خانه » گوناگون » تعقیب جنایی فرزند ارشد سناتور پهلوی در امریکا

تعقیب جنایی فرزند ارشد سناتور پهلوی در امریکا

رضا اسلامی نیا، مهاجر ایرانی تبار که به جرم قتل پدرش در دوره جوانی محکوم شناخته شده بود این بار به اتهام قتل یک شهروند امریکایی تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

مردی که پیش از انقلاب اسلامی با آرزوی نخست وزیری ایران راهی امریکا شده بود و قصد داشت پس از پایان تحصیلات به ایران بازگردد و بانفوذ پدرش که نماینده مجلس شاهنشاهی بود بالاترین پست اجرایی کشور را بگیرد پس از قتل پدرش، حالا به اتهام قتل یک شهروند امریکایی نیز تحت تعقیب پلیس سانفرانسیسکو قرار گرفت.

به گزارش پلیس سانفرانسیسکو، متهم پرونده، رضا اسلامی نیا 52 ساله مهاجر ایرانی تباری است که سال ها پیش به امریکا سفر کرده است. وی در حال حاضر به اتهام تصادف و قتل یک شهروند امریکایی تحت تعقیب پلیس قرار گرفته است.

اطلاعات پلیس نشان می دهد اسلامی نیا در اداره پلیس سانفرانسیسکو دارای پرونده جنایی است. وی که عضو یک خانواده ثروتمند ایرانی بوده سال ها پیش پدر خود را ربوده و به خاطر اخاذی و به دست آوردن پول بیشتر او را به قتل رسانده بود.

اطلاعات منتشر شده پلیس بیان می کند رضا در سن 20 سالگی به همراه چند دوست تصمیم به ربودن پدرش گرفته بود.

رضا عضو «کلوپ پسران میلیاردرها» بوده که با همدستی دوستش، پدرش را درون بشکه ای قرار داده و قصد انتقال وی از خانه اش را داشته اند که پدر درون بشکه دچار خفگی شده و به قتل می رسد. پس از تحقیقات پلیس، رضا متهم به آدم ربایی و قتل پدرش شناخته شد.

تعقیب جنایی فرزند ارشد سناتور پهلوی در امریکا

بنا بر این گزارش، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 رضا به امریکا اعزام شده بود تا بتواند پس از بازگشت به وطن پست نخست وزیری را درکابینه شاه بگیرد اما تمامی آرزوهای خانواده اش یکباره برباد رفته است. با وجود اتهامات وارد شده به رضا، اعضای خانواده وی این اتهامات را تکذیب کردند و قتل را به گانگسترهای امریکایی نسبت دادند اما رضا مجبور به گذراندن حبس سنگین شد.

افراد گروه «کلوپ پسران میلیاردرها» همگی بین 18 تا 20 سال سن داشته و فعالیت های اجتماعی و اقتصادی داشتند. پدر رضا، نماینده مجلس حکومت شاه بوده است که به امریکا مهاجرت می کنند.

رضا و جیم (دوستش) با اتومبیل« بی. ام. و» خود پدر را ربوده و برای اخاذی او را درون بشکه می گذارند. پرونده قتل پدر به وسیله پسر میلیاردرش سال ها تیتر خبر روزنامه های امریکایی و ایران قرار داشت. او در سال 1988 به زندان محکوم شد اما با گذراندن 10 سال از محکومیتش در سال 2000در دادگاه تجدید نظر حکمش لغو شد. رضا پس از آزادی از زندان زندگی عادی خود را پیش گرفت تا این که این بار وی به خاطر تصادف با یک شهروند امریکایی تحت تعقیب قرار گرفته است.

گفتنی است وی به سانفرانسیسکو نقل مکان و به عنوان راننده تا کسی کار خود را آغاز کرده بود و در ماه اوت سال 2010 بر اثر تصادف یک شهروند امریکایی را به قتل می رساند.

دادستان پرونده جورج گاسگن نیز به دلیل فقدان شواهد کافی رضا را به قتل نفس محکوم می کند. رضا متهم به قتل ادموند رالف 39 ساله شد، اما هنگام انتقال به بازداشتگاه از دست پلیس گریخت.بنا بر اطلاعات منتشر شده در یک کنفرانس خبری هفته گذشته، فراخوان وسیعی برای دستگیری این متهم فراری صادر شد.وی در پرونده کیفری خود در سال 2008 نیز به جرم مستی هنگام رانندگی بازداشت شده بود و با توجه به پرونده قتل پدرش حکم دستگیری فوری رضا اسلامی نیا بار دیگر به پلیس سانفرانسیسکو ابلاغ شده است و از مردم خواسته شده تا برای دستگیری مظنون همکاری های لازم را انجام دهند.

منبع: پایگاه اینترنتی شبکه خبر

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *