خانه » اخبار روز » اجتماعی » آتش‌سوزی چهار ساعته در یک مدرسه دیگر +تصاویر

آتش‌سوزی چهار ساعته در یک مدرسه دیگر +تصاویر

خطر از بیخ گوش دانش آموزان سلماسی گذشت؛

در شرایطی که وزیر آموزش و پرورش علت گازکشی نشدن مدرسه شین آباد را اولویت نداشتن مدارس دو کلاسه در این طرح دانسته و راهکار به صرفه بودن این امر را ساخت مجتمع های آموزشی ذکر کرده، خبر می رسد که یک مجتمع آموزشی ساعاتی پیش از سخنان وی سوخته و مهار آتش در آن چند ساعتی به طول انجامیده است!

درست یک روز پس از حادثه دردناک مدرسه شین آباد پیرانشهر، در یکی دیگر از شهرستان های آذربایجان غربی، یک مجتمع آموزشی و پرورشی (چند مدرسه)، طعمه آتش شد و ساعت ها در میان شعله های آن سوخت.

 

به گزارش «تابناک»، غروب پنجشنبه (شانزدهم آذر ماه) مجتمع آموزشی و پرورشی اتحاد روستای ملحم با آتش گرفتن تیرهای چوبی سقف مواجه شد و به گواه اهالی روستا، ساعت ها در میان شعله های آتش سوخت.

 

به گزارش پایگاه خبری آذرپیام، در این آتش سوزی پنج کلاس درس آموزشگاه خسارت و آسیب دید و اهالی روستای ملحم، دلیل این امر را در حضور نیافتن بموقع نیروهای آتش نشانی ذکر کرده اند؛ یکی از اهالی روستا در این باره می گوید: آتش سوزی حوالی ساعت ۱۸ رخ داد و مأموران آتش نشانی با تأخیر زیاد، نزدیک ساعت ۱۹: ۱۵ دقیقه در محل حادثه حاضر شده و خاموش کردن کامل آتش تا ساعت ۲۲ به طول انجامیده است؛ در حالی که تا رسیدن ایشان، اهالی روستا با تهیه کپسول های آتش نشانی و حتی آب پاشی به مقابله با آتش رفته بودند.

 

بر پایه این گزارش، علت حادثه، اتصال سیم کشی قدیمی برق ساختمان و مستعد بودن بافت سقف بنا ـ که از تیرهای چوبی تشکیل شده بود ـ عنوان و گسترش سریع آتش به این عامل مرتبط شده است.

 

مرتضی نظری، فرماندار سلماس با تأیید این خبر به خبرنگار مهر گفت: حوالی ساعت ۱۸ روز پنجشنبه، مدرسه ابتدایی اتحاد در بخش ملحم (از توابع شهرستان سلماس) به دلیل اتصال سیم کشی دچار آتش سوزی شد که  در این حادثه تنها سقف کلاس خسارت دید.

 

در شرایطی که برخی اخبار از مصدوم شدن یکی از آتش نشانان در جریان خاموش کردن این آتش حکایت دارد، نظری این را تکذیب کرده و گفت: این آتش سوزی به دست مردم منطقه پیش از حضور نیروهای آتش نشانی مهار شد.

 

بدین ترتیب، حادثه آتش سوزی سقف مجتمع آموزشی و پرورشی روستای ملحم در شرایطی مخابره می شود که یک روز پیش از آن، ۳۶ دانش آموز مدرسه ابتدایی «انقلاب اسلامی» در روستای شین آباد پیرانشهر با آتش سوزی روبه رو شده و متأسفانه برخی از ایشان دچار خسارات  جبران ناپذیری شدند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *