خانه » اخبار روز » قیمت بنزین 43 درصد افزایش می یابد

قیمت بنزین 43 درصد افزایش می یابد

افزایش قیمت فرآورده های نفتی در سال جاری که پیش از این 38 درصد تعیین شده بود، به 43 درصد افزایش یافت. با تصویب مجلس شورای اسلامی علاوه بر افزایش 38 درصدی قیمت فراورده های نفتی در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها، باز هم نرخ سوخت مایع افزایش می یابد البته با این تفاوت که درآمد حاصل از افزایش قیمت دوم صرف بخشی از طرح های توسعه ای وزارت نفت خواهد شد.

طبق تصویب نمایندگان مجلس قیمت هر لیتر فرآورده های نفتی برای توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و فراورده های نفتی و تامین منابع مالی برای توسعه پالایشگاه ها – علاوه بر افزایش 38درصدی نرخ سوخت در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها- 5 درصد افزایش خواهد داشت.

پیش ازاین مجلس شورای اسلامی با تصویب درآمد 50 هزار میلیارد تومانی دولت از محل اجرای هدفمندی یارانه ها مجوز افزایش 38 درصدی قیمت حامل های سوخت را صادر کرد که بر این اساس قیمت بنزین سهمیه ای 550 و بنزین آزاد به هزار تومان افزایش می یابد اما افزایش 5درصدی، نرخ بنزین سهمیه ای را به 580 تومان و آزاد را 1050 تومان برای هرلیتر می رساند.

به گزارش ایسنا، البته دولت مخیر است قیمت حامل های انرژی را به یک نسبت ثابت ( 38 درصد) افزایش ندهد، بلکه می تواند قیمت برخی فرآورده های نفتی را با توجه به شرایط کشور بیش از این رقم افزایش دهد که در مقابل سوخت های دیگر افزایش کمتری می یابند.

البته در مصوبه جدید مجلس مشخص نشده است که دولت باید افزایش پنج درصدی فرآورده های نفتی را برای همه فرآورده ها به یک نسبت اعمال کند یا این که در این زمینه نیز ازادی انتخاب دارد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *