خانه » فناوری های نوین » با این اختراع همه چیز را ببینید و بشنوید + عکس

با این اختراع همه چیز را ببینید و بشنوید + عکس

بینایی و شنوایی شاید مهمترین حس ها برای هر کسی باشند. محققان حالا ماسک هایی درست کرده اند که هر کسی می تواند از آنها برای شنیدن و دیدن چیزهایی که قبلاً برایش قابل شنیدن و دیدن نبوده استفاده کند.

 

اولین ماسک از مجموعه Eidos روی گوش های فرد را می گیرد و او می تواند با توجه کردن به هر سمتی صداهایی که با گوش عادی قابل شنیدن نیست بشنود. در این ماسک از میکروفن هایی قوی استفاده شده که می تواند به صورت متمرکز صداهای سمت مورد توجه فرد را دریافت کند. همچنین سیستم نرم افزاری این ماسک صداهای اضافی و پس زمینه را حذف می کند تا صدای تمرکز شده بسیار واضح شنیده شود.

 

هر چند بعضی ها می گویند این ماسک حریم خصوصی افراد را به مخاطره می اندازد اما کاربردهای این ماسک در خیلی از موارد مثبت است. کاربر این ماسک به عنوان نمونه در یک خیابان شلوغ روی صدای یک پرنده تمرکز کند و حذف صدهای اطراف از چهچه پرنده لذت ببرد.

 

با این اختراع همه چیز را ببینید و بشنوید + عکس

 

ماسک دیگر که روی چشم ها را می گیرد به فرد اجازه می دهد که تصاویری را ببیند که شاید پیش از این فقط در تلویزیون قابل مشاهده بودند. به عنوان نمونه فرد استفاده کننده از ماسک می تواند مسیر حرکت یک ورزشکار یا پرواز یک پرنده را ببیند. ماسک دیدن در واقع از دوربین و نرم افزاری برخوردار است که تصاویر گرفته شده را به صورت زنده ویرایش کرده و برای کاربر دوباره می فرستد.

 

با این اختراع همه چیز را ببینید و بشنوید + عکس

 

با این اختراع همه چیز را ببینید و بشنوید + عکس

 

 

منبع: مجله اینترنتی پارسی وان

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *