خانه » اخبار روز » قصاص مجازات انتقام گیری آتشین از دوست

قصاص مجازات انتقام گیری آتشین از دوست

پسر جوان که متهم است دوستش را با بنزین به آتش کشیده پس از محاکمه در دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد.

۲۹ تیر ماه سال ۹۱ ماموران پلیس آگاهی اسلامشهر در جریان مرگ مشکوک پسر جوانی در یکی از بیمارستان های این شهر قرار گرفتند.تیم پلیسی پس از حضور در محل دریافتند، مرتضی چهار روز قبل در حالی که دچار سوختگی شده بود به بیمارستان منتقل شده و تلاش پزشکان برای نجات جان او موثر واقع نشده بود.

مرتضی قبل از مرگ مدعی بود یکی از دوستانش به نام محسن به خاطر اختلافاتی که با هم داشتند او را به آتش کشیده است.

کارآگاهان سپس محسن را دستگیر کردند که او در بازجویی ها منکر اتهام خود شد. در ادامه بازپرس پرونده با توجه به شواهد موجود برای متهم کیفرخواست صادر کرد و پرونده را برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاد.

صبح امروز جلسه محاکمه در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی همتیار برگزار شد. در ابتدای جلسه دادگاه نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست برای متهم تقاضای مجازات قانونی کرد. سپس اولیای دم در جایگاه حاضر شده و خواستار قصاص متهم شدند.

محسن نیز پس قرار گرفتن در جایگاه با رد اتهامش گفت : من اتهام کشتن دوستم را قبول ندارم. ما با هم رفیق بودیم پس من چطور می توانستم او را بکشم. روز حادثه زنم و دخترم در خانه نبودند. دخترم چون مریض بود زنم از من خواست تا دارو هایش را تهیه کنم. من هم تهیه کردم و می خواستم به در خانه پدرزنم بروم که مرتضی را بین راه دیدم.او را سوار ماشین کردم. مرتضی قرار بود برای آکواریوم من لامپ بخرد به همین خاطر گفتم آخر شب به خانه ما بیاید تا نمونه اش را به او بدهم. من در خانه بودم و می خواستم لباس هایم را عوض کنم. وقتی به پارکینگ آمدم دیدم ماشینم روشن نمی شود به همین خاطر به مرتضی زنگ زدم سر راهش بنزین بخرد. داشتیم در باک بنزین می ریختیم که نمی دانم چه شد که ناگهان در باک برگشت و بنزین روی دست من و مرتضی ریخت ومرتضی چون داشت سیگار می کشید سریع آتش گرفت. من تا آمدم لباس او را در بیاورم او دوید و بیشتر آتش گرفت. به همین خاطر نتوانستم نجاتش بدهم. من نه با او خصومتی داشتم و نه درگیر بودیم.»

پس از دفاعیات متهم و وکیل مدافعش قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شده و متهم را به قصاص محکوم کردند.

 

منبع: خبرآنلاین

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *