خانه » اخبار روز » اجتماعی » اعضای بدن آتش نشان فداکار تهرانی اهدا می شود

اعضای بدن آتش نشان فداکار تهرانی اهدا می شود

با اعلام مرگ مغزی امید عباسی آتش نشان فداکار، خانواده وی رضایت خود را برای اهدای اعضای بدن وی به بیماران نیازمند اعلام کردند.

در پی بروز آتش سوزی یکی از واحدهای مسکونی طبقه دهم یک ساختمان 10 طبقه واقع در غرب بزرگراه همت، شهرک شهید باقری، مجتمع مسکونی زیتون، دو آتش نشان بعد از نجات جان یک مادر و دو فرزندش که در آتش گرفتار بودند، به دلیل دودزدگی و حرارت بالا در وضعیت وخیمی قرار می گیرند و به علت شدت مصدومیت به بیمارستان منتقل شدند.

یکی از این آتش نشانان به نام”امید عباسی” از روز گذشته در بخش مراقبت های ویژه بستری و تحت مراقبت پزشکان بود که متاسفانه پس از جدال با مرگ، در نهایت دچار مرگ مغزی شده و خانواده وی نیز پس از هماهنگی های لازم رضایت خود را برای اهدای اعضا اعلام کردند.

بر همین اساس، «امید قبادی»، معاون فرهنگی و مسئول هماهنگ کنندگان اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز از انتقال پیکر آتش نشان مرگ مغزی شده برای اهدای اعضا به بیمارستان مسیح دانشوری خبر داد.

گفتنی است؛ این آتش نشان 35 ساله با عنوان فرمانده ایستگاه 68 آتش نشانی از سال 1379 پس از گذراندن دوره های آموزشی به استخدام سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درآمد و با از خود گذشتگی و فداکاری برای نجات جان همنوعان خود از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و رشادت و ایثارآتش نشانان را بار دیگر به تصویر کشید.

 

منبع: پایگاه خبری 125

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

بدون دیدگاه

 1. آتش‌نشان ا

  از فرماندار محترم و شهردار محترم تهران در خواست میشود نسبت به حل مشکلات آتش نشانان اهتمام ویژه ای داشته باشند . که برخی عمده ترین مشکلات آتش نشانان عبارتند از:
  1-آزار و اذیت مافوق به زیر دستان و برخورد تحقیر آمیز
  2-عدم ارتقائ سازمانی کارکنان(که متاسفانه دارای ساز و کار قانونمند نمیباشد و بیشتر رایطه ای میباشد.)
  3-عدم باز نشستگی برخی مدیران با بیش 30 سال سابقه و به تبع آن عدم ارتقائ مدیران میانی
  4-پایین بودن درآمد کارکنان که مجبور اند برای تامین زندگی به شغلها دوم روی بیاورند
  5-به رغم خطرناک بودن و تخصصی بودن شغل آتش نشانی متاسفانه شغل آتش نشانان را جزء کارمند ساده معمولی و با گروه و رتبه پایین محسوب میکنند نه مشاغل سخت و زیان آورو با حقوق و مزایای پایین.
  6-بنیاد شهید کسانی که در حین عملیات از دنیا می روند یا آسیب جسمانی می بینند را شهید یا جانباز محسوب نمیکنند و تحت پوشش خود قرار نمیدهند
  7-عدم تامین مسکن مورد کارکنان و فاصله آنان با مدیران میانی
  8-آموزش حوادث و عملیات آتش نشانان به حاشیه رفته و جای آن را در ایستگاه ها آتش نشانی آتش نشانان به باغبانی و جوشکاری وغیره سوق داده میشوند و…
  باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *