خانه » اخبار روز » اجتماعی » بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه

بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه

به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری طبق آخرین آمار ارائه شده تاکنون 135 هزار و 208 نفر از کارکنان دستگاه های دولتی توانسته اند پیش از موعد بازنشسته شوند.

 

ایراندخت عطاریان با اشاره به این که این صندوق طی سه سال گذشته قانون بازنشستگی پیش از موعد را برای کارکنان دولت اجرا کرده است، گفت: از سال87 تا پایان سال 90 با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی، تمامی کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی وزارتخانه ها و موسسات دولتی که حداقل 25 سال سابقه خدمت قابل قبول را داشتند، توانستند با حداکثر پنج  سال سنوات ارفاقی بدون شرط سنی از قانون بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند.

 

عطاریان ادامه داد: براساس آمار ارائه شده طی سه سال بیش از 127 هزار و 927 نفر از کارکنان دولت پس از موافقت دستگاه متبوع خود درخواست بازنشستگی پیش از موعد را ارائه کردند که پس از بررسی پرونده آنان در صندوق بازنشستگی کشوری و تایید درخواست کتبی آنان، این تعداد از کارکنان دولت با استفاده از قانون مذکور پیش از موعد بازنشسته شدند.

 

وی با اشاره به اینکه بیشترین درخواست در سال87 از سوی کارکنان دستگاه های اجرایی به صندوق بازنشستگی کشوری ارائه شده بود، اضهار کرد: همچنین طی سال91 نیز 7281 نفر از کارکنان دولت بدون پنج سال سنوات ارفاقی درخواست بازنشستگی پیش از موعد داشتند که با تایید درخواست آنان این تعداد از افراد هم با 25 سال سابقه قابل قبول، پیش از موعد بازنشسته شدند.

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به این که در بین دستگاه های اجرایی کارکنان وزارت آموزش و پرورش بیشترین درخواست را برای استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد داشتند، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش با 103 هزار و 940 کارمند و پس از آن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با 10 هزار و 241 نفر، وزارت مسکن و شهرسازی با 1241 نفر بیشترین درخواست را برای استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد داشته اند.

 

عطاریان در پاسخ به این سؤال که کارمندانی که بدون سنوات ارفاقی و با 25 سال سابقه و دریافت 25 روز حقوق پیش از موعد بازنشسته می شوند چه میزان پاداش پایان خدمت خواهند گرفت، گفت: پاداش پایان خدمت این قبیل کارکنان به ازای هر سال خدمت (معادل یک ماه حقوق) و در کل 25 ماه خواهد بود.

 

وی افزود: همچنین بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی نیز در سال جاری می توانند بدون سنوات ارفاقی با 20 سال سابقه قابل قبول و با ارائه درخواست کتبی و موافقت دستگاه متبوع خود با 20 روز حقوق پیش از موعد بازنشسته شوند، در ضمن پاداش پایان خدمت این گروه از بانوان متقاضی بازنشستگی پیش از موعد نیز 20 ماه محاسبه خواهد شد.

 

به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، این صندوق آمادگی دارد پس از دریافت درخواست کارکنان دولت مبنی بر استفاده از قانون بازنشستگی کشوری در کوتاه ترین زمان پرونده مذکور را بررسی کرده اقدامات لازم اداری را برای بازنشستگی پیش از موعد فرد متقاضی (پس از طی مراحل قانونی) انجام دهد.

 

گفتنی است، دارا بودن سابقه قابل قبول خدمت به میزان 25 سال برای مردان و حداقل 20 سال برای زنان بدون لحاظ شرط سنی و همچنین اعلام موافقت و ارسال درخواست کتبی متقاضیان بازنشستگی در مهلت قانونی از سوی دستگاه متبوع برای استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت ازجمله شرایطی است که کارکنان شاغل دستگاه های دولتی باید داشته باشند.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *