خانه » گوناگون » دانستنی های نگهداری از اتومبیل در فصل تابستان

دانستنی های نگهداری از اتومبیل در فصل تابستان

1) گرمای زیاد و بیش از حد باعث آسیب دیدگی موتور می شود. بنابراین همواره از وجود آب کافی در سیستم خنک کننده پیشرانه یا همان رادیاتور آب اطمینان پیدا کرده و پس از پیمودن هر 1000 تا 1500 کیلومتر، سطح آب آن را بازدید کنید

2) هر 8000 تا 10000 کیلومتر تسمه پروانه را بررسی کنید تا سالم بوده و لمی آن در حد و اندازه های توصیه شده باشد.

3) وجود ضدیخ در آب رادیاتور حتی در فصل تابستان نیز مفید است زیرا دمای جوش آب را بالا برده و از رسوب گرفتگی و خوردگی زودهنگام آن جلوگیری می کند.

4)به هرحال تقریباً هر دو سال یک بار باید آب درون رادیاتور را خالی کرده و اقدام به تمیز کردن و رسوب زدایی لوله های آن کرد.

نکته قابل توجه آن که برخی برای جلوگیری از رسوب گرفتگی لوله های درون رادیاتور، به درون آن آب مقطر می ریزند. این عمل کاملاً اشتباه است زیرا این کار باعث زودتر زنگ زدن و سوراخ شدن و خوردگی لوله های رادیاتور می شود.

5) عملکرد نادرست و نادقیق سیستم جرقه زنی نیز می تواند سبب افزایش دمای موتور و جوش آوردن آن در تابستان شود. بنابراین بهتر است از هر 8000 تا 10000 کیلومتر، دلکو بررسی و تنظیم شده و پلاتین های فرسوده تعویض شوند.

6) ضمناً شمع ها را نیز در این فا صله بازدید و تمیز کرده و حداکثر هر 25000 کیلومتر، آنها را تعویض کنید.

7) در فصل گرما، آب باتری ها نیز زودتر تبخیر می شود. بنابراین طی هر بار تعویض روغن، آب باتری ها را نیز بررسی و کنترل کنید و در صورت کمبود آب، فقط به آن آب مقطر اضافه کنید.

8) از پارک کردن اتومبیل در زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید تا بدین وسیله تبخیر بنزین از باک اتومبیل را به حداقل برسانید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *