خانه » گوناگون » فروشندگان باله کوسه روی بام ساختمان ها هنگ کنگ

فروشندگان باله کوسه روی بام ساختمان ها هنگ کنگ

با پیوستن اتحادیه اروپا به چندین کشور دیگر برای ممنوع کردن باله کنی کوسه، فروشندگان باله کوسه در هنگ کنگ محصولات خود را از انظار عمومی پنهان کردند. این محصول به خاطر فواید آن برای سلامتی معروف بود، ولی مطالعات اخیر نشان داده اند که خوردن سوپ باله کوسه منجر به بیماری آلزایمر و پارکینسون می شود.

فروشندگان باله کوسه روی بام ساختمان ها هنگ کنگ

این تصویر یک فعال محیط زیست را در 2 ژانویه 2013 نشان می دهد که تصویری از یک کوسه بدون باله و مرده را در کنار باله های دیگر نشان می دهد که روی پشت بام کارخانه ای در هنگ کنگ گذاشته شده اند تا خشک شوند.

طرفداران محیط زیست و مردم نگرانی های خود را از صید بیش از حد باله و ایجاد یک فاجعه زیست محیطی ابراز کرده اند. هنگ کنگ یکی از بزرگترین بازارهای باله کوسه است. از باله کوسه برای پختن سوپی استفاده می شود که در ضیافت های چینی، غذای گرانی است.

در میان اعتراضات فزاینده بخاطر عمل وحشیانه باله کنی کوسه، طرفداران استفاده از باله های کوسه، پشت بام های انباری ها را برای ذخیره کردن محصولات ارزشمند خود انتخاب کرده اند.

فروشندگان باله کوسه روی بام ساختمان ها هنگ کنگ

این تصاویر که در سال نوی 2013 در هنگ کنگ گرفته شده اند، بیش از 18000 باله کوسه را نشان می دهند که روی پشت بام ساختمان های صنعتی گذاشته شده اند تا خشک شوند. این تصاویر فقط بخشی از محصولات را نشان می دهند که با کشته شدن 75 میلیون کوسه در سال برای بدست آوردن باله های پشتی بسیار ارزشمند آنها بدست آمده اند.

این کوسه ها که در دریا صید شده و باله هایشان بریده می شود، دوباره به دریا برگردانده می شوند، ولی دیگر نمی توانند شنا کنند. طرفداران محیط زیست تجارت باله کوسه را دلیل اصلی کاهش جمعیت کوسه ها می دانند.

در آن سوی دنیا، در ایلینویز آمریکا، قانونی در اول ژانویه وضع شد که رستوران ها را از فروش باله کوسه باز می دارد. گوشت باله بیشتر در سوپ باله کوسه استفاده می شود و ایالت هایی مانند هاوایی، واشینگتن، اورگون و کالیفرنیا همه اخیراً قوانینی برای جلوگیری از استفاده از این محصول وضع کرده اند.

فروشندگان باله کوسه روی بام ساختمان ها هنگ کنگ

در ماه نوامبر، اتحادیه اروپا در ممنوعیت عمل باله کنی کوسه، به ایالات متحده، کانادا، برزیل، نامیبیا و آفریقای جنوبی پیوست، ولی طبقه ثروتمند جامعه چین هنوز هم تقاضای باله دارد و قیمت باله ها به 300 دلار برای هر پوند (453 گرم) باله رسیده است.

دیوید مک گوایر، رئیس Sea Stewards به دیلی نیوز گفت: «از طرفی، دلگرم شدیم که حالا فروشندگان در هنگ کنگ پنهان شده اند. حالا دیگر باله کوسه چیز شرم آوری است. ولی مسئله اصلی چین است.»

این خوراک که در کل آسیا به خاطر فواید آن معروف است، در مطالعات اخیر ثابت شده که خوردن آن هیچ فایده ای برایتان ندارد. تحقیقی که بهار گذشته در Marine Drugs منتشر شد نشان داد که باله کوسه حاوی سطوح بالایی از نوروتاکسین است که به بیماری های رو به وخامت آلزایمر و پارکینسون ربط دارد.

فروشندگان باله کوسه روی بام ساختمان ها هنگ کنگ

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *