خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با جاذبه‌های مهم شهر بامبرگ

آشنایی با جاذبه‌های مهم شهر بامبرگ

بامبرگ یکی از شهر های توریستی آلمان است که در جنوب این کشور و در ایالت بایرن واقع شده است. سرشماری هایی که توسط موسسه آمار آلمان صورت گرفته حاکی از این است که این شهر جمعیتی در حدود 60 هزار نفر دارد. علی رقم جمعیتی و وسعت کم بامبرگ، این شهر یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در آلمان به شمار می رود. آمار ها نشان می دهد که در طول سال بیش از 500 هزار نفر از بامبرگ بازدید می کنند. اگر دوست دارید با برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر آشنا شوید، بهتر است ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

بامبرگ

جاذبه های گردشگری بامبرگ

اطلس راتوس

بدون شک مهم ترین جاذبه گردشگری این شهر که بیشتر تورها بازدید خود را از آن شروع می کنند، مربوط به اطلس راتوس می شود. اطلس راتوس در واقع ساختمان قدیمی شهر محسوب می شود که در سال 1467 ساخته شده است. از اطلس راتوس به عنوان نماد اصلی بامبرگ یاد می شود به طوری که در سال 2001 در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. این ساختمان که بر روی رودخانه راگنیتز قرار دارد، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری به حساب می آید. بسیاری باور دارند که این بنا عالی ترین سازه باروکی در بایرن به شمار می رود.

صومعه میشلبرگ

صومعه میشلبرگ از دیگر بناهای مهم مذهبی شهر به شمار می رود که در طول سال افراد زیادی از آن دیدن می کنند. بررسی ها نشان می دهد که صومعه میشلبرگ در اواخر قرن 10 میلادی به وجود آمده و تا سال 1880 به عنوان یکی از مهم ترین عبادتگاه ها در شمال بایرن به شمار می رفته است. جالب است بدانید که این صومعه نیز مانند کلیسای جامع شعر در سال 1993 در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. در سال 2002 آسیب های زیادی به این صومعه به دلیل آتش سوزی وارد شد اما در سال 2016 مورد مرمت قرار گرفت.

کلیسای جامع بامبرگ

بامبرگ

یکی دیگر از دیدنی های مهم این شهر که بهتر است بازدید از آن را در لیست خود قرار دهید، کلیسای جامع بامبرگ می باشد. شما می توانید با این بنای مذهبی در قسمت قدیمی شهر آشنا شوید. شواهد به دست آمده حاکی از این است که کلیسای جامع بامبرگ در سال 1002 میلادی ساخته شده و به همین دلیل از آن به عنوان قدیمی ترین کلیسای بایرن یاد می شود. همچنین جالب است بدانید که این کلیسای زیبای باروکی در سال 1993 در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. همچنین در این کلیسا یک اثر تاریخی مهم به اسم مجسمه سوارکاری وجود دارد که از طلا ساخته شده است.

قلعه آتلنبرگ

قلعه آتلنبرگ که در شمال شهر قرار دارد، از جمله بناهایی است که توسط رومی ها ساخته شده است. قلعه آتلنبرگ برای قرن ها یکی از مهم ترین مراکز نظامی کشور به شمار می رفت تا بعد از این که مورد حمله نیرو های فرانسوی در زمان ناپلئون قرار گرفت، کاربری خود را از دست داد. از سال 1850، این قلعه به یک مجموعه گردشگری تبدیل شده که توریست های زیادی را جذب می کند.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

اولم

سفر به شهر زیبای اولم در آلمان

اولم یکی از شهر های زیبای آلمان است که شما می توانید با آن در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.