خانه » سلامت » تناسب اندام » مردها خودشان را خوش تیپ‌تر از آنچه هستند می‌بینند

مردها خودشان را خوش تیپ‌تر از آنچه هستند می‌بینند

در این که اعتماد به نفس آقایان در حد سلسله جبال زاگرس است شکی نیست. این هم یک شاهد دیگر. بر عکس خانم ها که همیشه خودشان را چاق تر از حد واقعی می بینند و مدام یا در حال رژیم گرفتن هستند و یا عذاب وجدان پرخوری، آقایان عزیز خودشان را در حد خوش تیپ ترین ستاره های سینمایی تصور می کنند و برای همین هم با خیال راحت سر میز غذا دلی از عزا در می آورند.

 

این را ما نمی گوییم بلکه نتایج یک نظر سنجی در انگلستان نشان می دهد که آقایان خودشان را لاغرتر از آن چه که هستند می بینند.

 

روزنامه ی گاردین از بیش از 300 هزار خواننده ی خود نظر سنجی انجام داد. از این آقایان خواسته شد تا به گزینه هایی در مورد وزنشان پاسخ دهند. گزینه ها از این قرار بودند: «خیلی لاغر»، «وزن نرمال»، «اضافه وزن»، «چاق» و یا «چاقی شکمی».

 

بعد از بررسی نظرات مشخص شد که 65 درصد آقایان گزینه ی «وزن نرمال» را انتخاب کرده اند. بررسی ها مشخص کرد که یک چهارم آقایان یعنی حدود 23 درصد آن ها نگاه درستی به ظاهر و وزن خود ندارند. با وجود اینکه این افراد نیز گزینه ی «وزن نرمال» را انتخاب کرده بودند اما این آقایان در وضعیت «اضافه وزن» قرار داشتند.

آقایان ترجیح می دهند چاق باشند تا لاغر. درست نقطه ی مقابل خانم ها

 

به عقیده ی آقای تیبو دو سن پل، جامعه شناس فرانسوی، آقایان داشتن اضافه وزن را نشانه ی قدرت بدنی شان تلقی می کنند و آن را نادیده می گیرند. در واقع آقایان ترجیح می دهند چاق باشند تا لاغر. درست نقطه ی مقابل خانم ها.

 

برای اکثر خانم ها چاقی یک کابوس است و آن ها ظاهر خود را چاق تر از حد واقعی می بینند. به خاطر این که لاغری نشان دهنده ی زیبایی زنانه تلقی می شود و برای همین خانم ها در تمام لحظه های زندگی خود به رژیم گرفتن و لاغری فکر می کنند. اما آقایان برای قوی تر بودن (شما بخوانید چاق تر بودن) هیچ غذایی را رد نمی کنند. غافل از این که چند سال بعد همین اضافه وزن بلای جانشان می شود.

ترجمه: فاطمه مهدی پور

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *