزرگترین اردوگاه های کار اجباری نازی در آلمان یاد می شود. اردوگاه مرگ بوخن‌والد همان مجموعه ای است که دانشمندان نازی بر روی اسیران و زندانی ها آزمایش های پزشکی وحشتناک انجام می داده اند. در اردوگاه مرگ بوخن‌والد دو کوره آدم سوزی وجود دارد که از آنها برای سوزاندن اجساد استفاده می شده است. جالب است بدانید که در سال 2005 باراک اوباما از این مجموعه دیدن کرد.

مجسمه یادبود گوته و شیلر

یکی دیگر از دیدنی های مهم این شهر مربوط به مجسمه یادبود گوته و شیلر می شود. از این دو نفر به عنوان برجسته ترین شخصیت های ادبی آلمان یاد می شود که آثار آنها به بیش از 200 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. این مجسمه برنزی توسط Ernst Rietschel در سال 1853 ساخته شده و در حال حاضر در میدان اصلی قرار دارد. از این مجسمه یاد بود به عنوان یکی از محبوب ترین و مهم ترین بناهای یادبود در تمام آلمان یاد می کنند که در طول سال توریست های زیادی نیز از آنها بازدید به عمل می آورند.

کتابخانه دوشس آنا آملیا

وایمار

یکی دیگر از دیدنی های مهم این شهر که بهتر است بازدید از آنها را در لیست خود قرار دهید، مربوط به کتابخانه دوشس آنا آملیا می شود. این کتابخانه که در قسمت مرکزی شهر قرار دارد، بنایی بسیار زیبا بو نئو کلاسیک دارد. کتابخانه دوشس آنا آملیا که شامل بیش از 1 میلیون نسخه کتاب می باشد، در سال 1998 در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. بسیاری باور دارند که کتابخانه دوشس آنا آملیا زیباترین کتابخانه در اروپا به شمار می رود که این موضوع ناشی از معماری منحصر به فرد آن می باشد.

خانه گوته

یوهان ولفگانگ گوته برای چند سال در این شهر زندگی کرده است و به همین دلیل محل زندگی او در حال حاضر به یک موزه تبدیل شده است. ایشان بیش از 10 سال در این خانه سکونت داشته اند که در این دوران بسیاری از آثار مهم او الهام شده است. هم اکنون عاشقان گوته از سراسر دنیا به این خانه می آیند تا با وضعیت زندگی این نویسنده بزرگ بیشتر آشنا شوند.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *