خانه » سرگرمی » اختراع چتر نجات ایرانی برای فرار از حادثه + عکس

اختراع چتر نجات ایرانی برای فرار از حادثه + عکس

با كمك یك مخترع ایرانی، كاركنان ساختمانهای بلند به زودی می توانند گزینه دیگری برای فرار در صورت وقوع آتش سوزی یا بلایای دیگر داشته باشند كه شامل چتر نجات كمك رسان است.

موریس شهبازی، مخترع این چترنجات كمك رسان می گوید كه این چتر بسیار سریعتر از نمونه های كنونی در ارتفاع ۳۰ متری باز می شود. شهبازی امیدوار است كه اختراع وی به زودی در تمام ساختمانهای بلند سراسر جهان رایج شود.

 

اختراع چتر نجات ایرانی برای فرار از حادثه + عکس 

 

وی این هفته سیزدهمین آزمایش سیستم خود را تكمیل كرد و پس از كسب اجازه از مدیران آسمان خراشی در پاناما آنرا وارد بازار كرده است. تصویرتمام ۱۳ پرواز آزمایشی با موفقیت انجام شده اند.

شهبازی كه خود این آزمایشات را در تصاویر منتشر شده انجام داده، ۱۲ سال پیش در پی حادثه انفجار مركز تجارت جهانی در پروژه چترنجات كمك رسان آغاز به كار كرد.

شركت وی در پاناما موسوم به SOs Parachute اكنون شعبه های دیگری در آمریكا، دبی و سنگاپور افتتاح كرده و بهره برداری از دفتر لندن قرار است به زودی آغاز شود.

این محصول با عنوان یك سیستم تخلیه بالا توصیف شده است. شهبازی اظهار كرد: چترنجات من بسیار سریعتر از نمونه های رایج باز شده و در نتیجه تنها به ارتفاع ۳۰ متر برای كاربردی شدن نیاز دارد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جشن هالووین در تهران

جشن هالووین در تهران و چند عکس هالووین

جشن هالووین در تهران موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. این جشن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *