خانه » دانستنیهای خانواده » این خواستگارها خطرناکند!

این خواستگارها خطرناکند!

در درجه اول مهم این است كه طرف مقابل، علایم خطر نداشته باشد. علایم خطر به معنی این است که شما با این فرد دچار مشکل خواهید شد بنابراین در صورت مشاهده حتی یکی از این علایم باید برای ازدواج با آن فرد تردید کنید. اگر هم این علایم را در خودتان می بینید، مطمئن شوید که هنوز آمادگی ازدواج را به دست نیاورده اید و تا رفع این علایم، باید فکر ازدواج را از سرتان بیرون کنید.

 

علایم خطر عبارت است از:

1- زخم درمان نشده از رابطه عاطفى قبلى: این که هنوز فکر و دلتان با نامزد، خواستگار یا فردی باشد که به او نرسیده اید، افسردگی رابطه ای که تمام شده در شما مانده باشد، هنوز از یک رابطه تمام شده خشم داشته باشید یا ترکش های آن رابطه هنوز در روح شما باقی باشد، این که نامزد سابق شما یا طرف مقابلتان مدام در حال تماس، خط و نشان کشیدن و پیغام و پسغام فرستادن باشد و… همه این ها نشان می دهد که شما یک زخم درمان نشده از رابطه قبلی تان دارید.

 

2- هرج و مرج در سبك زندگى: این یعنی یک فرد هنوز بى نظم و بى هدف باشد، هنوز نتواند برنامه ریزی دقیقی برای آینده اش داشته باشد، نتواند موقعیت فعلی اش را برآورد کند و طبق آن پیش برود، نوسان های شدید در تصمیمی گیری، افکار و اعمالش داشته باشد و هنوز مثل یک فرد بالغ قدرت نظم بخشی نداشته باشد.

 

3- ناتوانى در بیان احساسات خود: کسانی که قدرت بیان عشق، خشم، دلخوری، نگرانی، ترس و خوشحالی را ندارند و مهم تر از آن نمی توانند بین احساسات خود تفکیک قائل شوند، در این دسته قرار می گیرند.

 

4- انواع اعتیاد: اعتیاد به الكل، اینترنت، مواد مخدر، روانگردان ها و هر چیز دیگری خانمان برانداز است. به شدت از این افراد دوری کنید.

 

5- رابطه مخدوش با خانواده: چنین رابطه ای هم به معنی وابستگى زیاد به خانواده و هم بى اعتنایى به خانواده است. مردی که در مقابل خانواده خود مسئولیتی نمی پذیرد، مردی که بدون اجازه خانواده اش قدم از قدم برنمی دارد (حتی اگر اسم این کار را احترام زیاد یا مشورت خواهی بگذارد) مرد قابل اعتمادی نیست.

 

6- وضعیت اجتماعى نامعلوم: یعنی تكلیف سربازى، شغل و دورنماى كارى یک فرد نامعلوم باشد.

 

7- هنوز نداند مى خواهد كجاى دنیا زندگى اش را شروع كند.

مردی که در مقابل خانواده خود مسئولیتی نمی پذیرد، مردی که بدون اجازه خانواده اش قدم از قدم برنمی دارد (حتی اگر اسم این کار را احترام زیاد یا مشورت خواهی بگذارد) مرد قابل اعتمادی نیست

 

اگر نگرانى هایى از جنس بالا نباشد، بررسى نكات مشترك، ارزشمند مى شود و بعد از آن می توانید سراغ تحقیق و شناخت جدی تر بروید.

 

نکات مشترک شما در یک رابطه عبارتند از:

1- تفاهم و صمیمیت نسبى

2- خوش آمدن فیزیكى

3- به دل نشستن اخلاق و شیوه معاشرت طرف مقابل

4- افقهاى مشترك فلسفى و اهدافى

5- نقش هاى مشابه همسرى در ذهن دو طرف

6- شباهت خانواده ها یا حداقل امكان برقرارى رابطه بین دو خانواده.

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت و عکس پرده بکارت با توضیح

انواع پرده بکارت موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. پرده بكارت – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.