خانه » اخبار روز » دستبرد مسلحانه به یک جواهر فروشی

دستبرد مسلحانه به یک جواهر فروشی

دو مجرم پیشینه دار که به شیوه فیلم های هالیوودی به یک جواهرفروشی در پایتخت دستبرد زده بودند، با تلاش پلیس آگاهی بازداشت شدند.

به گزارش افکارنیوز، شامگاه بیست و سوم آذر پارسال مرد مسلحی در پوشش مشتری به یک جواهرفروشی در خیابان پیروزی- چهارراه کوکاکولا- رفت و با تهدید فروشنده، چند سرویس طلا را که داخل پیشخوان بود، غارت کرد. سپس مرد خشن سوار یک دستگاه پژو پرشیا شد و برق آسا گریخت. به دنبال این دستبرد که به شیوه فیلم های هالیوودی رقم خورد، ماموران کلانتری ۱۲۱ سلیمانیه و افسران دایره یکم اداره آگاهی مرکز به خیابان مورد نظر رفتند و پیگیر ماجرا شدند.

شاکی گفت: امشب برای بستن مغازه ام آماده می شدم که یک مرد جوان وارد شد و پرسید «طلا می خرید؟» همین که خواستم جوابش را بدهم، ناگهان تپانچه اش را از زیر لباسش بیرون کشید و تهدید کرد اگر مقاومت کنم با شلیک گلوله، جانم را می گیرد. من هم از ترس جانم سکوت کردم. در نتیجه مرد خشن در کمتر از یک دقیقه چند سرویس طلا از داخل ویترین قاپید و به سرعت فرار کرد. من فقط توانستم شماره پلاک ماشین او را به خاطر بسپارم.

کارآگاهان در نخستین گام، شماره انتظامی پژو پرشیا را استعلام کردند و دریافتند این خودرو، نیمه شب بیست و یکم آذر ۹۱ دزدیده شده بود. به این ترتیب شماره انتظامی پژو پرشیا در اختیار تمامی واحدهای گشتی قرار گرفت و افسران کلانتری ۱۱۰ شهدا، خودروی مالباخته را در یکی از خیابان های تهران پیدا کردند.

صاحب پژو به کارآگاهان گفت: نیمه شب بیست ویکم آذر، مقابل خانه ام در خیابان «هفدهم شهریور» داخل ماشینم نشسته و منتظر همسرم بودم که ناگهان دو مرد ناشناس با قمه به سراغم آمدند. آنان تهدیدم کردند و ابتدا پول هایم را گرفتند. سپس مرا به زور پیاده کردند و ماشینم را دزدیدند.

تجسس برای شناسایی و ردیابی مجرمان ادامه داشت تا اینکه یک زن جوان به نام «پروانه» به اداره آگاهی پایتخت رفت و شکایتی ارائه داد. وی گفت: شامگاه بیست و سوم آذر در خیابان دماوند- نرسیده به سه راه تهرانپارس- داخل پژو ۲۰۶ خودم نشسته و منتظر مادرم بودم که یک پرشیای سفید از پشت سر به ماشین من خورد. همان موقع دو مرد جوان از پژو پیاده شدند و از من و مادرم خواستند برای تعیین خسارت به یک تعمیرگاه برویم. سپس یکی از مردان ناشناس به بهانه رفتن به تعمیرگاه، در صندلی عقب ماشین ما نشست و به دنبال پژو پرشیا به راه افتادیم.

«پروانه» ادامه داد: چند دقیقه بعد راننده پژو پرشیا وارد یک کوچه فرعی شد و ناگهان رفیقش که داخل ماشین ما بود چاقویش را روی گردنم گذاشت. مادرم اما به موقع از ماشین بیرون پرید و با داد و فریاد از مردم کمک خواست. در همین بین، مرد خشنی که در پژو ۲۰۶ من بود خود را به صندلی جلو رساند و فریاد زد «حرکت کن» اما ماشینم روشن نشد. در واقع مادرم پیش از خروج از ماشینم سوییچ را برداشته بود. به همین دلیل دو مرد خلافکار نتوانستند ماشینم را بدزدند. آنان اما کیف دستی من و مادرم را دزدیدند و با پژو پرشیا فرار کردند.

کارآگاهان با چهره نگاری رایانه ای و بررسی فیلم ضبط شده در حافظه دوربین مداربسته طلافروشی چهارراه کوکاکولا دریافتند یک مجرم پیشینه دار به نام «مهدی-ح» در دزدیدن پژو پرشیا و دستبرد نافرجام به پژو ۲۰۶ نقش اصلی را داشته است. این مرد ۲۵ ساله و همدستش «علیرضا- ن» ۲۶ ساله در سال ۹۰ به جرم دستبرد به عنف زندانی شده اما پس از آزادی، خلاف هایشان را از سر گرفته بودند.

با افشای این موضوع، محدوده تردد احتمالی «مهدی-ح» و «علیرضا- ن» در خیابان پیروزی- خیابان نیکنام  نامحسوس تحت کنترل پلیس درآمد و سرانجام بامداد هشتم اردیبهشت امسال «مهدی» و «علیرضا» طی عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

دو مجرم پیشینه دار در بازجویی مقدماتی خود را بی گناه خواندند اما وقتی با مدرک های دادگاه پسند روبه رو شدند به ناچار لب به بیان حقیقت گشودند و به دستبرد مسلحانه به طلافروشی، دزدیدن پژو پرشیا، دستبرد نافرجام به پژو۲۰۶ و تهدید مالباختگان با سلاح های سرد و گرم اعتراف کردند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *