خانه » سرگرمی » اگر همسرتان سیگاری است، بخوانید

اگر همسرتان سیگاری است، بخوانید

یک فوق تخصص بیماری های ریوی گفت: احتمال بروز سرطان پستان در زنانی که همسر سیگاری دارند بیشتر از سایرین است.

 

تورج روشن ضمیر، با بیان اینکه مصرف دخانیات به طور غیر مستقیم موجب افزایش چربی خون و در نتیجه مسدود شدن عروق می شود، اظهار کرد: دخانیات عامل 20 درصد از سکته های قلبی و مغزی است.

وی با اشاره به اینکه ابتلا به بیماری های قلبی شایع ترین آسیب مصرف انواع دخانیات است،  اظهار کرد: سرطان ریه و بیماری انسداد ریه مهم ترین عوارض استعمال دخانیات است که علاوه بر خسارت های انسانی پیامدهای اقتصادی نیز برای جامعه به دنبال دارد.

این فوق تخصص بیماری های ریوی اضافه کرد: مواد سمی موجود در سیگار،  قلیان و یا سایر دخانیات از طریق خون، بزاق دهان جذب می شود و علاوه بر بیماری های قلبی، سرطان ریه موجب سرطان خون، مثانه و دستگاه گوارش نیز می شود.

روشن ضمیر با اشاره به اینکه شانس ابتلا به بیماری ریوی در اطرافیان افراد سیگاری نیز بیشتر است،  گفت: برخی تحقیقات نشان می دهد سرطان پستان در زنانی که همسری سیگاری دارند بیشتر از سایرین است.

وی با اشاره به اینکه ریه افراد تا سن 20 سالگی رشد می کند،  ادامه داد: ریه تا سن 20 سالگی مانند درختی در حال رشد است و اگر در یک محیط آلوده قرار گیرد رشد آن با مشکل مواجه خواهد شد و احتمال ابتلای این افراد به بیماری های مختلف ریه مانند آسم و عفونت های ریه افزایش می یابد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به رواج قلیان در میان جوانان و زنان خاطرنشان کرد: قلیان بسیار زیان بارتر از سیگار است و حتی مصرف تفریحی آن هم برای بدن مضر است زیرا پک های عمیق تری به آن زده می شود و حجم زیادی از دود ناگهان وارد ریه می شود.

روشن ضمیر با بیان اینکه استعمال دخانیات موجب بیماری های دهان و دندان نیز می شود،  اضافه کرد: پوسیدگی دندان، بوی بد دهان، پوکی استخوان و پیری زودرس، بیماری های مفاصل و آرتروز از دیگر مضرات استعمال دخانیات است.

منبع : salamatnews.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جشن هالووین در تهران

جشن هالووین در تهران و چند عکس هالووین

جشن هالووین در تهران موضوع این بخش از مجله اینترنتی پارسی وان است. این جشن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.