خانه » سلامت » دانستنیهای پزشکی » ورزش از سرطان روده جلوگیری می کند

ورزش از سرطان روده جلوگیری می کند

عوامل مختلفی بر ایجاد سرطان روده تاثیر گذارند. هضم نامناسب غذا، فاکتور های ایمنی در بدن، ترشحات صفرا و انسولین از این دست هستند. پایگاه اینترنتی lefigaro به بررسی تاثیر ورزش بر این عوامل پرداخته است.

انجام فعالیت فیزیکی تاثیر مثبت بر جلوگیری از سرطان روده دارد. توضیحات مختلفی وجود دارند که می توانند انجام فعالیت ورزشی را به خطر ابتلا به سرطان روده مرتبط کنند. زمان هضم، تغییرات هرمونی، تغییرات در عملکرد های ایمنی و تغییرات در شیوه ی زندگی،

تغییراتی که در زمان هضم با ورزش ایجاد می شود، باعث کاهش خطر ابتلاء به سرطان می شود از مشکلاتی که به سرطان می انجامد جلوگیری می کند. فعالیت فیزیکی در ایجاد تعادل انرژی نقش دارد، ورزش ترشح انسولین را تنظیم می کند.

ترشح اسید صفرا، میزان کلسترول و پانکراس به هنگام انجام ورزش مداوم تغییر می کنند و این امر باعث سلامت بیشتر می شود. فعالیت فیزیکی هم چنین بر التهاباتی که در بدن ایجاد می شود نیز تاثیر می گذارد، التهاب شدید باعث ایجاد سرطان روده می شود.

فاکتور های ایمنی هم چون میزان پروستاگلاندین نیز بر خطر ابتلاء به سرطان روده تاثیر گذار است. با انجام فعالیت ورزشی پروستاگلاندین آزاد می شود که بر هضم تاثیرات مثبت می گذارد.

فعالیت فیزیکی مداوم فعالیت سلول های NK را بیشتر می کند که از خطر ابتلاء به سرطان می کاهد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

علائم عقرب زدگی

علائم عقرب زدگی چیست و چگونه میتوان آن را درمان کرد

علائم عقرب زدگی میتوان سوزش ،خارش،احساس تهوع،سرگیجه ،تنگی نفس ،و….را نام برد که اگر عقرب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *