خانه » اخبار روز » دیدار احمدی نژاد با همسر جلال طالبانی + عکس

دیدار احمدی نژاد با همسر جلال طالبانی + عکس

رئیس جمهور، روابط ایران و عراق را برادرانه، دوستانه و عمیق دانست و گفت: دشمنان، با عزت و پیشرفت کشورهای منطقه مخالف بوده و بدنبال ایجاد ضعف، عقب افتادگی و فقر کشورها و ملت های منطقه هستند که باید هوشیار بود.

آقای احمدی نژاد ظهر دیروز در دیدار هیرو ابراهیم احمد، همسر جلال طالبانی رییس جمهور عراق و عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان ضمن آرزوی شفای عاجل برای جلال طالبانی وضعیت سلامتی وی را جویا شد و اظهار داشت: روابط دو ملت ایران و عراق بر اساس دوستی و مودت عمیق تاریخی استوار است و جلال طالبانی در ایجاد همدلی بین دو کشور نقش برجسته ای داشته اند؛ ایشان پس از سقوط صدام آگاهانه و هوشمندانه و با برنامه ریزی صحیح ، وحدت و همدلی را در عراق و در روابط این کشور با کشورهای منطقه ایجاد کردند و امیدوارم سلامتی خویش را بازیافته و به نقش آفرینی خود در مسیر پیشرفت و عزت مردم عراق همچنان ادامه دهد.

رییس جمهور با بیان اینکه دشمنان با عزت و پیشرفت کشورهای منطقه مخالف بوده و بدنبال ایجاد ضعف ، عقب افتادگی و فقر کشورها و ملت های منطقه هستند، خاطر نشان کرد: دشمنان با توطئه و دسیسه چینی خواستار از بین بردن روابط دوستانه کشورهای منطقه می باشند که باید ملت ها با هوشیاری و همراهی یکدیگر ، نقشه های آنها را خنثی کنند.

احمدی نژاد با اشاره به مسایل و مشکلات موجود در منطقه و جهان تصریح کرد: مشکلات موجود جهان با جنگ و در گیری برطرف نخواهد شد بلکه حل و فصل ریشه ای و پایدار مسائل نیازمند گفت و گو و تفاهم است و در این مسیر کشورها و ملت های منطقه باید هوشیارانه با ایجاد روابط عمیق و برادرانه با یکدیگر همکاری کنند.

در این دیدار هیرو ابراهیم احمد، همسر رئیس جمهور عراق نیز گزارشی از وضعیت جسمی جلال طالبانی ارائه کرد و روند درمانی وی را مثبت و امید بخش دانست.

وی همچنین روابط دو کشور را عمیق و دوستانه توصیف کرد و گفت: دو کشور و دو ملت ایران و عراق از اشتراکات تاریخی و فرهنگی و روابط عمیق و دوستانه ای برخوردار هستند.

هیرو ابراهیم احمد با اشاره به پیشرفت های چشمگیر ایران در عرصه های مختلف علمی، خاطر نشان کرد: بیگانگان از پیشرفت علوم مختلف به خصوص علوم و تجهیزات پزشکی در ایران هراس دارند .

 

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *