خانه » ورزشکاران » اخبار ورزشکاران » دعواهای مورینیو و بازیکنانش

دعواهای مورینیو و بازیکنانش

کمتر کسی در رئال دوست مورینیو مانده. لغو شدن نشست خبری رئال پیش از بازی شنبه هم نشان می داد اوضاع در این باشگاه مساعد نیست.

بازیکنان رئال سه شنبه در زمین تمرینی باشگاه در والدبباس گرد هم آمدند تا نشست خبری ژوزه مورینیو پیش از دیدار چهارشنبه با مالاگا را به نظاره بنشینند. اما آنها چیزهایی دیدند که دوست نداشتند. این اولین باری هم نبود که این اتفاق می افتاد.

فلورنتینو پرس هم همین طور. او در همان روز خواسته بود در روزهای دشوار تیم اتحاد خود را حفظ کند. جنجال های باشگاه ادامه داشت و مسائل داخل زمین فوتبال را زیر سایه برده بود. مورینیو هم در اوج حرف های جنجالی بود. پرس برای آن که آرامش را به تیم برگرداند و رئال در راه رسیدن به رتبه دوم لیگ و قهرمانی جام حذفی بتواند تمرکزش را حفظ کند خواسته بود مربی تیمش آیتور کارانکا را به نشست خبری پیش از بازی بفرستد. اما حرف پرس روی زمین ماند.

مورینیو از این نشست بهره گرفت تا ایکر کاسیاس، کاپیتان باشگاه را زیر سوال ببرد و رسما به په په پاسخ دهد. په په پس از برد چهار بر سه خانگی مقابل وایادولید از دروازه بان تیمش حمایت کرده بود.

این که په په جبهه خود را عوض کرده بود شاید دیگر آخر خیانت بود. مربی در جریان یک سری از رویدادهای پرحاشیه، از جمله اتفاقات نیمه نهایی فصل 11-2010 لیگ قهرمانان مقابل بارسلونا، لگد کردن دست لیونل مسی در فصل بعد، و بسیاری از رویدادهای دیگر پای مدافع تیمش ایستاده بود. مدافع پرتغالی بیش از هر بازیکن دیگری نمایانگر ذهنیت محاصره ای «ما علیه دنیا» بود که مربی اش آن را ترویج می کرد. او در اردوی مربی بود، نه در اردوی ایکر. حتی می گفتند او یکی از اولین خریدهای مورینیو در تابستان برای چلسی است. اما دیگر نه.

په په به کانال پلاس گفت که کاسیاس شایسته احترام بیشتری است. آن هم پس از آن که مربی تیمش حمله دیگری به دروازه بان تیم ملی اسپانیا کرده و گفته بود دیه گو لوپس را باید در همان سال 2011 می خرید. په په گفت: «جملات مربی مناسب ترین حرف های ممکن نبود. ایکر ستونی محکم برای رئال مادرید و اسپانیا است.

آنهایی که با مورینیو به مشکل برخوردند.

 IKER CASILLAS

زمانی مورینیو گفت او بهترین در دنیاست. اما ایکر از زمان آمدن دیه گو لوپس در زمستان نیمکت نشین محض شده.

 PEPE

په په شاید بزرگ ترین متحد مورینیو بود. اما ورق از زمانی برگشت که او از کاسیاس حمایت کرد.

 SERGIO RAMOS

مورینیو بارها به صورت علنی به این مدافع تاخته. او خوشش نمی آید که مربی تیمش این گونه او را مقصر اصلی بداند.

 CRISTIANO RONALDO

رونالدو مقصر اصلی شروع بد رئال در این فصل شناخته شده و او هم دیگر حوصله مربی هم وطنش را ندارد.

اما سه شنبه بود که مورینیو پاسخ داد. او به رسانه های مادریدی گفت که مدافع تیمش ناراحت است چون جایگاهش را در ترکیب از دست داده: «په په مشکلی دارد. اسم مشکل او هم رافائل واران است. ماجرا همین است. برای مردی که 31 سال دارد و کلی تجربه، آسان نیست که بچه ای 19ساله کنارش بزند. خیلی ساده است. مشکل بسیار ساده است. زندگی په په  تغییر کرده.»

اما زندگی خود مورینیو هم همین طور. او را ابتدا به دلیل روش اقتدارگرایانه اش می ستودند، چون چنین چیزی از سوی مربیان رئال بسیار کم دیده شده بود، اما اکنون او دارد دوستانش را به سرعت از دست می دهد و مارکا نوشته تنها سه فوتبالیست اصلی تیم حمایت بی قید و شرطی از او دارند: دیه گو لوپس، لوکا مودریچ و مایکل اسین.

این سه نفر البته به دلیل انتقال در دوره مورینیو ممنون اند: دیه گو لوپس تا همین اواخر ذخیره سویا بود. مودریچ گامی بزرگ برداشت و چون مورینیو رئال را متقاعد به پرداخت مبلغ هنگفتی پول کرد توانست به این تیم بیاید. اسین هم بازیکنی است که به مورینیو می گوید «بابا».

حتی طرفداران سرسخت او مانند آلوارو آربلوا و خوسه کایخون هم دیگر حوصله او را ندارند. رفتار مورینیو با کاسیاس میخ آخر را به تابوت زد.

مورینیو سه شنبه با ستایش از هر دو نفر توضیح داد چرا دیه گو لوپس را به ایکر ترجیح داده: «دیه گو را بیشتر دوست دارم چون با پاهایش بیشتر بازی می کند، از خط دروازه بیرون می آید و حاکم محوطه جریمه است. ایکر دروازه بانی رویایی در چارچوب است. اما من گلر متفاوتی می خواستم.»

در نگاه اول توضیح او معقول و قابل درک به نظر می رسد. هر چه باشد دیه گو لوپس از ژانویه تاکنون درخشان بوده و نمی توان او را در فرم کنونی اش نیمکت نشین کرد. اما قضیه پیچیده تر از این حرف هاست.

مورینیو در سال 2011 بود که ادعا کرد کاسیاس بهترین دروازه بان دنیا است. او گفت که کاپیتان اسپانیا باید توپ طلا می گرفته. حتی در آن هنگام هم مشکلاتی بین این دو وجود داشت اما رابطه شان بسیار خوب بود.

مربی پرتغالی اما مدت هاست که باور دارد این دروازه بان جایگاهی ممتاز در مادرید یافته. او به شدت تعهد کاسیاس را در تمرینات و در جریان بازی ها زیر سوال برد. او به خوبی و البته با ناراحتی خبر دارد که سارا کاربونرو، نامزد کاسیاس که روزنامه نگار ورزشی است عملا محرم اسرار اتفاقات داخل رختکن شده. کاربونرو در ژانویه به شبکه تلویزیونی مکزیکی تله ویسا موضوعی را فاش کرد که بسیاری به آن شک کرده بودند. این که مورینیو و بازیکنان دو دسته شده اند. یافتن این که چه کسی خبر را به او داده معمای چندان دشواری نیست.

مورینیو شاید واقعا لوپس را به کاسیاس ترجیح می دهد. اما کاسیاس در دسامبر هم جای خود در ترکیب ثابت را به آنتونیو آدان داده بود. کسی که دیگر هیچ خبری از حضور او حتی در میان ذخیره ها نیست. مورینیو در آن هنگام صحبت از «منطقه راحتی» کرده بود و اشاره به بازیکنانی داشت که رقابتی بر سر جایگاهشان نداشتند. به این ترتیب کاسیاس مطمئن است که به دلایل شخصی کنار گذاشته شده.

او و سرخیو راموس دو بازیکنی بودند که بیشتر از همه با مربی درافتادند. مارکا در ژانویه نوشت آنها به فلورنتینو پرس گفته اند: «پرسی! در ماه ژوئن یا مورینیو می رود یا ما.»

راموس مشکلات خودش را با مورینیو دارد. مو پس از شکست مقابل سویا علنا از راموس انتقاد کرد. راموس هم گفت مربی نباید بحث های خانوادگی را به سطح جامعه می آورده. همین شد که او از ترکیب تیم در بازی خانگی با منچسترسیتی کنار گذاشته شد. رابطه این دو نفر از آن هنگام تاکنون خوب نشده.

اما شاید ضربه نهایی برای طرفداران مادرید زمانی وارد شد که مورینیو کریستیانو رونالدو را زیر سوال برد: «ما لیگ را ناراحت شروع کردیم. ناراحت بودیم و در نتیجه امتیاز از دست دادیم.» کاملا روشن بود که منظور او چیست. طرفداران مادرید به یاد دارند که رونالدو در اوایل فصل گفت «ناراحت» است. اما او پس از دیدار با گرانادا این حرف را زد. دیداری که هر دو گلش را خودش زده بود.

در ماه سپتامبر شاید رونالدو کمی پایین تر از سطح درخشان همیشگی اش بود، اما کل تیم اوضاع بدی داشت و تقصیرات را به گردن کریستیانو انداختن کار ناشایستی از سوی مورینیو بود. به ویژه آن که مورینیو این حرف را تنها سه روز بعد از بازی برگشت با بروسیا دورتموند در نیمه نهایی لیگ قهرمانان زد، دیداری که رونالدو با وجود مصدومیت و ناآمادگی خود را به خطر انداخت و حاضر شد بازی کند.

طرفداران مادرید که به اندازه کافی از رفتاری که با کاسیاس می شود خشمگین هستند دیگر نمی توانند انتقاد از بازیکنی را تحمل کنند که آنها را در سه فصل گذشته به موفقیت های فراوان رسانده. همین شد که آنها مورینیو را در روز شنبه، زمانی که نامش در ورزشگاه خوانده شد، هو کردند. اما اکنون که تقریبا تمامی بازیکنان علیه او هستند و بسیاری از طرفداران هم به او پشت کرده اند احتمالا آخرین روزهای مورینیو در اسپانیا دارد رقم می خورد. لغو شدن نشست خبری رئال مادرید در جمعه هم احتمالا برای جلوگیری از صحبت های جنجالی بیشتر مورینیو است. حتی اگر آنها کوپا دل ری را هم ببرند مورینیو پایان خوشی در مادرید نخواهد داشت.

 

منبع: سایت گل

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

پخش شدن عکس خانوادگی سرمربی معروف لیگ برتری! +عکس

هفته گذشته و پس از انتشار تصویری از اعضای خانواده مجید جلالی که در عکسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *