خانه » اخبار روز » خروج حجم زیادی طلای آب شده از ایران…

خروج حجم زیادی طلای آب شده از ایران…

رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت طلا، جواهر و نقره استان تهران با اشاره به این که تا نیمه نخست امسال کارهای مقدماتی اجرای پیشنهاد کاهش عیار طلا نهایی می شود، افزود: قرار است نظرسنجی  نیز در همین زمینه از اعضای صنف طلا انجام شود که شواهد نشان می دهد اکثر آن ها با این کار موافقند.
عبادالله محمدولی، درباره آخرین وضعیت اجرای پیشنهاد کاهش عیار طلا و ایجاد تنوع عیاری در بازار طلا توضیح داد: براساس قولی که سازمان استاندارد به ما داده پیش بینی می شود تا نیمه بهمن ماه امسال پیشنهاد تنوع عیاری در بازار طلا نهایی شود.
او با اشاره به این که صنف طلا با کاهش عیار طلا مخالف نیست، افزود: مخالفت هایی درباره چگونگی کنترل و نظارت بر بازار طلا در صورت کاهش عیار وجود دارد که باید در راستای حل این مشکل نظارت ها بر بازار طلا افزایش یابد.
محمدولی با بیان این که برخی احتمال سواستفاده در بازار طلای چند عیاری را مطرح کرده اند، گفت: چنین احتمالی وجود ندارد، چرا که تولیدکنندگان مصنوعات طلا علاوه بر لزوم دریافت کد از سازمان استاندارد کنترل های عیارسنجی نیز انجام می دهند.
رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت طلا، جواهر و نقره استان تهران با بیان این که آمار تخلفات در بازار طلا به زیر سه درصد رسیده است، افزود: قاچاق طلا به کشور نیز به دلیل کم شدن صرفه اقتصادی آن بسیار کاهش یافته و به زیر 30 درصد رسیده است.
این فعال صنعتی با بیان این که در چند ماه گذشته عده ای سوءاستفاده چی حجم زیادی طلای آب شده را از کشور خارج کردند، گفت: به دلیل همین مشکل محدودیت هایی روی صادرات طلا اعمال شد.
او در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد صادرات طلا به اشکال مختلف دیگر مانند قلاده ادامه دارد، اظهار کرد:  این که مفتول طلا به اشکالی تبدیل شده و از کشور صادر می شود کار اعضای صنف ما نیست و این کار به صورت غیرقانونی انجام می شود.
منبع:خبرنو

Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *