خانه » اخبار روز » اجتماعی » حجاب با ساز و کار سلیقه ای اصلاح نمی شود

حجاب با ساز و کار سلیقه ای اصلاح نمی شود

عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، گفت: سلیقه ای عمل كردن سازمان ها و نهادهای متولی موجب شده است تا مساله حجاب زنان در جامعه سامان نیابد.

معصومه آباد درباره تاثیرگذاری گشت ارشاد در مناسب شدن پوشش در جامعه به ویژه از سوی زنان، افزود: پوشش در جامعه از جنس فرهنگی است و نمی تواند با ساز و كار تنبیهی و اجبار توام باشد چراكه باید جنس این كار از دل، فكر و روح باشد تا افرادی كه وارد جامعه می شوند با پوشش متناسب شرع اسلام ورود كنند.

وی با بیان اینكه بر اساس آنچه كه در جامعه مشاهده می شود، می توان گفت كه گشت ارشاد در جامعه موثر نبوده است، ادامه داد: باید از گذشته های خود درس بگیریم و به دنبال راهبردهای اساسی باشیم از سویی نباید انتظار داشت كه اقدامات به سرعت جواب بدهد زیرا موضوع چندوجهی است.

عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینكه علت عدم موفقیت در زمینه پوشش، یكپارچه عمل نكردن سازمان و نهادهای ذی ربط است، گفت:  متاسفانه سلیقه ای عمل كردن سازمان ها و نهادهای متولی موجب شده است تا مساله حجاب زنان در جامعه سامان نیابد تا پوشش آنها متناسب با سلیقه شخصی اما نه متناسب با فضای شهری باشد.

آباد با اشاره به اینكه هر فرد جوانی كه وارد جامعه می شود پوشش خاص خود را می خواهد، تاكید كرد:  باید سازمان خاصی متولی این كار باشد، لباس هویت ملی، دینی و فردی است از این رو هر چقدر در این موضوع سرمایه گذاری كنم و كمتر به جنبه های خشن و سخت توجه كنیم به نتیجه می رسیم.

وی اعلام كرد: اگر اقدامات نهادهای مسئول یكپارچه بوده و نگاه ها به حجاب و پوشش سلیقه ای نباشد قطعا این مساله حل شدنی است نه اینكه محل بحث و مناقشه باشد در حالی كه باید 30 سال پیش این موضوع حل شده باشد.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *