خانه » ورزشکاران » مصاحبه ورزشکاران » گفتگو با فرزاد مجیدی و ناگفته هایی از فرهاد مجیدی

گفتگو با فرزاد مجیدی و ناگفته هایی از فرهاد مجیدی

فرزاد مجیدی برادر فرهاد مجیدی یکی از عواملی بود که باعث شد فرهاد دوباره به استقلال بگردد.

فرزاد مجیدی در دربی ها برای خودش نابغه ای بود، آنقدر که گذر زمان نیز سبب نشده خاطرات بازی های درخشانش در دربی های پایتخت از یاد برود. سال های زیادی از خداحافظی نا به هنگام فرزاد با استقلال نمی گذرد اما همچنان فرزاد نه به سبب آنکه برادر اسطوره ای همچون فرهاد باشد بلکه به دلیل جاذبه هایی که خود برای استقلالی ها داشته و دارد همچنان در ذهن هواداران این تیم به یادگار مانده است.

 

در این اثنا که همه از فرهاد و گیرایی تمام نشدنی بازی اش می گویند، مصاحبه با فرزاد می توانست سوژه مناسبی باشد. فرزاد با گذشته اش هیچ فرقی نکرده. آن روزها هم وقتی پای مصاحبه وسط می آمد کلی حرف برای گفتن داشت. مثل امروز که از سیر تا پیاز گفته است! فرزاد مجیدی، بخشی از خاطرات هواداران استقلال روبروی مان نشسته است. با سوال و جواب هایی که ته ندارد.

 

از کجا شروع کنیم؟ از آن روز که به استقلال آمد؟ از فرهاد برادرش، ماجرای خط خوردنش از تیم ملی؟مرحوم ناصرحجازی؟ فرهاد کاظمی؟ یا آن روز که با تصمیمی غیر منتظره استقلال را به سوی استیل آذین ترک کرد؟ ! گفت و گو با فرزاد مجیدی نه فقط بهانه ای برای رفتن به گذشته ها بلکه پی بردن به راز های ماندگاری فرهاد هم بود. فرزاد با علاقه ای مثال زدنی از فرهاد برادرش می گوید. چنان فرهاد، فرهاد می کند که نگو و نپرس!

 

ماجرای جدایی تو از استقلال زمانی شروع شد که تصمیم گرفتی به تیم استیل آذین بروی. آن روزها استیل آذین در لیگ یک بازی می کرد و حضور بازیکنانی مانند تو در این تیم قدری عجیب به نظر می رسید.؟

استیل آذین آن روزها شرایط مالی خوبی داشت و از طرفی فرهاد کاظمی که نقش زیادی در زندگی فوتبالی من داشت در این تیم مربیگری می کرد. من نمی خواستم به شهرستان بروم و دوست داشتم در همین تهران به فوتبال ادامه بدهم تا شاید یک سال بعد به استقلال برگردم. آن فصل از نظر فوتبالی برای من چندان خوب نبود اما من همیشه به این فکر می کردم که دوباره به استقلال برگردم.

اتفاقی که هرگز رخ نداد. حتی زمانی که مرفاوی و بعد مظلومی به استقلال آمدند صحبت از بازگشت فرزاد مجیدی بود اماهرگز این اتفاق رخ نداد.؟

جدایی از استقلال یکی از بد ترین خاطرات دوران فوتبالی ام بود. من زمانی از استقلال رفتم که مرحوم ناصر حجازی به این تیم آمده بود. وی آن روزها تصمیم گرفت من در استقلال نباشم. نمی دانم چه اتفاقاتی در پشت پرده افتاد که یک دفعه این جوری شد و من از استقلال رفتم.

آن روزها صحبت از این بود که عده ای پشت سر تو حرف هایی زده اند و کاری کردند پیش مرحوم حجازی خراب بشوی. این حرف ها چقدر صحت داشت.؟

گذشته ها گذشته و من همیشه یاد گرفتم به روزهایی که رفته فکر نکنم. راستش من همیشه در طول دوران فوتبالم به مربیانم احترام گذاشتم. مرحوم ناصرحجازی که گل سرسبد همه آنها بود اما فکر می کنم بعضی ها رفته بودند و چیزهایی درباره من گفته بودند که این باعث شده بود قدری ذهنیت ها نسبت به من تغییر کند. من آن روزها کاپیتان استقلال بودم و بازیکن باتجربه ای به حساب می آمدم اما انگار بعضی ها دوست نداشتند فرزاد در استقلال باشد برای همین کارهایی کردند که من از تیم محبوبم دور بشوم.

چه کسانی بودند؛ اسم ببر.؟

هیچ وقت اسم نمی برم! اما همین قدر بگویم که خود فتح ا…زاده همان فصل به من گفت فرزاد بیا قرارداد فصل بعدت را ببند و دوباره برگرد اما همین حرف ها باعث شد من قبول نکنم. یعنی حاجی من را قبول داشت اما بعضی دوستان ظاهرا خیلی به من لطف داشتند.

دلت از آن روزها خیلی پر است.؟

خیلی زیاد. وقتی به گذشته برمی گردم و به آن روزها فکر می کنم می بینم چه روزهای خوبی با استقلال داشتم. برخورد این روزهای مردم بیشتر بغض من را در می آورد. آنها هرجا من را می بینند تو کوچه، خیابان و هر جای دیگر هنوز از من تعریف می کنند. می گویند فرزاد تو آن زمان بهترین بودی. این تعریف ها دلم را می سوزاند و غم تمام وجودم را می گیرد که چرا نتوانستم بیشتر برای تیم محبوبم بازی کنم.

و چرا نتوانستی دوباره یکی از دربی های معروفت را پشت سربگذاری؛ همینطور است!؟

از دربی ها نگویید که دلم کباب می شود. دربی نبود که من بهترین بازیکنش نباشم. با تمام وجود بازی می کردم. دربی های زیادی را پشت سرگذاشتم. فکر کنم حدود چهارده، پانزده دربی را تجربه کرم که لااقل در هشت، 9 دربی من بهترین بازیکن زمین انتخاب شدم. آن دربی معروف رضا عنایتی، دربی معروف پیروز قربانی، دربی علی 30ثانیه و دربی گل های محمود فکری. خاطرات خوب کم از دربی ها نداشتم. خاطراتی که با کمک همین مردم رقم خورد. با حمایت های آنها و تشویق های شان.

فرزاد مجیدی همیشه قبل از دربی ها بازیکن معمولی بود و هر کس بازی های استقلال را می دید تصور می کرد تو در دربی فیکس بازی نمی کنی یا اگر بازی هم کنی کارت خوب از آب درنمی آید. دلیل این همه تفاوت چه بود؟

من کلا به اسم پرسپولیس آلرژی داشتم! این را همیشه گفته ام. از طرفی آن بازی برای ما خیلی حیثیتی بود. به خصوص برای خودم که همیشه در دربی ها سعی می کردم بهترین بازی ام را انجام بدهم. من جوری بازی می کردم که بعد از بازی نای راه رفتن نداشته باشم. منتی هم نبود چون می دانستم برای چه کسانی دارم می دوم اما الان متاسفانه وقتی بعضی ها را می بینم که چه جوری بازی می کنند تاسف می خورم و می گویم ای کاش الان من جای فلانی تو زمین بودم.

فرهاد برادرت هم در دربی ها همین جوری است. اصولا انگار به حریف سنتی تان خیلی آلرژی دارید. این چه حسی است که در وجود شما قرار دارد. همین حالا فرهاد مجیدی دارد از 37 سالگی هم می گذرد اما گاهی طوری بازی می کند که انگار فینال جام جهانی است. فرهاد در سال های گذشته بهترین بازیکن استقلال در دربی ها بود. حس شما دو تا برادر نشات گرفته از چیست؛ به تربیت خانوادگی تان مربوط می شود؟

ما اصولا دوست نداریم ببازیم. هم من این طوری هستم و هم فرهاد که همیشه به عنوان یک بزرگتر بالای سرم بوده. باور کنید همین الان اگر به من بگویند لباس عوض کن و برو داخل زمین 10 تا تکل می زنم چون به یک چیز خیلی علاقه دارم. اینکه باید به خاطر مردم بازی کرد. چطوری می شود بعضی ها تو زمین راه می روند و در کوچه و خیابان صاف، صاف توی چشم هواداران نگاه می کنند؟! من می گویم یک بازیکن باید با عشق و علاقه اش بازی کند تا مردم راضی باشند. الان من دیگر بازی نمی کنم و بیشترحواسم روی کلاس های مربیگری و این جور چیزها است اما فرهاد هنوز بازی می کند و می بینید که وقتی توپ زیر پایش می آید یا می خواهد با بازیکن حریف درگیر بشود چه طوری کار می کند. اینها نشات گرفته از ذات ما است. ما دوست نداریم با احساسات مردم بازی کنیم.

به علی پروین که آلرژی نداری؟!

(می خندد) علی آقا بزرگ این فوتبال است و احترامش برای همه واجب است. باور کنید که همه استقلالی ها هم به علی پروین احترام می گذارند. مگر چند اسطوره مثل علی پروین و مرحوم ناصر حجازی در فوتبال ایران هستند. علی آقا داستانش با همه فرق می کند.

یادم هست که پروین خیلی به بازی فرهاد علاقه داشت. آن زمان که علی دایی برای تیم ملی بازی می کرد علی پروین مدام می گفت باید از زوج فرهاد- دایی استفاده بشود اما این اتفاق زیاد نمی افتاد.

علی آقا همیشه به فرهاد لطف داشته اما گذشته ها گذشته است. دیگر چه لزومی دارد ما درباره روزهایی که رفته حرف بزنیم.

اما این حس وجود دارد که در حق فرهاد مجیدی اجحاف شد. یعنی او را نه خوب دیدند و نه میدان را در اختیارش قرار دادند.؟

این را قبول دارم که فرهاد هنوز که هنوز است می توانست برای تیم ملی بازی کند. آن روزها با فرهاد رفتار خوبی نشد البته من همیشه می گویم که دیگر نباید درباره آن روزها حرف زد. دیدم که درباره دعوت نشدن مجیدی در زمان برانکو به تیم ملی چیزهایی در روزنامه ها نوشته شده بود اما دیگر چه فایده ای دارد که به آن روزها فکر کنیم. برانکو هم برای خودش سلایقی داشت که باید به آن احترام بگذاریم.

اما هنوز هم داستان فرهاد با تیم ملی تمام نشده است. هنوز هم می گویند فرهاد می تواند به تیم ملی کمک کند. این روزها شایعات زیادی در این باره می شنویم.؟

واقعیت این است که می خواستم با فرهاد سر این موضوع حرف بزنم اما با استقلال به امارات رفت و وقت نشد که درباره این موضوع با او حرف بزنم. من هم فکر می کنم که فرهاد هنوز می تواند به تیم ملی کمک کند.

یعنی در خداحافظی اش کمی عجله کرد؟

من هم این طوری فکر می کنم. حس می کنم فرهاد نباید با تیم ملی خداحافظی می کرد و مطمئنا وقتی از سفر برگردد با او حرف می زنم. اعتقادی دارم که حتما به فرهاد می گویم. من فکر می کنم یک بازیکن در هر سن و سالی که باشد و بتواند به تیم ملی کمک کند باید بیاید و برای کشورش بازی کند. الان فرهاد چنین شرایطی دارد. من این توانایی را در فرهاد می بینم که برای تیم ملی بازی کند. ما بازی های خیلی حساسی داریم که واقعا اگر به جام نرویم خیلی بد می شود. امیدوارم بتوانم کاری کنم که فرهاد پشیمان بشود.

شاید هیچ کس مثل تو با سبک زندگی و نوع تمرین کردن فرهاد آشنا نباشد. به هرحال سال ها است کنارش هستی و به خاطر اینکه خودت هم فوتبالیست بودی با آداب تمرین کردن او آشنا هستی. چه چیزی در فرهاد هست که در دیگر بازیکنان نیست؛ چیزی که باعث شده فرهاد در مرز 38 سالگی یکی از بهترین های فوتبال ایران باشد.؟

من نمی خواهم جسارت کنم اما بی تعارف بگویم که هرگز مثل فرهاد ندیدم. نه اینکه به خاطر برادری با فرهاد از او تعریف کنم. نه اصلا این طوری نیست. کاملا فوتبالی به این موضوع نگاه می کنم. فرهاد واقعا یکی است.

ظاهرا خیلی به تغذیه و خوابش می رسد.؟

همینطور است. فرهاد معمولا سعی می کند زود بخوابد. زود خوابیدن به این معنی که تا قبل از ساعت 10:30شب دیگر خواب است. او می گوید یک فوتبالیست برای آنکه خوب تمرین کند باید شب قبل خوب استراحت کرده باشد. فرهاد هم همین کار را می کند. یادم می آید یک بار تا ساعت 12:30 شب بیدار بود و به من می گفت من نمی دانم فردا باید چه طوری تمرین کنم اما الان بازیکنانی هستند که تا 4 صبح نمی خوابند و اصلا ارزش جایگاهی که در آن قرار دارند را نمی دانند. فرهاد خیلی روی این چیزها حساس است. حرف های علی پروین درباره برخی فوتبالیست ها که خوب نمی خوابند به نظر کاملا درست بود. بعضی ها واقعا شورش را در آورده اند. به آنها که اصلا نباید گفت فوتبالیست. فوتبالیستی که تا 4 صبح بیدار است تکلیفش معلوم است.

راست است که ساعت 6 صبح تمرین هوازی می کند.؟

بله، هیچکدام دروغ نیست. همه اش صحت دارد. واقعا فرهاد صبح های زود از خواب بلند می شود و کار هوازی انجام می دهد. حتی قبل از اینکه عصر ها به تمرین بیاید هم به سالن بدنسازی اختصاصی اش می رود و کار با وزنه انجام می دهد. یک بار یادم است که تیم ساعت 5 بعد از ظهر تمرین داشت و فرهاد تا ساعت 3:30 بعد از ظهر در باشگاه داشت وزنه می زد. من خودم مانده بودم که فرهاد چه طوری می خواهد تمرین تاکتیکی کند اما از آن جایی که می داند چه می خواهد آن روز رفت و بهترین تمرینش را انجام داد.

از لحاظ تغذیه هم ظاهرا خیلی به خودش می رسد.؟

خیلی زیاد. بعد از تمرین معمولا باهم به خانه می رویم. باورتان نمی شود همانجا داخل ماشین با مادرم تماس می گیرد و می گوید مامان چی برای ما درست کن. مامان هم تا ما برسیم ترتیب پخت غذا را می دهد. فرهاد خیلی حواسش به خودش است. به موقع می خوابد، به موقع تمرین می کند، به موقع تفریح می کند و همه چیزش روی برنامه است. واقعا به داشتن چنین برادری افتخار می کنم.

خب، خودت هم بازیکن بی نام و نشانی نبودی. گاهی وقت ها به تیم ملی هم دعوت می شدی.

من با تیم ملی به رتبه سوم جام ملت های آسیا رسیدم. در آن تیم حضور داشتم و پس از آن هم به اردو ها دعوت می شدم. اگر یادتان باشد در یکی از بازی های دوستانه تیم ملی به تیم آس رم گل زدم اما بعد از اینکه آن اردو تمام شد متاسفانه دیگر من به تیم ملی دعوت نشدم.

حتما آنجا هم اتفاقاتی پشت پرده افتاد؟

من بازیکن سختکوشی بودم و همه مربیان دوست داشتند من برای تیم شان بازی کنم. زیاد می دویدم و سعی می کردم پاس های آخر را هم به موقع بدهم اما خب یکسری بودند که فرزاد مجیدی برای شان قابل هضم نبود و مدام پشتش را خالی می کردند. عیبی ندارد من همه چیز را سپردم دست خدا.

فرزاد تو از فرهاد کوچکتری اما همانطور که خودت هم گفتی فرهاد هنوز دارد در اوج بازی می کند. فکر نمی کنی بعد از اتفاقات استیل آذین و جدایی از استقلال می توانستی دوباره شانست را در استقلال آزمایش کنی؛ چرا دوباره برنگشتی؟

ماجرا زیاد دارد. الان نمی خواهم درباره اش حرف بزنم فقط می گویم خدا آن بالا دارد اعمال همه ما را می بیند. اگر من به کسی بدی کنم سزایش را می بینم و اگر کسی به من بدی کند حتما او هم سزایش را می بیند. بله، من می توانستم دوباره برای استقلال بازی کنم اما تصمیم گرفتم که دیگر نباشم. گفتم می روم سراغ مربیگری و حضور در کلاس مربیگری. اینطوری فکرم راحت تر است ضمن اینکه فرهاد هم هست. وقتی فرهاد هست یعنی من هستم.

از تلاشی که برای مربیگری می کنی بگو؛ چه کارهایی کردی؟

فرهاد که رفت الغرافه من هم با او به قطر رفتم. 6 ماه کنار فرهاد بودم و آنجا تمام تمرین هایی که الغرافه با متسو می کرد را نت برداری کردم. باور نمی کنید ساعت ها در روز وقت می گذاشتم تا تمرین های آنها را یادداشت کنم. حتی کارهای بدنسازی شان را هم مو به مو نت برداری می کردم و الان همه آن اطلاعات که حاصل شش ماه زحمتم است را دارم. می دانم یک روز به دردم می خورد.

خیلی ها می گویند تو و فرهاد روزی روی نیمکت استقلال می نشینید!؟

خیلی زود است به این چیزها فکر کنیم.

در مدت شش ماهی که در فوتبال قطر بودی چه چیزهایی در آنجا دیدی که اینجا وجود ندارد؟ منظورم نوع امکانات،  نحوه تمرین و خیلی چیزهای دیگر است.

من در این مدت به این نتیجه رسیدم که فوتبال ما هر روز درحال پسرفت است. متاسفانه ما یاد گرفتیم که این و آن را فقط مسخره کنیم. ادعای مان می شود که از همه بهتریم اما باورتان نمی شود که همین تیم های قطری چقدر از ما جلو تر هستند. برای تان مثالی می زنم. همین تیم استقلال الان نمی داند برنامه بدنسازی فصل بعدش چیست و کجا می خواهد اردو بزند. اما تیم الغرافه آن روزهایی که من و فرهاد آنجا بودیم زمان و مکان برگزاری اردو و نحوه بدنسازی اش را به خوبی می دانست. آنها امکاناتی دارند که برای ما رویا است. آنها دارند پول خرج می کنند و وقت می گذارند و فوتبال ما متاسفانه به خاطر نبود بودجه کافی و گاهی سوء مدیریت ها در حال پسرفت است.

دیدن این فضا و مقایسه آن با فوتبال قطر برایت سخت نیست؟

خیلی سخت است. من یک ایرانی هستم و دوست دارم کشورم در همه چیز بهترین باشد. خب به خاطر اینکه فوتبال بازی می کنم همه چیز را با فوتبال مقایسه می کنم. متاسفانه ما خیلی عقب هستیم. خیلی زیاد و باید هرچه سریعتر عقب افتادگی مان را جبران کنیم اما با این سرعت امکانش نیست. باز هم جا دارد که من یادی کنم از آقای دادکان. من در یکی از اردوی های تیم ملی حدود یک ماه با آقای دادکان بودم. دادکان مرد نازنینی است. کارش را بلد بود و می دانست در فوتبال چطور باید برنامه ریزی کند. آقای مصطفوی هم همینطور. اینها واقعا در کارشان نابغه بودند اما الان بیرون گود نشسته اند و کسانی آمده اند – البته بعضی های شان – که کار فوتبالی انجام نداده اند. اینها نقص کار ما است و باید به آن توجه و رسیدگی کنیم.

فضای کنونی فوتبال ما امیدوار کننده است؟ 2 ماه دیگر باید در مسابقات مقدماتی جام جهانی به میدان برویم. رک بگو ته دلت روشن است یا نه؟!

من که برای تیم ملی کشورم بازی کردم بیشتر از فوتبالیست های ایرانی دلم برای تیم ملی می تپد. طبیعی است که دوست داشته باشم تیم ملی به جام جهانی برود چون می دانم اگر به جام جهانی برویم چقدر برای فوتبال مان خوب است اما واقعا کار سخت و وحشتناک شده. ازطرفی اگر به جام جهانی هم نرویم فاجعه می شود. یکی از دلایلی که می خواهم با فرهاد برای بازگشت به تیم ملی حرف بزنم همین چیزها است. واقعا اگر به جام جهانی نرویم ضرر می کنیم.

فضای بیرونی امروز فوتبال ایران یعنی سکوها و نحوه استقبال تماشاگران با زمانی که خودت بازی می کردی قابل مقایسه است؟

در یکی از بازی های استقلال رفته بودم ورزشگاه و اتفاقا در جایگاه ویژه هم نشسته بودم. فضا خیلی با گذشته فرق کرده. زمانی بود که وقتی ما وارد ورزشگاه می شدیم مثلا با یک تیم درجه دو بازی داشتیم و 40 هزار تماشاگر به ورزشگاه می آمدند به خودمان می گفتیم ای بابا چرا تماشاگر کم به ورزشگاه آمده. الان 5 هزار نفر هم بیاید باید کلاه مان را به هوا بیندازیم. متاسفانه استقبال کم شده. در همین بازی با الریان دیدم که استقبال چندان خوب نیست. ببینید این استقلال در کورس قهرمانی قرار دارد و حتی در آسیا هم می تواند قهرمان بشود  اما استقبال خوب نبوده. مثال دیگری بزنیم. بازی با برق شیراز در فصل پنجم که استقلال قهرمان شد را یادتان است؟ در آن بازی 120 هزار نفر آمدند تا قهرمانی استقلال را ببینند. آن بازی خیلی به یادماندنی بود. مشکلات دیگری هم هست. آدم هایی در همین جایگاه ویژه می نشینند و از فوتبال حرف می زنند که باعث تاسف است. در همین بازی های استقلال افرادی را در VIP دیدم که هیچ چیزی از فوتبال نمی فهمند آن وقت در سطح کلان اظهارنظر می کنند. به خدا فوتبال باید دست فوتبالی ها یا افرادی که عاشق این کار هستند بیفتد تا پیشرفت کند.

از حرف هایت پیدا است آینده را چندان روشن نمی بینی.

امیدوارم حسم و تجربه ام به من اشتباه بگوید و تیم ملی با قدرت به جام جهانی برود. آرزوی من حضور در جام جهانی است چون فوتبال کشورم رونق می گیرد.

برسیم به داستان رفتن مجیدی از استقلال و بازگشتش. چه شد که رفت و چه شد که برگشت و فرزاد در بازگشت فرهاد چقدر نقش داشت.

واقعیت این است که من و یکی از دوستان خوبمان که فوتبال را هم خوب می فهمد و سابقه مدیریت هم دارد، در بازگشت فرهاد به استقلال خیلی نقش داشتیم. اینکه چرا فرهاد رفت شاید دیگر الان لزومی نداشته باشد که به آن بپردازیم به هر حال مشکلاتی بود و شکر خدا رفع شد.

فرهاد برای بازگشت به استقلال مردد بود؟

بله، واقعیت این است که فرهاد نگران بود بازگشتش به استقلال برایش بد بشود اما من خیلی با فرهاد حرف زدم و گفتم فرهاد مطمئن باش برمی گردی استقلال و همه چیز برایت خوب می شود و قهرمان هم می شوی. الان از اینکه می بینم پیش بینی هایم درست از آب درآمده خیلی خوشحالم. خب آن روزها تحلیل های زیادی می شنیدیم و می خواندیم. شاید خیلی ها بودند که می گفتند مجیدی نباید بر می گشت اما به نظر من کار فرهاد خیلی درست بود. فرهاد خوب کرد که برگشت و من بیشتر از همه بابت بازگشت برادرم به استقلال خوشحالم. فرهاد متعلق به استقلال است. یعنی به این تیم تعلق دارد و باید برمی گشت. حالا هم که دارد با استقلال قهرمان می شود. آن روزی که جام در دستان فرهاد قرار بگیرد نزدیک است، خیلی نزدیک.

انگار مرد پشت پرده های فرهاد هستی.

فرهاد خیلی در زندگی به من کمک کرده. همین آمدنم به استقلال به خاطر فرهاد بود. آن روز که من به دفتر آقای فتح ا…زاده و منزوی رفتم تا قراردادم را با استقلال بنویسم دلم روشن بود چون هم موفقیت برادرم در استقلال را دیده بودم و هم توصیه هایی که او به من کرد برایم خیلی کارساز بود. من همیشه به فرهاد مدیون بودم و سعی کردم به هر نحوی که شده محبت های او را جبران کنم. الان شاید بیشتر از فرهاد این من باشم که از موفقیت هایش خوشحالم.

شاید تو بهتر از هر کسی بتوانی درباره رابطه فرهاد با امیر قلعه نویی حرف بزنی. چه شد که فرهاد آن شب به خانه امیر قلعه نویی رفت و بعد از چند روز آن قرارداد و سروصدا هایی که جلوی در دفتر فتح ا…زاده شد.؟

فرهاد بازیکن بزرگی است و بازیکنان بزرگ همیشه حاشیه هایی هم دارند. یعنی اینطور بگویم که بعضی ها مدام دنبال سوژه می گردند تا دور و بر فرهاد را شلوغ کنند. به خدا اختلاف فرهاد با امیر را بعضی ها خیلی بزرگش کردند.

بیشتر توضیح می دهی.؟

یکسری بودند که مدام حرف جابجا می کردند و همین باعث شد کمی بین امیر و فرهاد شکراب بشود اما واقعیت این بود که فرهاد امیر را به عنوان یک مربی کاربلد قبول داشت. منکر اختلاف نظر نمی شوم چون این در همه جا وجود دارد اما فرهاد همیشه به امیر احترام گذاشته است. فرهاد و امیر هیچ وقت با هم قهر نبودند و این را من با تمام وجودم اعلام می کنم. آن روز که فرهاد به دفتر حاجی رفت و قرارداد بست از همه بیشتر من خوشحال بودم چون مثل روز برایم روشن بود که این قرار داد به سود مردم و استقلال است. بازگشت مجیدی به استقلال به نظر من بهترین تصمیم زندگی اش بود. آنهایی را هم که باعث به وجود آمدن کدورت بین فرهاد و امیر شدند به خدا واگذار می کنم و از خدا می خواهم کاری کند همیشه بین این دو رفاقت و آشتی برقرار باشد تا حلاوت آن در نهایت دهان هواداران را شیرین کند.

سوال های زیادی مانده آقا فرزاد اما همین مصاحبه هم خیلی طولانی شد.؟

حرف های ناگفته زیاد است که در آینده می زنم اما می خواستم مصاحبه ام را با این جملات تمام کنم. من از روزی که به استقلال آمدم عاشق این تیم بودم. درست است که بودن فرهاد در استقلالی شدنم تاثیر گذاشت اما اینجا را دوست داشتم. همان روزها از نمایشگاه علی پروین (سورتمه در میدان هفتم تیر) با من تماس گرفته بودند که به پرسپولیس بروم اما من دوست نداشتم در نمایشگاه با تیمی قرارداد ببندم. برای همین به استقلال آمدم. انتخابی که باعث پیشرفتم شد. من خاطرات خوبی با منصور پورحیدری که اولین مربی ام در استقلال بود دارم. همیشه به مربیانم بعد از او هم احترام گذاشته ام. خاطرات خوبی هم با امیر قلعه نویی داشتم و هیچ وقت محبت های مردم را از یاد نمی برم. امیدوارم یک روز بتوانم محبت هواداران را جبران کنم. با احترام دست همه هواداران را می بوسم.

 

منبع: قدس آنلاین

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

پخش شدن عکس خانوادگی سرمربی معروف لیگ برتری! +عکس

هفته گذشته و پس از انتشار تصویری از اعضای خانواده مجید جلالی که در عکسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *