خانه » گوناگون » گردشگری » لیست مکان‌های دیدنی شهر بوخوم

لیست مکان‌های دیدنی شهر بوخوم

بوخوم یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که شما می توانید با آن در غرب این کشور و در ایالتی به اسم وستفالن آشنا شوید. سرشماری هایی که در سال 2017 صورت گرفته حاکی از این است که بوخوم جمعیتی در حدود 360 هزار نفر دارد. جالب است بدانید که از بوخوم به عنوان یکی از اصلی ترین قطب های آموزشی یاد می شود چرا که در آن چند دانشگاه و آموزشگاه بین المللی معتبر وجود دارد. این شهر همچنین جایگاه کارخانه های شرکت خودرو سازی اپل می باشد. اگر دوست دارید با مکان های دیدنی مهم بوخوم آشنا شوید، با ما در ادامه این مقاله همراه شوید.

بوخوم

جاذبه های گردشگری بوخوم

رودخانه رور

یکی از مهم ترین مکان های طبیعی این شهر که در طول سال توریست های زیادی از آن دیدن می کنند، رودخانه رور می باشد. از روز به عنوان یکی از مهم ترین رودخانه های آلمان یاد می شود که به رود راین می ریزید. این رودخانه از شهر های مختلفی می گذرد که یکی از آنها بوخوم می باشد. طول رودخانه رور بیش از 217 کیلومتر است. در بخش های از این رودخانه برخی از امکانات رفاهی و تفریحی قرار دارد و به همین دلیل گردشگران می توانند از تفریحاتی مانند قایق سواری استفاده کنند.

دریاچه Kemnade

یکی دیگر از مکان های طبیعی مهم این شهر که بهتر است بازدید از آن را در لیست خود قرار دهید، دریاچه Kemnade می باشد. Kemnade در واقع یک دریاچه مصنوعی است که در سال 1979 ساخته شده است. هدف از ساخت این دریاچه تامین آب برای بخش صنعتی شهر بود اما بعد از گذشت چند سال، دریاچه Kemnade کاربری سابق خود را از دست داد. در حال حاضر این دریاچه یکی از بخش های تفریحی شهر به شمار می رود که مردم معمولا برای پیک نیک به آن سر می زنند.

موزه معدن آلمان

بوخوم

به طور کلی ایالت وستفالن به داشتن معدن های مختلف معروف است و به همین دلیل به اهالی آن لقب معدنچی ها را داده اند. در بیشتر شهر های این ایالت می توانید با این معادن آشنا شوید که بوخوم نیز از این قضیه استثنا نیست. این معدن که برای بیش از 100 سال یکی از اصلی ترین منابع درامد مردم این شهر به شمار می رفته است، از سال 2013 به یک موزه تبدیل شده است. آمار ها نشان می دهد که در طول سال بیش از 300 هزار نفر از این موزه دیدن می کنند. جالب است بدانید که موزه معدن آلمان به عنوان بزرگترین موزه معدن دنیا شناخته می شود.

باغ وحش بوخوم

اگر با خانواده از شهر دیدن می کنید، حتما توصیه می کنیم که به باغ وحش بوخوم سر بزنید. این باغ وحش که در سال 1954 افتتاح شده است، محلی برای نگهداری بیش از 500 گونه مختلف جانوری به شمار می رود. این باغ وحش یکی از مجموعه هایی است که برای اولین بار از سیستم نگهداری باز و بدون قفس استفاده کرد. شما می توانید برای بازدید از این مجموعه همه روزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر بلیت تهیه کنید.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

اولم

سفر به شهر زیبای اولم در آلمان

اولم یکی از شهر های زیبای آلمان است که شما می توانید با آن در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.