خانه » اخبار روز » یک دستور رسمی درباره قیمت خودرو

یک دستور رسمی درباره قیمت خودرو

خبرگزاری مهر: معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: خودروسازها برای فروش محصولات خود براساس دستورالعمل جدید ملزم شدند.

محسن صالحی نیا با بیان اینکه شورای رقابت درراستای وظیفه قانونی ، قیمت خودرو را تعیین می کند، افزود : بر این اساس، خودروسازها باید قیمتهای خود را در چارچوب این دستورالعمل ارائه کرده و با توافق با این شورا خودروها را بفروشند.

وی با بیان اینکه شورای رقابت به طور حتم شرایطی را هم مهیا خواهد کرد تا درآن قیمت تمام شده خودرو و هزینه های مرتبط با آن درنظر گرفته شود ، افزود : بدون شک با اجرای دستورالعمل جدید هم تولید کنندگان وهم مصرف کنندگان از این بلاتکلیفی خارج خواهند شد.

صالحی نیا با بیان اینکه باید برای تولیدکنندگان خودرو و قطعات آن هم شرایط مناسبی مهیا ساخت تا آنها بتوانند تولیدات خود به بهترین شکل ممکن روانه بازار کنند، افزود: این شرایط به تبع برای مصرف کنندگان هم وجود دارد و آنها هم باید خود را با قواعد و قیمت نهایی خودروها تطبیق دهند تا بتوانند براساس آن نیازخود را برآورده سازند.

وی افزود : وظیفه اصلی شورای رقابت دراین مقطع ، ابلاغ روش قیمت نهایی خودروهاست.

صالحی نیا افزود: این شورا باید در این ارتباط نقطه نظرهایی تولید و مصرف کنندگان را هم مدنظر قرارداده و بر این کار استمرار داشته باشد .

وی با اشاره به شرایط یکی دو ماه اخیر قیمت خودرو، گفت : امیدواریم تعیین نهایی قیمت خودرو بتواند شرایطی را فراهم کند که منجر به استمرار تولید مناسب بازار خودرو و به تبع آن شرایط بهتر برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان شود .

معاون امورصنایع و اقتصادی وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به این که مشخص نشدن قیمت خودروها بیکاری کارگران شرکتهای خودروساز را درپی خواهد داشت ، گفت : وقتی که روش و قاعده مشخص باشد ، به طور حتم خودرو ساز و تولیدکننده قطعات و تجهیزات تکلیف خود را بهتر می دانند و با ارائه یک برنامه ریزی منسجم و مناسب ، تولیدات خود را روانه بازار می کنند .

وی ادامه داد: اما اگر تکلیف مشخص نباشد ، تولید کننده وظیفه خود را نمی داند و این امر منجربه کاهش و توقف خط تولید و آسیب به بازار خودرو و تولیدات آن خواهد شد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *