خانه » فناوری های نوین » چگونه پیامک ارزان تر بفرستیم؟

چگونه پیامک ارزان تر بفرستیم؟

پیا مک هایی که فقط حاوی علامت سوال یا هر نوع علامت دیگر باشند، بسته به زبان گوشی ها، تعرفه ی متفاوتی دارند؛ به عنوان مثال اگر مشترک زمانی که می خواهد پیامکی فقط حاوی علامت ارسال کند، زبان گوشی اش فارسی باشد، پیامک او فارسی محاسبه شده و زمانی که زبان گوشی او لاتین باشد، پیامش لاتین محاسبه می شود.

اگر زبان گوشی مشترک فارسی باشد، پیامک، فارسی محسوب شده و زمانی که زبان گوشی لاتین باشد، پیام او لاتین محاسبه می شود و پیام هایی که با حرف فارسی شروع شده و با شکل و یا عدد همراه باشد هم فارسی محاسبه می شوند.

ممکن است برخی مشترکان خواسته یا ناخواسته به ارسال پیامک خالی اقدام کنند، این دسته از مشترکان باید توجه داشته باشند که هنگام ارسال، زبان گوشی خود را فارسی کنند تا آن پیامک فارسی محاسبه شود؛ در غیر این صورت اگر زبان گوشی در زمان ارسال پیامک لاتین باشد، حتی پیامک خالی نیز برای آن ها مثل پیام لاتین محاسبه شده و باید تعرفه پیامک لاتین را پرداخت کنند.

اما در پیامک هایی که فقط حاوی عدد هستند نیز این قانون صدق می کند و بسته به زبان گوشی فارسی یا لاتین محاسبه می شوند.

هم چنین این موضوع در پیام هایی که فقط حاوی اشکال هندسی هستند، نیز صادق است؛ به این معنی که اگر زبان گوشی مشترک فارسی باشد، پیامک او فارسی محسوب شده و زمانی که زبان گوشی لاتین باشد، پیام او لاتین محاسبه می شود و پیام هایی که با حرف فارسی شروع شده و با شکل و یا عدد همراه باشد هم فارسی محاسبه می شوند.

تعرفه هر پیامک لاتین همراه اول به مبلغ 222 ریال و هر پیام فارسی به مبلغ 89 ریال است.

منبع: خبرگزاری ایسنا


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گوشی هوشمند Xperia XZ2

بررسی مشخصات گوشی هوشمند Xperia XZ2

اتفاقات خوبی در همایش سالیانه Mobile World Congress افتاده و شرکت‌های بسیار زیادی در آن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *