خانه » گوناگون » گردشگری » بررسی لیست دیدنی‌های مهم کمنیتس

بررسی لیست دیدنی‌های مهم کمنیتس

کمنیتس یکی از شهر های زیبای آلمان است که شما می توانید با آن در شرق این کشور و در ایالتی به اسم زاکسن آشنا شوید. سرشماری هایی که در سال 2017 صورت گرفته حاکی از این است که این شهر زیبا جمعیتی در حدود 250 هزار نفر دارد. جالب است بدانید که این شهر در زمان حکومت کمونیست ها بر آلمان شرقی، شهر کارل مارکس نامیده می شد. این شهر تا قرن 19 میلادی به عنوان مهم ترین مرکز صنعتی در آلمان شناخته می شود. اگر دوست دارید با مهم ترین جاذبه های گردشگری کمنیتس بیشتر آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

کمنیتس

جاذبه های گردشگری کمنیتس

پارک و قلعه Lichtenwalde

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر که در طول سال افراد زیادی از آن دیدن می کنند، مربوط به پارک و قلعه Lichtenwalde می شود. جالب است بدانید که در این مجموعه باروکی بیش از 100 فواره وجود دارد و از همین رو از این پارک به عنوان یکی از زیباترین پارک های آلمان یاد می کنند. قلعه این مجموعه نیز دارای ویژگی های بی نظیری می باشد که از میان مهم ترین آنها می توان به آثار هنری و تاریخی اشاره کرد که توسط خاندان سلطنتی در طول سال ها جمع آوری شده اند.

قلعه کلافنباخ

یکی دیگر از قلعه های مهمی که در این شهر وجود دارد و بازدید از آن به شدت توصیه می شود، قلعه کلافنباخ نام دارد. شما می توانید با این قلعه در 10 کیلومتری شرق شهر آشنا شوید. بسیاری از قلعه کلافنباخ به عنوان یکی از عالی ترین قلعه های فئودالی یاد می کنند که هنوز سالم مانده است. آمار ها نشان می دهد که در طول سال بیش از 50 هزار نفر از این قلعه دیدن می کنند. این فلعه که در میانه های قرن 16 میلادی ساخته شده است، برای قرن ها محل زندگی خاندان اشویگل به شمار می رفته است.

یادبود کارل مارکس

کمنیتس

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، در زمان حکومت دولت کمونیستی در قسمت های شرقی آلمان، به این شهر، شهر کارل مارکس می گفتند. یکی از جاذبه های مهم گردشگری این کشور نیز مربوط به این فیلسوف چپ گرا می شود. یادبود کارل مارکس که شما می توانید با آن در رو به روی ساختمان پارلمان آشنا شوید. یادبود کارل مارکس در واقع یک سردیس است که ارتفاعی 10 متری دارد. در زیر این یادبود جمله کارگران جهان متحد شوید، به سه زبان فرانسوی، روسی و آلمانی نوشته شده است. این یادبود در سال 1971 توسط هنرمندی به اسم Lev Kerbel ساخته شده است.

باغ وحش کمنیتس

اگر با خانواده از این شهر دیدن می کنید، بهتر است که باغ وحش کمنیتس سر بزنید. این باغ وحش خانه بیش از 150 گونه مختلف جانوری است. برخی از این جانوران از دورترین قسمت های دنیا جمع آوری شده اند. باغ وحش کمنیتس در سال 1964 بازگشایی شده است و به همین دلیل از آن به عنوان یکی از قدیمی ترین باغ وحش های آلمان یاد می شود. هر ساله افراد زیادی از سراسر آلمان از این باغ وحش دیدن می کنند.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

اولم

سفر به شهر زیبای اولم در آلمان

اولم یکی از شهر های زیبای آلمان است که شما می توانید با آن در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.