خانه » اخبار روز » آخرین آمار و ارقام از بیکاری ایرانیان

آخرین آمار و ارقام از بیکاری ایرانیان

ایسنا: نرخ بیکاری در کشور بر اساس تازه ترین گزارش مرکز آمار ایران در تابستان 1391 معادل 12.4 درصد بود.

 بر اساس نتایج بررسی مرکز آمار ایران در تابستان امسال نرخ بیکاری جمعیت 10 سالانه و بیشتر در کل کشور 12.4 بود. این شاخص در بین مردان 10.2 درصد و در بین زنان 22.1 درصد محاسبه شده است.

همچنین نتایج بررسی مرکز آمار ایران حاکی از آن است که نرخ بیکاری در نقاط شهری بیشتر از نقاط روستایی بوده است؛ به طوری که نرخ بیکاری در نقاط شهری 14.5 درصد و در نقاط روستایی 7.1 درصد بوده است. مرکز آمار اعلام کرده است که چنانچه جمعیت فعال 15 ساله و بیشتر در نظر گرفته شود، نرخ بیکاری باز هم عدد 12.4 به دست می آید.

مقایسه نرخ بیکاری در گروه های سنی مختلف نشان می دهد که بیشترین نرخ بیکاری در گروه سنی 20 تا 24 ساله با 29.8 درصد بوده است. بررسی این شاخص در بین مردان و زنان نشان می دهد در همین گروه سنی در بین مردان با 24.8 درصد و در بین زنان با 48.5 درصد بالاترین نرخ بیکاری را به خود اختصاص داده است.

بررسی نرخ بیکاری جمعیت 10 ساله و بیشتر نشان می دهد این شاخص در تابستان 1391 نسبت به بهار امسال 0.5 درصد کاهش یافته است. این نرخ در نقاط شهری 0.4 درصد و در نقاط روستایی 0.8 درصد کاهش یافته است. همچنین در بین زنان 2.1 درصد افزایش و در بین مردان یک درصد کاهش یافته است.

نرخ بیکاری جمعیت 10 ساله و بیشتر در تابستان امسال نسبت به تابستان سال قبل 1.3 درصد بیشتر شده است. این شاخص در نقاط شهری دو درصد افزایش و در نقاط روستایی نیم درصد کاهش یافته است. همچنین در بین مردان 0.9 درصد و در بین زنان 2.1 افزایش یافته است.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *