خانه » ورزشکاران » اخبار ورزشکاران » مهدی مهدوی کیا: استقلالی ها سورپرایزم کردند

مهدی مهدوی کیا: استقلالی ها سورپرایزم کردند

علی دوستی مهر، سرمربی تیم ملی نوجوانان به یک موضوع اعتقاد دارد و آن این است: «شاید اگر خداحافظی مهدی مهدوی کیا باشکوه می شد، این قدر به یاد نمی ماند. نمی دانم چطور می توانم منظورم را به شما برسانم.» اما فهمیدن منظور این مربی دوست داشتنی و زحمتکش فوتبال پایه، زیاد دشوار نیست.

علی دوستی مهر توضیح می دهد: «ببینید این اتفاق نتیجه معکوس داشت. یعنی رفتن مهدی با این اتفاقات، به یادماندنی تر بود. حالا مردم مهدی را بیشتر دوست دارند. فکر کنم منظورم را بفهمید.» او اشاره ای می کند به اتفاقاتی که در مسیر تهران – دبی رخ داد؛ مسیری که تیم ملی نوجوانان همراه با مهدوی کیا طی کرد تا حالا در اردو باشد. او می گوید: «از فرودگاه امام(ره) همه دور مهدی را گرفتند.

 

در خیابان های دبی، در رستوران ها و خلاصه هرجا که می رویم از زن و دختر و پیر و جوان و بچه بگیرید، همه می گفتند مهدی مهدوی کیا. همه او را دوست دارند. خداحافظی او طوری بود که حالا برای همه عزیز شده است. مردم این را می گویند. می گویند تو عزیزتر شده ای.» علی دوستی مهر سپس حرف آخرش را می زند: «این به نظر من یک کار خدایی است. این کار خداست که مهدی با عزت شود.

 

مهدی غریبانه رفت، قبول دارم ولی حالا مردم دو برابر دوستش دارند. می بینید که استقلالی ها هم عاشقش هستند. مهدی لیاقت این همه حمایت را دارد. او بازیکن بزرگی است. بااخلاق است. در مکتب خاصی بزرگ شده، همه دوستش داریم.» این داستان خداحافظی مهدی مهدوی کیا از زبان علی دوستی مهر است ؛ اولین مربی مهدی مهدوی کیا. کسی که در باشگاه بانک ملی که حالا قفل بزرگی سردرش خورده، مهدی را کشف کرد. کیا حالا کنار اوست، در دبی. کنار او و تیمش. با آنها تمرین می کند، به بازیکنان روحیه می دهد و کنار مربی محبوبش است.

حالا حتی وقتی مهدوی کیا در ایران نیست همه از او یاد می کنند. حتی وقتی ورزشگاه آبی است و خبری از قرمز نیست. استقلالی ها بعد از بازی یادی از او زنده کردند. جواد نکونام همبازی سابق مهدی مهدوی کیا در تیم ملی و کاپیتان ایران، در جشن قهرمانی آبی ها پیراهنی را بر تن داشت که عکس مهدی روی آن دیده می شد. زیرش هم نوشته شده بود: «اسطوره فراموش نشدنی». علی دوستی مهر می گوید: «خب من همین چیزها را می گویم دیگر.

 

سخت اتفاق می افتد که استقلالی ها یکی از پرسپولیسی ها را دوست داشته باشند. مرحوم حجازی یکی از آبی هایی بود که تمام مردم عاشقش بودند و حالا مهدی هم از آن دسته کسانی است که مردم دوستش دارند.»

مهدوی کیا: کار قشنگی بود

و اما واکنش خود مهدی مهدوی کیا به این اتفاق. با او وقتی دیروز در دبی تماس گرفتیم علاقه چندانی به مصاحبه کردن نداشت: «فعلاً ترجیح می دهم سکوت کنم. وقتی برگشتم تهران مصاحبه می کنم.» اما اتفاقی که در بازی استقلال افتاد، اتفاق روز است. مهدی در این باره سکوت نمی کند و به خبرورزشی می گوید: «من هم شنیدم بعد از بازی استقلال چه اتفاقی افتاده است. من واقعاً ممنون هستم به خاطر کاری که برایم شد.

 

دیدم که عکس من روی لباس جواد نکونام بود با آن نوشته. می خواهم همین جا از جواد تشکر کنم و بگویم ممنونتون هستم. او رفاقتی چنین کاری کرد. نمی دانم چه بگویم.» مهدوی کیا سپس به تشکر از هواداران استقلال می پردازد؛ هوادارانی که به شدت مهدی مهدوی کیا را تشویق کردند: «جا دارد از هواداران این تیم هم تشکر کنم که همیشه به من لطف داشته اند. از تمام مردم ایران ممنون هستم که در این مدت از من حمایت کردند.»

 

مهدی دوباره به کاری که استقلالی ها کردند اشاره می کند و به حرف هایش این طور پایان می دهد: «کار قشنگی برای من کردند. مخصوصاً در روزهایی که ایران نیستم. دیگر نمی توانم چیز بیشتری بگویم و تنها از همه آنها تشکر می کنم. استقلالی ها من را سورپرایز کردند.»

 

منبع: عصرایران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

پخش شدن عکس خانوادگی سرمربی معروف لیگ برتری! +عکس

هفته گذشته و پس از انتشار تصویری از اعضای خانواده مجید جلالی که در عکسی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *