خانه » اخبار روز » مهدوی‌کیا: از نکونام و همه‌ی استقلالی‌ها ممنونم

مهدوی‌کیا: از نکونام و همه‌ی استقلالی‌ها ممنونم

مهدي مهدوي کيا درباره حضورش کنار تيم ملي فوتبال نوجوانان در امارات، اظهار کرد: خوشحالم که در کنار تيم بودم و همراه با اين بازيکنان تمرين مي کردم. من پيش از اين گفته بودم هر وقت فوتبالم تمام شود، کار مربيگري را در حوزه آموزش و انجام آن دنبال خواهم کرد. الان هم از حضور در کنار تيم علي دوستي مهر، به نوعي مربيگري را شروع کرده ام.

به گزارش ايسنا ، وي افزود: ياد گرفتن بسياري از مسائل در کنار اين مربي برايم اهميت زيادي دارد. من فوتبال حرفه اي ام را زير نظر دوستي مهر شروع کردم. او بيش از 20 سال تجربه دارد و الان مشتاقانه مي خواهم از تجربيات او در کنار تيمش استفاده کنم. بازي کردن با مربي بودن فرق مي کند و پيشرفت در اين دو مقوله هم متفاوت است. در مربيگري قطعا بايد از رده پايين پله پله کار را شروع کرد و بالا آمد. واقعا خوشحالم بلافاصله بعد از تمام کردن فوتبالم در بازيگري آمده ام و به همراه تيم ملي نوجوانان هستم. برنامه ام اين است که در اردوهاي مختلف از جمله جام جهاني هم کنار اين تيم باشم.

مهدوي کيا در پاسخ به اين سوال که تاثير حضورتان در کنار بازيکنان نوجوان را چگونه ديديد؟ اظهار کرد: به هر حال اين بازيکنان نوجوان هستند و شرايط روحي خاص خودشان را دارند. کار کردن با اين بازيکنان لذت بخش است و آنها انگيزه زيادي در پيشرفت دارند. اردوي امارات طولاني نبود و من فرصت کمي براي حضور کنار اين بازيکنان داشتم. ان شاءالله در اردوهاي بعدي سعي مي کنم بيشتر در خدمتشان باشم تا به سهم خودم سعي کنم از نظر انگيزشي شاهد آماده تر شدن اين تيم باشم.

کاپيتان اسبق تيم ملي در پاسخ به اين سوال که تيم نوجوانان را در دو بازي تدارکاتي که انجام داد چگونه ديديد؟ گفت: آنها تيم خوبي هستند، اما احتياج به بازي هاي تدارکاتي بسيار بيشتري دارند. تنها چند ماه تا جام جهاني باقي مانده و اين تيم بايد در بازي هاي تدارکاتي بيشتري شرکت کنند. رقابت با تيم هاي اروپايي، آفريقايي و آمريکاي جنوبي در جام جهاني بسيار دشوار است. اين کشورها با تيم هاي فوق العاده  آماده، با تجربه و قدرتمندي پا به اين مسابقات مي گذراند و اگر تيم ملي ما از نظر افزايش تجربه که فقط با بازي هاي تدارکاتي بيشتر به دست مي آيد آماده نباشد، نمي توانيم از آنها انتظاري داشته باشيم. اميدوارم فدراسيون به اين تيم بيش از پيش اهميت دهد و مسابقات تدارکاتي بيشتري برايشان فراهم کنند.

مهدوي کيا درباره انتخابش به عنوان اولين سفير ايراني فوتبال پايه در آسيا گفت: خوشحالم بلافاصله بعد از پايان دوران بازيگري ام اين عنوان را به من دادند. من هميشه به فوتبال پايه علاقمند بودم و هستم و معتقدم که يک بازيکن براي موفقيت بايد از پايه رشد کند و بالا بيايد. خوشحالم به عنوان يک ايراني مي توانم ساختار فوتبال آسيا را در کشورهاي مختلف ببينم و تا حتي الامکان به رشد فوتبال پايه در اين قاره کمک کنم. من از تمام تجربياتي که در اروپا داشته ام استفاده خواهم کرد و اميدوارم تجربه ارزشمند فوتبال اروپا در رده پايه هم در ساختار فوتبال پايه آسيا پياده شود. اميدوارم AFC با حرکتي که شروع کرده در سال هاي آينده بتواند مسبب پيشرفت فوتبال در اين رده شود.

کاپيتان پيشين تيم پرسپوليس همچنين در واکنش به اقدام جواد نکونام در مراسم جشن قهرماني استقلال که تصوير او را بر روي لباسش داشت و در آنجا از مهدوي کيا به عنوان يک اسطوره فراموش نشدني فوتبال ايران يادکرد، به ايسنا گفت: من از جواد نکونام تشکر کردم. جواد دوست خوب من است و به خاطر حرکتي که او انجام داد از او ممنونم. از استقلالي ها هم به خاطر محبتي که به من داشتند تشکر مي کنم و اميدوارم نکونام و تيمش و همچنين تيم ملي در آينده نتايج  خوبي بگيرد. من يک زماني فوتبالم را شروع کردم و پس از 20 سال  بازي کردن آن را تمام کردم. حالا از مردم به خاطر حمايت هايي که در اين دوران از من داشتند و محبت هايي که ابراز مي کردند تشکر مي کنم و اميدوارم همه آنها از عملکردم در اين سال ها راضي باشند.

مهدوي کيا که همراه تيم ملي نوجوانان در امارات به سر مي برد همراه اين تيم به ايران بر نمي گردد و قرار است از دوبي راهي مالزي شده تا عنواني که AFC به او داده را طي مراسمي دريافت کند.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ثبت نام وام ازدواج

شرایط ثبت نام وام ازدواج 20 میلیونی و مبلغ قسط

وام ازدواج یکی از وام های خوب دولت است که به زوجهای جواب برای تشکیل …

بدون دیدگاه

  1. عشق است کاپیتان کیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *