خانه » اخبار روز » ولایتی: مردم 40 درصد فقیرتر شده اند

ولایتی: مردم 40 درصد فقیرتر شده اند

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اگر شورای نگهبان صلاحیتم را تایید کرد ولی برخی برای جوسازی سخن ناروایی درباره من بیان کردند، سکوت می کنم و هیچ پاسخی نخواهم داد گفت: هیچ گاه تخریبی سخن نمی گویم و سعی می کنم سازنده حرف بزنم.

علی اکبر ولایتی در جمع مردم اهواز در محل مسجد ارشاد اظهار کرد: با توجه به اینکه هنوز ایام انتخابات فرا نرسیده است و از بررسی های شورای نگهبان مطلع نیستیم، من سخنم را با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری به صورت غیرمستقیم و در عین حال روشن بیان می کنم.

* انتخابات تنها یک مصرع از حماسه سیاسی است

وی با اشاره به نامگذاری امسال به حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی توسط رهبر معظم انقلاب افزود: حماسه از یک فعالیت فوق العاده برای دستیابی به یک هدف حکایت می کند و انتخابات تنها یک مصرع از حماسه سیاسی است.

* سکوت می کنم و هیچ پاسخی نخواهم داد / سعی می کنم سازنده حرف بزنم

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه در مبارزات انتخاباتی باید اخلاق مداری و رعایت حیثیت دیگران را در نظر داشت بیان کرد: اگر شورای نگهبان صلاحیتم را تایید کرد و برخی برای جوسازی سخن ناروایی در رابطه با من بیان کردند، سکوت می کنم و هیچ پاسخی نخواهم داد.

ولایتی ادامه داد: سخنان من ایجابی است نه سلبی، هیچ گاه تخریبی سخن نخواهم گفت و سعی می کنم سازنده حرف بزنم.

* راه باز است/ مقدمات برنامه ام را طبق قانون عرضه کرده ام

وی با اشاره به اینکه از فرد اصولگرایی که منتخب مردم باشد حمایت خواهیم کرد تصریح کرد: هر که نظام اسلامی ایران، قانون اساسی و ولایت فقیه را قبول داشته باشد اصولگرا است و کسانی که ادعای اصولگرایی دارند راه باز است و می توانند وارد شوند.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه هنر مخفف ساختن کلمه این است که آن کلمه معنی داشته باشد عنوان کرد: مقدمات برنامه خود را طبق قانون عرضه کرده ام و دولتی تشکیل خواهم داد که متمم است، متمم مخفف پنج کلمه است.

* شعار «دولت متمم» + معانی

وی با اشاره به معانی شعار خود افزود: «میم» اول به این معنی است که هر که می خواهد در این دولت شرکت کند باید متدین، خداترس و باتقوا باشد، این ویژگی ها اساس فساد را از ادارات برمی دارد و فرد از ترس سازمان بازرسی و اقتصاد و دارایی نیست که خطا نمی کند بلکه از ترس خداست که حق را به محقش واگذار می کند و دینش را جز به بهشت نمی فروشد.

ولایتی «ت» کلمه متمم را مخفف تجربه دانست و گفت: کسانی که در حوزه ای تجربه دارند می توانند وارد دولت شوند مثلا اگر متخصصی قابلیت کشاورزی خوزستان را بشناسد و بتواند از آب خوزستان که سه چهارم، آب کشور است، استفاده کند باید به کار گرفته شود.

* بیکاری در استان خوزستان 25 درصدی است

وی با اشاره به اینکه بیکاری در استان خوزستان 25 درصدی است توضیح داد: توسعه کشاورزی در خوزستان علاوه بر آنکه به تولید و خودکفایی کمک می کند باعث ایجاد اشتغال نیز می شود و آمار بیکاری را کاهش می دهد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه یک فرد دولتی باید تخصص، توانایی و علم لازم را داشته باشد اظهار کرد: این فرد باید حوزه صنعت را بشناسد و بخش هایی از صنعت را که تعطیل شده است احیا کند.

* پرداخت تسهیلات در بخش صنعت/ کاهش نرخ بیکاری

وی با اشاره به اینکه می توانیم یک دوره تنفس را برای برخی واحدهای صنعتی در نظر بگیریم و برای مدتی آنها را از پرداخت مالیات معاف کنیم، اظهار کرد: باید با پرداخت وام و به تعویق انداختن اقساط، به صنعت کشور کمک کنیم و این مسئله به کاهش نرخ بیکاری کمک می کند.

ولایتی با بیان اینکه باید سلامت ملت را یک اصل قرار دهیم تصریح کرد: همه مردم باید بیمه کارآمد داشته باشند.

* همه مردم باید بیمه کارآمد داشته باشند/ طبق برنامه پنجم توسعه درمان باید رایگان باشد

وی تصریح کرد: در حال حاضر دفترچه های درمانی 35 درصدی هستند و 65 درصد هزینه درمان از جیب مردم می رود در حالی که نباید اینگونه باشد و طبق برنامه پنجم توسعه درمان باید رایگان باشد.

ولایتی اضافه کرد: بیمه باید مکفی باشد و با سیستم ارجاعی و پزشک خانواده و تکمیل کردن آن مردم حتی برای جراحی های سنگین هزینه ای پرداخت نکنند.

* کسی که قانون و ولایت فقیه را قبول دارد نباید تضاد ایجاد کند

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یکی دیگر از اصول دولت متمم را شخصیت معتدل دانست و گفت: در دولت باید از افراط و تفریط دوری کرد و کسی که قانون و ولایت فقیه را قبول دارد نباید تضاد ایجاد کند زیرا دودش به چشم مردم می رود.

* مردم 40 درصد فقیرتر شده اند

وی با بیان اینکه شایسته نیست مردمی که درگیر تحریم، بیکاری و تورم هستند این تضادها را هم تحمل کنند اظهار داشت: بر اساس گزارش بانک مرکزی از اردیبهشت ماه سال 91 تا 92 نرخ تورم در کشور 40 درصد بود در حالی که درآمد ملت هیچ تغییری نکرده است و این نشان دهنده این است که مردم 40 درصد فقیرتر شده اند.

ولایتی خاطرنشان کرد: این نیرویی را که صرف تضاد در میان خود می کنید صرف بیکاری جوانان، آب خوزستان، فاضلاب آبادان، کنترل قیمت ها و نگه داشتن ارزش پول کنید و این موارد جز در سایه اعتدال به وجود نمی آید.

وی با بیان اینکه دولتی را تشکیل خواهم داد که دیدگاه رهبر را عملی کند بیان داشت: در پیروی از خط رهبری نه باید از رهبر پیشی بگیریم و نه عقب بمانیم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آخرین رکن دولت متمم خود را مشورت پذیری بیان کرد و گفت: باید از کارشناسان مجرب در کارها استفاده کرد، و به جرات می توان گفت پیش از این بیشترین کارشناسان را در خوزستان داشتیم که در شرکت نفت کار می کردند.

* کسی که می خواهد سرمایه گذاری کند باید اعتماد داشته باشد

وی ثبات مسئولان رده بالا بر سخنان را مهم دانست و گفت: شما تا به حال چند بخشنامه از مراکز تنظیم پول دیده اید؟ کسی که می خواهد سرمایه گذاری کند باید اعتماد داشته باشد و مطمئن شود که ارزش سرمایه اش کم نخواهد شد.

ولایتی در پایان به برنامه 100 روزه خود اشاره کرد و افزود: این برنامه را در زمان تبلیغات ارائه خواهم کرد که در راستای کنترل تورم و بیکاری و بازگرداندن اعتماد به مردم است.

منبع: قدس آنلاین

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *