خانه » کودک و والدین » تعلیم و تربیت » آموزش مسائل جنسی به کودکان و نوجوانان؟!

آموزش مسائل جنسی به کودکان و نوجوانان؟!

آیا آموزش روابط جنسی در مدارس می تواند مفید واقع شود، در این مورد پدر و مادر چه باید بدانند؟

 

آیا می دانید مدرسه ی فرزند شما در مورد روابط جنسی به فرزندانتان چه آموزش هایی می دهند؟

دادن اطلاعات در خصوص موضوعات سلامت جنسی متناسب با سن جوانان همراه ارزش های دینی و خانوادگی توسط والدین و مشاوران مدارس می تواند نقش بسیار مهمی  در پیشگیری از خطرهای مربوط به سلامت جنسی در این گروه داشته باشد.

بسیاری از والدین، مشاوران و معلمان مدارس از طرح موضوعات فوق عاجز شده و فاقد مهارت ها و اطلاعات لازم در این خصوص هستند و گاه عكس العمل های نادرست آنها و نداشتن مهارت ارتباطی باعث می شود كودكان برای سوالات خود به آنها مراجعه نکنند و اطلاعات فوق را به شکل اغلب ناصحیح و گمراه کننده از دوستان خود كسب كنند.

اطلاعاتی كه با انتقال ارزش ها همراه نیستند و اثرات مخربی خواهند داشت بنابراین بهتر است كه والدین به معلومات و مهارت های ارتباطی با فرزندانشان در خصوص سلامت جنسی مجهز شوند تا در مواقع مورد نیاز بتوانند پاسخ سوال فرزندانشان را به نحو صحیح و اصولی با انتقال ارزش ها بدهند و راه ارتباطی خود و فرزند را در این خصوص همواره باز نگه دارند كه در موارد بعدی نیز فرزندان برای دریافت كمك و اطلاعات به والدین خود مراجعه كنند.

بسیاری از باورهای غلط در خصوص موضوعات جنسی از همین دوران كودكی و نوجوانی شكل می گیرند و بر عملكرد جنسی در دوران بزرگسالی نیز تاثیر می گذارند بنابراین آموزش سلامت جنسی متناسب با سن كودكان و نوجوانان و با توجه به نیازهای اطلاعاتی و مهارتی آنان به همراه ارزش ها، در بهبود سلامت جنسی آنها در دوران جوانی و بزرگسالی نقش زیادی خواهد داشت.

چرا آموزش مسائل جنسی در مدارس ضروری است؟

به دلیل باروری هایی که در سنین پایین مشاهده می شود و نیز بیماری های عفونی زیادی که به دلیل آموزش ندیدن بسیار شایع است، این نیاز احساس می شود. بیست درصد از مبتلایان به اچ آی وی در سال 2009 نوجوانان و جوانان بین سیزده تا بیست و چهار سال شناخته شدند.

والدین باید با فرزندانشان در مورد روابط جنسی ایمن، پیشگیری از بارداری، روابط سالم، خطرات رفتار جنسی، جهت دهی جنسی صحبت کنند.

برای فرزند شما مهم است که بداند ، کسی را دارد که از او در این رابطه سوال کند. اگر با فرزندتان راحت نیستید که در این رابطه صحبت کنید، فردی را که مورد اعتماد شماست بیابید.

 او می تواند از خویشاوندان یا دوستان شما باشد و از او بخواهید که با فرزندتان در این رابطه صحبت کند.

منبع : salamatnews.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

شکستگی استخوان در کودک

شکستگی استخوان در کودک و کمک های اولیه

حوادث اغلب منجر به پیدایش زخم و یا شکستگی استخوان در کودک میگردند. این زخمها گاهی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.