خانه » گوناگون » گردشگری » معرفی مکان‌های دیدنی شهر رگنسبورگ

معرفی مکان‌های دیدنی شهر رگنسبورگ

رگنسبورگ یکی از شهر های تاریخی و زیبای آلمان است که شما می توانید با آن در جنوب کشور و در ایالتی به اسم بایرن آشنا شوید. سرشماری هایی که در سال 2017 صورت گرفت حاکی از این است که این شهر جمعیتی در حدود 150 هزار نفر دارد. همان طور که اشاره شد، این شهر یکی از مراکز تاریخی در آلمان به شمار می رود و به همین دلیل است گه رگنسبورگ یکی از مقاصد محبوب گردشگری به حساب می آید. اگر دوست دارید با برخی از اصلی ترین مکان های دیدنی این شهر بیشتر آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

رگنسبورگ

جاذبه های گردشگری رگنسبورگ

یادبود والهالا

بدون شک مهم ترین جاذبه گردشگری این شهر که بیشتر تور های گردشگری از آن بازدید به عمل می آورند، یادبود والهالا نام دارد. والهالا نام بهشت خدایان اسکاندیناوی مانند ثور و اودین به شمار می رود. یادبود والهالا در واقع یک ساختمان پانتئونی می باشد که به تالار مشاهیر آلمان شهرت یافته است. در این مجموعه یادبود مشاهیر آلمان ساخته شده است که از میان مهم ترین آنها می توان به افراد معروفی مانند آلاریک اول، آلفرد کبیر، فردریش کبیر، ماربود و لپولد ششم اشاره کرد. آمار ها نشان می دهد که در طول سال بیش از 300 هزار نفر این بنا دیدن می کنند.

پل سنگی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری و تاریخی مهم این شهر که بهتر است بازدید از آن را در لیست خود قرار دهید، پل سنگی می باشد. پل سنگی یک پل قرن دوازدهمی می باشد که بر روی رود دانوب ساخته شده است. این پل بخش قدیمی را به Stadtamhof متصل می کند. جالب است بدانید که تا قبل از سال 1930، یعنی بیش از 800 سال، این پل به عنوان تنها پل در کل شهر به حساب می آمده است. بسیاری باور دارند که این سازه یکی از شاهکار های مهندسی در قرون وسطی به شمار می رود که هنوز هم سالم مانده است.

کلیسای جامع رگنسبورگ

رگنسبورگ

همان طور که اشاره شد این شهر به عنوان یکی از بافت های تاریخی آلمان به شمار می رود به طوری که در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. یکی از برترین بنا های تاریخی این شهر بدون تردید کلیسای جامع رگنسبورگ می باشد. این کلیسای گوتیکی که وقف سنت پیتر شده، در سال 1320 ساخته شده است. نه تنها معماری این بنا یکی از شاهکار ها به شمار می رود، بلکه در داخل آن نیز می توانید با طراحی های زیبا و نقاشی های ماهرانه ای آشنا شوید که بیشتر آنها توسط افراد مختلف به این کلیسا اهدا شده اند.

صومعه Saint Emmeram

از دیگر بنا های مذهبی شاخص این شهر که از نظر تاریخی اهمیت دارد، می توان به صومعه Saint Emmeram اشاره کرد. این صومعه که در سال 754 ساخته شده، برای قرن ها به عنوان یکی از مراکز مذهبی مهم به شمار می رفته است. یکی از دلایل اهمیت صومعه Saint Emmeram، وجود قبر اسقف فرانک در آن می باشد. هر ساله افراد زیادی از سراسر آلمان و اروپا برای بازدید از این صومعه از شهر دیدن می کنند.

منبع: /www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

اولم

سفر به شهر زیبای اولم در آلمان

اولم یکی از شهر های زیبای آلمان است که شما می توانید با آن در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *