خانه » اخبار روز » انهدام باند جعل روادید کشورهای اروپایی در ایران

انهدام باند جعل روادید کشورهای اروپایی در ایران

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی از متلاشی شدن باند جعل روادید کشورهای خارجی خصوصاً کشورهای اروپایی خبر داد.

سردار محمود صادقی اظهارداشت: در پی دریافت گزارشات و شکایت های مردمی مبنی بر دریافت پیامک از تلفن همراه برای اخذ روادید کشورهای اروپایی و درج آدرس سایت، تلفن ثابت و همراه، موضوع در دستور کار پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد، افرادی با هویت معلوم در یکی از ساختمان های مناطق شمالی شهر تهران در قالب شرکت تجاری که فاقد هرگونه تابلو با عنوان اخذ روادید یا ویزا است، اقدام به اخذ روادید با مدرک جعلی می کنند.

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا درباره شیوه کارمجرمان، گفت: کلاهبرداران با قانونی جلوه دادن فعالیت خود، پس از جذب مشتری و دعوت مسافران متقاضی به کشورهای اروپایی با الصاق تابلوهای فریبنده و بروشورهای مربوط به اخذ روادید کشورهای خارجی، نسبت به فریب آنان اقدام می کردند.

صادقی ادامه داد: اعضای این باند پس از اخذ مدارک مسافرتی و وجوه نقد، مسافران را با اسناد و گاهاً روادید جعلی برای خروج از کشور روانه فرودگاه ها می کردند که به علت جعلی بودن روادید، مسافران یاد شده، دستگیر می شدند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: دو تن از مسافران که بدین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته و دستگیر شده بودند، آدرس و نشانی متهمان را در اختیار پلیس قرار دادند که با بررسی های صورت گرفته، مشخص شد شرکت مذکور مکان مورد نظر را تخلیه و اعضای باند متواری شده اند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا ادامه داد: ماموران این پلیس با انجام اقدامات پلیسی و نیز سرنخ های به جامانده از کلاهبرداران، موفق شدند مخفیگاه آنها را شناسایی و طی یک عملیات ضربتی اعضای باند که متشکل از چهار مرد و سه زن بود، را دستگیر کنند.

صادقی خاطرنشان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان، مقادیر زیادی گذرنامه، اسناد و مدارک و نیز سربرگ های جعلی مربوط به شرکت های مسافرتی کشف شد.

وی ضمن هشدار به شهروندان از آنها خواست صرف دریافت پیامک از طریق تلفن همراه و آگهی روزنامه های کثیر الانتشار مراتب را قانونی جلوه نداده و فریب افراد و گروه های شیاد را نخورند.

رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا به شهروندان توصیه کرد: در صورت درخواست روادید صرفا به آژانس های مسافرتی دارای مجوز و نیز سفارتخانه های مربوط به کشورهای مورد نظر مراجعه کنید.

صادقی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مواجهه با موارد مشکوک و نیز باندهای کلاهبرداری مراتب را بلافاصله به پلیس 110 اطلاع داده و یا با شماره تلفن 88800000 – 021 پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا تماس بگیرند.

 

منبع: خبرآنلاین

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *