خانه » ورزشکاران » اخبار ورزشکاران » آشنایی با حریف آسیایی تیم استقلال

آشنایی با حریف آسیایی تیم استقلال

تيم هاي فوتبال استقلال ايران و الشباب امارات فرداشب از مرحله يک هشتم نهايي رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا به مصاف هم مي روند و اين در حالي است که اين دو تيم پيش از اين تا به حال در رقابت هاي آسيايي و بين المللي با يکديگر ديدار نکرده و اين اولين رقابت رسمي آنها در قاره کهن به حساب مي آيد.

*عملکرد الشباب در آسيا؛ تيمي هميشه قعرنشين

به گزارش فارس ، تيم اماراتي براي نخستين بار در سال 1992 حضور در آسيا را تجربه کرد. اين تيم در همين سال و پس از صعود از مرحله گروهي در ديدار نيمه نهايي مقابل الهلال عربستان يک بر صفر شکست خورد و از رسيدن به فينال بازماند. در نهايت الشباب عنوان چهارمي آسيا را به خود اختصاص داد.

در همين سال الهلال در فينال مقابل استقلال در ضربات پنالتي به برتري رسيد و قهرماني آسيا را جشن گرفت.

در سال 1996 الشباب در همان مرحله نخست با تساوي مقابل النصر لبنان طي دو ديدار رفت و برگشت و به خاطر گل خورده در خانه از رسيدن به مرحله دوم بازماند.

با آغاز دور جديد ليگ قهرمانان آسيا، الشباب امارات از سال 2009 حضور در اين رقابت ها را تجربه کرد. اين تيم در اين سال در گروه چهارم رقابت ها و در گروهي که سپاهان هم قرار داشت پس از نماينده ايران با 7 امتياز در قعر جدول قرار گرفته و از رسيدن به مرحله حذفي محروم شد.

در همين دوره سپاهان در بازي رفت 2 بر صفر بازي را به سود خود به پايان رساند اما در بازي برگشت الشباب موفق تر عمل کرده و حريف ايراني خود را 2 بر يک شکست داد.

الشبابي ها در سال 2012 و در دومين حضور آسيايي خود در شکل جديد رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا کار خود را از مرحله پلي  آف آغاز کرده و با برتري مقابل نفتچي ازبکستان راهي مرحله گروهي شدند.

در اين مرحله الشباب با قرار گرفتن در گروه چهارم رقابت ها و هم گروه شدن با پرسپوليس، يک بار ديگر با قعرشيني به کار خود در اين مرحله اين بار با 2 امتياز پايان داد تا به عنوان يکي از ضعيف ترين تيم هاي مرحله گروهي شناخته شود.

الشباب در دوره گذشته در بازي رفت مقابل پرسپوليس 6 بر يک بازي را واگذار کرد و در بازي برگشت هم 3 بر يک مقابل نماينده سرخپوش ايران شکست خورد.

*از آغاز تا پايان با نمايندگان ايران!

با اين حال تيم هميشه قعرنشين الشباب در رقابت هاي آسيايي در رقابت هاي امسال نتايج بهتري را کسب کرده و توانست در گروه دوم رقابت ها که ديدارهايي نزديک و پاياپاي در آن جريان داشت تا جايي که تيم هاي صعود کننده در روز پاياني مشخص شدند، با کسب 9 امتياز به عنوان تيم دوم براي اولين بار راهي مرحله حذفي شود.

الشباب امسال هم کار را در مرحله پلي آف و با برتري مقابل صبا در قم و در ضربات پنالتي آغاز کرد. سپس اين تيم در گروه دوم با تيم هاي لخوياي قطر، الاتفاق عربستان و پاختاکور ازبکستان هم گروه شد و در نهايت توانست با 3 پيروزي و 3 شکست راهي مرحله حذفي شده تا در اين مرحله يک بار ديگر با تيمي از ايران براي رسيدن به جمع 8 تيم برتر آسيا مصاف دهد.

در هر حال الشباب امسال رقابت هاي آسيايي خود را با ديدار با نماينده اي از کشورمان (صبا) آغاز کرده و اميدواريم با ديدار با نماينده ديگري از کشورمان (استقلال) به پايان برساند.

*تاريخچه و کارنامه افتخارات الشباب

الشباب امارات در سال 1958 در شهر دبي تأسيس شد. اين تيم سه بار در سال هاي 90، 95 و 2008 عنوان قهرماني ليگ امارات را به دست آورده و چهار بار هم امير کاپ امارات را در سال هاي 81، 90، 94 و 97 کسب کرده است. اين تيم در رقابت هاي امسال هم با رسيدن به فينال اين رقابت ها فرصت کسب يک عنوان قهرماني ديگر را هم دارد.

الشبابي ها دو بار در سال هاي 92 و 2011 جام باشگاه هاي خليج فارس را کسب کرده و در سال 2011 هم جام اتصالات امارات به اين تيم رسيده است.

*تمام ايراني هاي الشباب

الشباب تيمي نام آشنا براي ايراني ها به شمار مي رود، چراکه همواره و در طي ساليان گذشته بازيکنان سرشناس زيادي از فوتبال ايران در اين تيم توپ زده اند.

علي دايي، جواد کاظميان، مهرداد ميناوند، ايمان مبعلي و مهرداد اولادي و داريوش يزداني در سال هاي اخير در الشباب بازي کرده و سابقه حضور در اين تيم اماراتي را دارند.

*الشباب امسال، فيناليست اميرکاپ و ششم جدول

تيم سبزپوش اماراتي که امسال در جام هاي مختلف اين کشور حضور داشت در رقابت هاي اميرکاپ بهترين نتايج را کسب کرده و بايد براي کسب عنوان قهرماني اين رقابت ها دو هفته ديگر در ديدار فينال به مصاف الاهلي برود.

در رقابت هاي جام اتصالات الشباب با شکست از عجمان در نيمه نهايي از صعود به فينال بازماند.

همچنين حريف اماراتي استقلال در آسيا در فصل جاري ليگ برتر امارات تا پايان هفته بيست و چهارم اين رقابت ها با کسب 39 امتياز در مکان ششم جدول 14 تيمي ليگ برتر اين کشور حاشيه خليج فارس قرار دارد.

*سرمربي سابق تيم ملي عربستان مقابل ژنرال

الشباب امارات از يک مربي برزيلي به نام مارکوس پاکيتا بهره مي برد. نکته قابل توجه اينکه اين مربي سابقه هدايت تيم هاي الشباب امارات، فلامينگوي برزيل، فلوميننزه برزيل، الهلال عربستان، تيم ملي عربستان، الريان قطر و تيم ملي ليبي را در کارنامه دارد.

همچنين علاوه بر بازيکنان بومي، در جمع بازيکنان الشباب سه بازيکن برزيلي و يک ازبکستاني هم حضور دارند.

*الشباب – استقلال از نگاه آمار

پس از آغاز ليگ قهرمانان آسيا با سيستم جديد، استقلال از سال 2009 همواره و به صورت پياپي در تمام ادوار حاضر بوده است.

بر همين اساس و در 5 فصل اخير که استقلال در اين رقابت ها حاضر بوده است، اين تيم در 4 فصل با تيم هاي اماراتي سابقه هم گروهي دارد که 3 فصل آن با الجزيره و يک فصل ديگر با العين در يک گروه قرار داشته است تا به اين ترتيب الشباب، حريف فردا شب استقلال سومين حريف اماراتي اين تيم در آسيا باشد.

در تاريخچه رويارويي استقلال با تيم هاي اماراتي، آبي ها در دو بازي که يکي از آنها در تهران بوده نتيجه را به الجزيره واگذار کرده و دو بار هم مقابل العين در فصل جاري به برتري رسيده اند تا در تاريخچه ديدارهاي استقلال با تيم هاي اماراتي، همه چيز مساوي باشد.

*مصاف استقلال با تيم هاي اماراتي در ليگ قهرمانان آسيا:

دور رفت 2009: استقلال يک – الجزيره يک

دور برگشت 2009: الجزيره 2 – استقلال 2

دور رفت 2010: استقلال صفر – الجزيره صفر

دور برگشت 2010: الجزيره 2 – استقلال يک

دور رفت 2012: استقلال يک – الجزيره 2

دور برگشت 2012: الجزيره يک – استقلال يک

دور رفت 2013: استقلال 2 – العين صفر

دور برگشت 2013: العين صفر – استقلال يک

دور رفت يک هشتم نهايي 2013: الشباب ؟ – استقلال ؟

دور برگشت يک هشتم نهايي 2013: استقلال ؟ – الشباب ؟

به اين ترتيب و در صورت برتري استقلال در ديدار فردا شب مقابل الشباب اين تيم در تقابل با تيم هاي اماراتي پيش خواهد افتاد.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

پخش شدن عکس خانوادگی سرمربی معروف لیگ برتری! +عکس

هفته گذشته و پس از انتشار تصویری از اعضای خانواده مجید جلالی که در عکسی …

بدون دیدگاه

  1. به امیدخدا بازی به نفع ماتموم میشه
    دوررفت2013 اس اس 3 وبقره هاهم0 ودوربرگشتم همین طور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *