خانه » ورزشکاران » اخبار ورزشکاران » قلعه نویی : شاید استقلال من را نخواهد

قلعه نویی : شاید استقلال من را نخواهد

سرمربی تیم فوتبال استقلال می گوید، اگر مشابه اتفاقی که در بازی چلسی و لیورپول افتاد، در ایران می افتاد، تهمت ها شکل می گرفت.

خبرگزاری ایسنا: امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از بازی تیمش برابر الریان قطر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا گفت: بازی فردا سخت است و اگر بتوانیم پیروز شویم، 90 درصد صعود می کنیم. الریان تیمی چندملیتی است. 50 متر رو به جلویش بسیار خوب و 50 متر پشتی اش کمی ضعیف تر است. اگر بتوانیم خط هافبک شان را کنترل کنیم – به خصوص تاباتا که رابطه حمله و هافبک آنهاست – می توانیم بازی را در اختیار داشته و به هدف مان که پیروزی است، برسیم.

 

استقلال بعد از چند ماه چند روزی است که استراحت کرده و به آمادگی نسبی روحی و جسمی رسیده است. بازیکنان ما بسیار خسته شده بودند ولی باز هم حاشا به غیرت شان به خاطر حضورشان در بازی ها و ان شاءالله در آخر فصل هم خوب باشند. باید اول فصل خوب آبیاری و هرس کنی و سپس برداشت خوب داشته باشی. الان فصل برداشت ماست. ان شاءالله که برداشت خوبی داشته و در دو بازی آینده موفق باشیم.

او در پاسخ به سوالی در این باره که با توجه این که از امسال بازی های مرحله بعد لیگ قهرمانان به صورت رفت وبرگشت برگزار می شود، استقلال برای سرگروهی برنامه دارد یا خیر، گفت: سال ها بود که تیم های سرگروه به صورت تک حذفی بازی می کردند. برای ما مهم است که به عنوان تیم اول صعود و سپس به سرگروهی فکر کنیم تا بازی برگشت در مرحله بعد در زمین خودمان باشد.

سرمربی استقلال در پاسخ به سوالی در این باره که نیمه بعدی لیگ قهرمانان اروپا شهریور خواهد بود، اظهار داشت: اجازه بدهید فعلا به دو بازی بعدی فکر کنیم. فرازونشیب های زیادی را در استقلال تجربه کرده  و با این تیم قهرمان آسیا شده ام. پایم را عمل کردم و به استقلال برگشتم در حالی که در دسته سه بود. من نهمی، سیزدهمی، دسته سومی و قهرمانی با استقلال را داشته ام. هر کسی دوست دارد سرمربی استقلال باشد اما ما به دنبال دو بازی بعدی هستیم، شاید باشگاه  ما را نخواهد.

قلعه نویی در پاسخ به سوال خبرنگار قطری مبنی بر تفاوت امتیازگیری استقلال در داخل و خارج از خانه و تاثیر تماشاگران در ورزشگاه آزادی بر این تیم گفت: عده ای برای نتیجه نگرفتن این فصل استقلال از این کارها کردند. در ایران این گونه است که هر کس به جلو حرکت کند، با سنگ می زنندش. ان شاالله فردا خوب بازی می کنیم و پیروز می شویم تا سوال ایشان هم پاسخ داده شود.

وی افزود:  آمار بازی با الریان را به تازگی نگاه کرده ام آمار خوبی برای ما بود. چند مسئله وجود دارد یکی غرور بازیکنان اما این مسئله را قبول دارم که آنها مقداری سر مسائل بیرونی تحت فشار قرار گرفته اند. من قلعه نویی آداپته شده ام اما برخی از بازیکنان در کیفیت بازی شان این مسئله موثر بود. با این حال فردا با یک فوتبال ایرانی و یک غیرت ایرانی با حضور هواداران استقلال که فرهنگ ایرانی و منش مهمان نوازی شان را ثابت خواهند کرد، پیروز خواهیم شد.

 

همه دنیا ایرانی ها را به عنوان مهمان دوست قبول دارند. فوتبال شعاری دارد به نام “فرپلی”. همه جای دنیا را ببینید. بایرن مونیخ در دو دقیقه جام را از دست داد اما بازیکنان بعد از بازی همدیگر را در آغوش کشیدند و از قشنگی فوتبال لذت بردند. متاسفانه ما اینجا با مصاحبه حاشیه ایجاد می کنیم. افکار ناپاک قلم ناپاک ایجاد می کند. شماره 7 لیورپول از گران ترین بازیکنان دنیاست و در بازی برابر چلسی بلند شد و یک آبشار زد. اگر در ایران اتفاق می افتاد، هزار قلم ناپاک به کار می افتاد.

 

آقای علیزاده جلوی پرسپولیس دقیقه 88 این کار را کرد اما قلعه نویی چیزی گفت؟ رفتیم برابر استقلال اهواز و جام را دادیم. اگر ما آن بازی را می بردیم و بوستانی را کنار خودم می آوردم، هزار حرف برایم درمی آوردند. بوستانی، سرمربی آن روزهای استقلال اهواز بود که با برتری برابر ما باعث شد، پاس قهرمان شود. حالا اگر استقلال اهواز آن صال به ما می باخت و من بوستانی را کنار خودم می آوردم، خودتان می دانید، چه می شد. من قشنگی های فوتبال را می دانم اما در ایران این گونه نیست.

سرمربی استقلال در بخش دیگری از صحبت هایش در پاسخ به سوالی درباره این که آیا با توجه به اینکه به احتمال زیاد استقلال در این فصل از لیگ برتر قهرمان خواهد شد این باعث غرور بازیکنانش نخواهد شد، گفت: بازیکنان خوب ارتباط دارند و خوب هم حافظه دارند. سالی که استقلال قهرمان شد، ذوب آهن همه کارهای جشنش را کرده و عملا جام دستش بود. در آلمان هم می گفتند، لورکوزن قهرمان است ولی از یک تیم ضعیف باخت و بایرن قهرمان شد. هر وقت جام را بالای سرمان بگیریم، قهرمان شده ایم و تا قبل از آن باید تلاش کنیم به آن برسیم. استقلال بازیکنان باتجربه ای دارد و این شرایط حساس را درک می کنند.

قلعه نویی در پاسخ به سوالی درباره بازی رفت استقلال و الریان و اشتباه های عمران زاده در آن دیدار و تفاوت ساختار دفاعی استقلال در ایران و آسیا اظهار داشت: طبیعتا هر بازی شرایط خودش را دارد. آن بازی یک شروع بود و این بازی مثل یک فینال. حساسیت بازی برای ما مهم است. حداقل بالای 10 بار این چند روزه بازی های الریان را دیده  و به خوبی آنها را آنالیز کرده ایم. فرامینی تاکتیکی را بازیکنان باید اجرا کنند و این فضا را از تاباتا بگیرند؛ چرا که نیلمار را می خواهد، تغذیه کند.

 

اگر این کار را بکنیم، به هدف مان می رسیم. بازیکنان الریان بازیکنان خوبی هستند اما این دو بهتر هستند. بازی با الریان اشتباهات فردی نبود به نظرم بیشتر بدشانسی بود. گل اول که پنالتی نبود؛ چرا که اول به پای بازیکن ما خورد و سپس به دستش خورد. گل دوم هم در حرکت حنیف بود که به صورتش خورد و به گل رفت و بدشانسی بود. در آسیا نظم دفاعی مان بهتر بود و تنها بدشانسی داشتیم و امیدوارم این بدشانسی فردا تمام شود و پیروز شویم.

سرمربی استقلال درباره مصدومان و محرومان احتمالی تیمش گفت: اکبرپور و صادقی را در اختیار نداریم و سایر بازیکنان بدون مشکل هستند. از کادر پزشکی هم برای ایجاد شرایطی که با کمترین مصدوم به کار ادامه می دهیم، تشکر می کنم.

سرمربی استقلال درباره مصدومیت رحمتی هم افزود: دیروز به خوبی تمرین کردیم و هیچ مشکلی برای بازی فردا ندارد. فردا مثل شیر و عقاب درون دروازه است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

پخش شدن عکس خانوادگی سرمربی معروف لیگ برتری! +عکس

هفته گذشته و پس از انتشار تصویری از اعضای خانواده مجید جلالی که در عکسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.