خانه » اخبار روز » حکم اعدام عامل جنایت خیابان مدنی اجرا می‌شود؟

حکم اعدام عامل جنایت خیابان مدنی اجرا می‌شود؟

با وجود گذشت ماه ها از صدور حکم اعدام عامل جنايت خيابان مدني، هنوز خبری از اجرای حکم اعدام نیست و یکی از دلایل اجرایی نشدن این حکم، عدم رسیدگی به جنبه خصوصی پرونده یعنی اتهام قتل از سوی دادگاه کیفری استان تهران است.

حسین 23 ساله ظهر روز دوشنبه 24 مهر امسال در اقدامی جنون آمیز به سوی عابران حمله ور شد و 12 زن و مرد را با ضربات چاقو مجروح کرد. او سپس با فرار از محل جنایت به قم گریخت و 6 ساعت پس از جنایت ، با مراجعه به ماموران تسلیم شد. در حالیکه تحقیقات در این زمینه ادامه داشت، یکی از مجروحان که مرد 30 ساله ای بود بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.

حسین در بازجویی های اولیه مدعی شد مدتی است یک صدای ناشناس به او دستور می دهد و روز حادثه آن صدا از او خواسته بود به مردم حمله کند. در حالیکه به نظر می رسد متهم با طرح این موضوع قصد دارد انگیزه اصلی خود مخفی نگه دارد، بازپرس جنایی تهران او را برای بررسی سلامت روحی و روانی و همچنین اعتیادش به پزشکی قانونی معرفی کرد.

از سویی دیگر حسین در اداره آگاهی به بازسازی صحنه قتل پرداخت و در تشریح حادثه گفت: مدتی بود صدایی در سرم به من دستور می داد که چه کارهایی را انجام دهم. روز حادثه نیز آن صدا از من خواست که با چاقو به مردم حمله کنم. ابتدا می خواستم از یک مغازه چاقو فروشی در مجیدیه چاقو تهیه کنم که موفق به این کار نشدم بعد هم وارد یک قصابی شدم و به بهانه خرید گوشت ، خود را به چاقوی سلاخی مردم قصاب رساندم.

وی ادامه داد: مدتی نزد پدرم در یک کشتارگاه کار می کردم و به همین خاطر کار با چاقو را می دانستم. بعد از مجروح کردن مرد قصاب به خیابان آمده و هر فردی که در سر راهم بود، با چاقو می زدم، زن یا مرد بودن قربانیان برایم هیچ فرقی نداشت. آخرین قربانی من پسر قوی هیکلی بود که چاقو را گرفت من هم از محل متواری شدم. وقتی به خودم آمدم در قم بودم کمی در آن شهر پرسه زدم بعد هم به یک پاسگاه پلیس رفته و خود را تسلیم کردم.من در یک خانواده از هم پاشیده بزرگ شدم اما نه سیگار می کشم و نه به مواد مخدر اعتیاد دارم حالا هم هیچ حسی نسبت به قربانیان خود ندارم.

 

 

حکم اعدام عامل جنایت خیابان مدنی اجرا می‌شود؟

 

ضارب خیابان مدنی برای تست اعتیاد و روانی به پزشکی قانونی ارجاع شد

 

مدیر کل حوزه ریاست پزشکی قانونی اعلام کرد: ضارب خیابان شهید مدنی عصر امروز برای انجام تست اعتیاد و مصاحبه بررسی اختلالات روانپزشکی به مرکز پزشکی قانونی ارجاع شد و نتیجه این بررسی ها هفته آینده به بازپرس پرونده اعلام می شود.

قدیرزاده افزود: مسئولان دادسرا ساعت 3 و نیم عصر 25 مهر 91 گذشته ضارب خیابان شهید مدنی را برای انجام تست اعتیاد و مصاحبه روانپزشکی به مرکز پزشکی قانونی آوردند که تستهای لازم از وی گرفته شد.

 

وی افزود: علاوه بر تست اعتیاد نمونه خون و ادرار وی نیز گرفته شد که برای انجام آزمایشهای تکمیلی از نظر امکان مصرف دارو و مواد البته اگر این مواد هنوز در خون وی باقیمانده باشد به مرکز آزمایشگاهی پزشکی قانونی در کهرپزک فرستاده می شود و جواب این آزمایشها تا چند روز آینده آماده می شود و تا آن زمان نمی توان در مورد مصرف مواد و دارو توسط این فرد اظهار نظر کرد.

قدیرزاده گفت: امروز همچنین مصاحبه بررسی روانپزشکی نیز از این فرد گرفته شد که نتیجه این مصاحبه نیز بعد از بررسی نهایی آن در کمیسیون روانپزشکی پزشکی قانونی اعلام می شود.

مدیر کل حوزه ریاست سازمان پزشکی قانونی اضافه کرد: هنوز هیچ اظهار نظری درباره اینکه این فرد ضارب تحت تأثیر مصرف مواد مخدر یا روانگردان بوده یا اختلال روانی داشته است نمی توان داشت. سخنان افرادی که در این زمینه اظهار نظر کرده اند، به هیچ عنوان از سوی سازمان پزشکی قانون تأیید نمی شود و تا زمانی که نتیجه آزمایشها و بررسی ها مشخص نشده سازمان پزشکی قانونی در این مورد اعلام نظر نمی کند.

وی گفت: سعی می کنیم تا هفته آینده نتیجه این آزمایشها و بررسی های کارشناسی را به بازپرس پرونده اعلام کنیم.

 

محاکمه پسر چاقو به دست

با تائید سلامت روحی و روانی متهم، پرونده با صدور کیفرخواست به اتهام محاربه به شعبه اول دادگاه انقلاب تهران فرستاده شد. 17 بهمن نیز حسین در حضور قاضی صلواتی به دفاع از خود پرداخت.

قاضی صلواتی گفت: متهم پرونده قتل خیابان شهید مدنی سابقه خودکشی و مصرف شیشه داشته است.

قاضی صلواتی در ادامه رسیدگی به پرونده قتل در خیابان شهید مدنی خطاب به متهم گفت: مادر شما اظهار داشته قبلا سابقه مصرف شیشه داشته ای و در اظهاراتت در دادسرا هم گفته ای که بارها مشروب مصرف کرده ای.

متهم در واکنش به این صحبت گفت: من معتاد نبوده ام و به کسی نگفته ام که مشروب خورده ام، من نمی دانم چه کسی مشروب خوری را در اظهارات من نوشته است.

قاضی صلواتی گفت: شما سابقه تجاوز به عنف، آدم ربایی، سرقت و مصرف مواد روان گردان را داشته ای و بر اساس اظهارات پدر خود،  پس از خودکشی تهدید کرده ای که مادر و خواهرت را می کشی بنابراین با انگیزه قبلی اقدام به تهیه چاقو کرده ای.

متهم گفت: من کسی را تهدید نکرده ام، من فقط دو فقره سابقه دارم و باز هم می گویم که روز حادثه جنون به من دست داد و مرتکب جرم شدم، من دروغ نمی گویم و می خواهم کمکم کنید.

قاضی دادگاه پس از محاکمه حسین او را به اعدام محکوم کرد. با اعتراض متهم به حکم مجازاتش پرونده برای رسیدگی نهایی به دیوان عالی کشور فرستاده شد.

متهم می خواست قدرت نمایی کند

 

در ادامه رسیدگی به پرونده قاتل خیابان شهید مدنی نماینده دادستان تهران اظهار داشت: همانطور که متهم گفته هیچ یک از مجروحان را نمی شناخته بنابراین هیچ انگیزه ای جز ایجاد رعب و وحشت در میان مردم نداشته است.

او خطاب به متهم گفت: شما سوابق تبهکارانه و بزهکارانه زیادی داشتید و در محله ای زندگی کرده اید که تمام دوستانت شبیه خودت هستند. متهم به دنبال قدرت نمایی بوده و می خواسته نظر دوستان خود را جلب کند.

متهم در واکنش به این صحبت نماینده دادستان گفت: من سابقه ندارم، باید جلوی چه کسی قدرت نمایی کنم؟

در پایان دادگاه، متهم در آخرین دفاعیات خود بار دیگر جنون خود را علت وقوع این حادثه مطرح کرده و عنوان کرد از کارش پشیمان بوده و توبه کرده است.

قاضی صلواتی با اعلام ختم جلسه دادرسی گفت: دادگاه در وقت قانونی حکم پرونده را صادر خواهد کرد.

 

حکم اعدام براي قاتل خيابان مدني

یک منبع آگاه در گفت وگو با خبرنگار حقوقي قضايي باشگاه خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: با توجه به گذشت زمان یک هفته ای از برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده این فرد شرور برای وی از جانب دادگاه حکم صادر شده است.

این منبع آگاه در پاسخ به پرسشی درباره نوع حکم صادر شده گفت: قرار است دادستانی تهران درباره حکم صادر شده اطلاع رسانی داشته باشد.

اما در روز 20 دی ماه سال گذشته دادستان تهران از صدور و ارسال کیفرخواست پرونده عامل حمله به شهروندان تهرانی در خیابان شهید مدنی خبر داد.

“عباس جعفری دولت آبادی” از صدور و ارسال کیفر خواست پرونده عامل حمله به شهروندان تهرانی در خیابان شهید مدنی خبر داد و گفت: پرونده عامل حمله به شهروندان تهرانی در خیابان شهید مدنی نیز با صدور کیفرخواست به اتهام محاربه به دادگاه ارسال شد.

اما و پس از اینکه دادگاه بدوی او را به اعدام محکوم کرد با اعتراض محکوم علیه به این حکم، دیوان عالی کشور نیز حکم صادره از دادگاه بدوی را ابرام کرد.

“سعید عمرانی”، رئیس اداره دفتر دیوان عالی کشور در این باره اظهار داشت: پس از ارسال پرونده به دیوان عالی کشور و با توجه به حساسیت پرونده رسیدگی ویژه به آن آغاز شد که قضات دیوان عالی کشور حکم اعدام حسین را تائید کردند.

حکم اعدام عامل جنایت خیابان مدنی سال 92 اجرا می شود

“قاضی فریدون امیرآبادی فراهانی” در گفت وگو با خبرنگار حقوقي قضايي باشگاه خبرنگاران، گفت: هنوز زمان دقیقی برای اجرای حکم اعدام عامل جنایت خیابان شهید مدنی تهران تعیین نشده است.

وی گفت: این حکم در روزهای پایانی سال 91 قطعا اجرا نخواهد شد و اجرای حکم به سال 92 موکول شده است که در این زمینه اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.

 

زمان دقیق اجرای حکم هنوز مشخص نیست

اما با وجود گذشت ماه ها از صدور این حکم، هنوز خبری از اجرای حکم اعدام نیست و یکی از دلایل اجرایی نشدن این حکم، عدم رسیدگی به جنبه خصوصی پرونده یعنی اتهام قتل از سوی دادگاه کیفری استان تهران است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *