خانه » سرگرمی » بلایی که زبان بر سر انسان می آورد !…

بلایی که زبان بر سر انسان می آورد !…

هر ظرفی را اندازه ایست مشخص، بیش از اندازه اش  نه جای می گیرید و نه با کمتر می شود حدی برای آن مشخص شده که همان آت، رفتار آدمی نیز به همین گونه است ظرفی دارد به نان اعتدال که اگر از آن فراتر رفت افراط و اگر کمتر شد تفریط است که هر دو آنها راه به بیراه دارند و تنها در مسیر اعتدال است که آدمی به مقصد و منظور می رسد.

همانگونه که حتی خداوند هم در قرآن فرمود؛ بهترین  درست ترین  کارها آن است که در آن اعتدال رعایت شود و خارج از افراط و تفریط باشد اما گاه و بی گاه در رفتارهای ما مثل هایی از این موارد دیده  می شود.

زمان هایی که ما از حد خارج شده و معرفی یا تعریف از مشخصی افراط می کنیم به چاپلوسی و تملق تبدیل می شود که ظاهر ناپسند و جلوه ای نامناسب دارد و هم شان گوینده را پایین می آورد و هم باعث ناخرمندی سایرین می گردد.

خطاب به شخصی  که ر ستایش امام افراط کرد و آنچه در دل داشت نگفت فرمود: من کمتر از آنم که بر زبان آوردی، و برتر از آنم که دردل دارد… در نهایت آنچه که مشخص و مبرا است آن است که راه درست را شناخت اندازه هاست، برای درست زندگی کردن باید  اندازه ها را یاد گرفت، شناخت و  به کاریست تا مسافر راه سعادت باشی؛

انسان موجودی است بی نهایت اما برای پیمودن راه سعادت باید در مسیر اندازه ها  کلام راند، سخن گفت و عمل کرد…

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جشن هالووین در تهران

جشن هالووین در تهران و چند عکس هالووین

جشن هالووین در تهران موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. این جشن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *