خانه » گوناگون » یا کشف اسکت دختر 14 ساله مشخص شد ساکنان اولیه امریکا آدمخوار بودند!

یا کشف اسکت دختر 14 ساله مشخص شد ساکنان اولیه امریکا آدمخوار بودند!

باستان شناسان در جدیدترین مطالعاتشان دریافتند که ساکنان اولیه امریکا، (در شهر جیمزتاون)، آدم خوار بوده اند. محققانی که در قلعه جیمزتاون مشغول حفاری بودند، نوعی جمجمه مثله شده و استخوان ران قطع شده متعلق به یک دختر 14 ساله را کشف کردند.

استخوان های این کودک که دانشمندان نامش را «جین» نهاده اند، در میان استخوان های سگ و دیگر حیوانات یافت شد.

تحلیل های آزمایشگاهی نشان می دهد این قربانی احتمالا پیش از خورده شدن، به دلیل بیماری یا سوءهاضمه جان باخته است.

یادداشت های موجود مواردی از همنوع خواری را در «دوران گرسنگی» گزارش کرده  بودند.

به گفته بیل کلسو، سرپرست تیم باستان شناسی «پروژه بازکشف جیمزتاون»، این دوران زمستان سخت بین سال های 1609 و 1610 بوده است و تا پیش از این، اکثر محققان این گزارشات را داستان های طویلی می دانستند که به منظور گرفتن پول بیشتر از بریتانیا، توسط مستعمره نشینان امریکایی خلق شده بودند.

اما این نخستین اثبات قانونی این واقعیت تاریخی است. داگلاس اوزلی از موسسه انسان شناسی اسمیت سونیان، آزمایشات ایزوتوپی را بر روی استخوان های جین صورت داد و دریافت آن ها متعلق به یک دختر 14 ساله انگلیسی بوده اند. علائم مشکوک بر روی این استخوان ها نشان می دهد که جسد وی قصابی شده بود.

همچنین علائم ابزاری مختلف بر روی استخوان ها نشان می دهد که فردی ابتدا به صورت آزمایشی و سپس به زور، تلاش کرده که پوست جمجمه جین را بکند. وجود یک سوراخ تیز در شقیقه چپ و خراش های بعدی نیز از این واقعیت حکایت دارند که این فرد در نهایت جمجه را گشوده است.

همچنین علائم ریزتر چاقو در راستای استخوان گونه و خط آرواره حاکی از آن است که شخص آدم خوار عمداً گوشت را از جمجمه این کودک جدا کرده است.

اوزلی و همکارانش این علائم را با نشانه هایی از دیگر موارد همنوع خواری انسان مقایسه و تشابهات قابل توجهی را کشف کردند.

تمامی سرنخ ها حاکی از آن است که این دختر پس از مرگ طبیعی، توسط دیگر هم مستعمره نشینانش برای نجات جان سایر اعضای کلونی از انقضا، خورده شده است.

 

منبع: کنجکاو

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *