خانه » دانستنیهای خانواده » بارداری و زایمان » نسخه طبیعی برای کاهش عوارض قرص های ضدبارداری

نسخه طبیعی برای کاهش عوارض قرص های ضدبارداری

لخته شدن خون در زنان پس از مصرف قرص های ضدبارداری، آنان را در معرض خطر مرگ قرار می دهد. آگاه بودن به این مسأله كه هنگام مصرف این قرص ها زنان باید از تحرك بیشتر بدنی برخوردار باشند و میزان آب و مایعات بیشتری را مصرف كنند، احتمال لخته شدن خون را در آنان پایین می آورد.

مصرف قرص های ضدبارداری موجب تغییرات هورمونی به شكل وسیعی در بدن گروهی از زنان كه مستعدتر هستند شده، خون بدن را غلیظ كرده و در نهایت لخته خون را به وجود می آورد. اغلب زنان با علائم لخته آشنا نبوده و زمانی این عارضه تشخیص داده می شود كه سطح وسیعی از عروق خونی را دربرگرفته است. شناختن رقیق كننده  های طبیعی و در پیش گرفتن یك دستور غذایی كه خون را رقیق می كند موجب كاهش این خطر می شود.

روغن ماهی، عصاره برگ درخت زیتون، فولیك اسید،  امگا3، امگا6 و امگا 9،  پتاسیم و منیزیم سیترات نقش مؤثری در كاهش غلظت خون دارند. همچنین به زنان توصیه می شود در این دوره سه بار در روز از قرص های كلسیم استفاده كنند.

تمرینات ورزشی، مدیتیشن و تمرینات یوگا نیز ریسك مواجه شدن با این مشكل را كاهش می دهد. در طب سنتی شربت ضد لخته در خانه از نصف لیموترش، شربت افرا و فلفل قرمز تهیه می شود. توصیه متخصصان آن است كه دو قاشق غذاخوری بذر كتان را با گل میخك مخلوط كرده و مصرف کنید.

منبع : salamatnews.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

ژل های ضدبارداری

ژل های ضدبارداری (کرم ها) از دیگر راه های پیشگیری

اهمیت مایع منی در بارور کردن زن از زمانهای گذشته لااقل از نوشته های زمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *