خانه » اخبار روز » ناگفته های علی احمدی‌ از دولت احمدی نژاد

ناگفته های علی احمدی‌ از دولت احمدی نژاد

یک نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به حضور برخی چهره های شناخته شده در این انتخابات گفت: برخی نامزدهای معروف انتخابات پاشنه آشیل فراوانی دارند.

 

علیرضا علی احمدی در سخنرانی خود در دانشگاه امیرکبیر در پاسخ به این پرسش که “چرا با وجود چهره های معروف تر، از انتخابات کناره گیری نمی کنید یا به نفع جلیلی کنار نمی روید؟” افزود: چه کسی گفته است که مردم به کسی رای می دهند که معروف است؟ برخی چهره های معروف پاشنه آشیل فراوانی دارند و ممکن است در روزهای اول انتخابات با سر به زمین بخورند. من از جلیلی شناخت کافی ندارم. من مستقل به انتخابات آمدم و به نفع کسی کنار نمی روم.

 

وی در پاسخ به این پرسش که “نظر شما درباره نامه نگاری هایی در مورد درخواست رد صلاحیت هاشمی چیست؟” اظهار کرد: هاشمی برای مملکت زحمت زیادی کشیده است و اگر وارد انتخابات شده است دلش به حال کشور می سوزد. قانون اساسی هم اجازه می دهد که وی به صحنه بیاید اما من به آقای هاشمی می گویم شما در طول این 35 سال که از انقلاب می گذرد نتوانسته اید چهره ای را تربیت کنید و امروز معرفی و از او حمایت کنید. آقای هاشمی چرا نمی خو اهید به نسل های بعد اعتماد کنید؟ انقلاب مال مردم است و خودشان باید از آن دفاع کنند. به نظر من حضور هاشمی در انتخابات قانونی است اما اهانت به تمام کسانی است که می توانند مملکت را اداره کنند و هاشمی آنها را قبول ندارد.

 

وزیر آموزش و پرورش دولت نهم در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر نحوه برخورد با کروبی و موسوی گفت: اگر موسوی به قانون تمکین می کرد و در مقابل، حزب اللهی ها هم بیشتر مراعات می کردند، آن اتفاق پیش نمی آمد اما اکنون باید شرایطی فراهم شود که از همه ظرفیت های کشور استفاده شود و باید از همه کسانی که خطوط قرمز نظام را قبول دارند استفاده کرد. من اصولگرایم اما مشرب کاری ام به گونه ای است که می توانم با همه جناح ها کار کنم. در جناح اصولگرا انسان های منافق هم وجود دارند و در جناح چپ هم انسان های غرب زده ای حضور دارند.

 

علی احمدی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه “در دولت احتمالی شما مساله پرونده هسته یی حل می شود یا نه؟” تصریح کرد: در این زمینه بن بستی وجود ندارد اما می شود صحنه را بهتر مدیریت کرد. با تعلیق غنی سازی مشکلی از ما حل نمی شود. به نظر من اکنون مذاکره برای مذاکره است. ما به دنبال این هستیم که بحران غرب آنها را از بین ببرد و آنها هم منتظر هستند که در انتخابات برای ما مشکل ایجاد کنند. با خوداتکایی و دور زدن تحریم ها می شود با کارشکنی غرب مقابله کرد.

 

این نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به پرسش دیگری که “چرا اکنون از احمدی نژاد انتقاد می کنید در حالی که قبلا این کار را نمی کردید؟”، اظهار کرد: من زمانی از احمدی نژاد جدا شدم که او یازده روز خانه نشینی کرد و از رهبری فاصله گرفت. من اگر مقطعی صحبت نکرده ام برای جلوگیری از تضعیف نظام بوده است اما تمام هم و غم خود را به کار گرفتم که در مقابل جریان هایی که وی را محاصره کرده اند بایستم.

 

وی با انتقاد از معاون اول رییس جمهور و با بیان این که «من همین جا می گویم آقای رحیمی شما عامل حضور برخی افراد مثل کردان و رحیم مشایی در دولت بودید»، مدعی شد که همراهی نکردنش با رحیمی، زمینه ساز کناره گیریش از وزارت شد.

 

وی همچنین با بیان اینکه «من برای رییس جمهور شدن احمدی نژاد زحمات زیادی کشیدم»، خاطرنشان کرد که به رییس جمهور نیز گفته است که با حضور برخی افراد در دولت دهم مخالف است.

 

علی احمدی همچنین مدعی شد:  در هنگامی که رییس جمهور از سفر روسیه بازگشت، من به همراه هیاتی به استقبال رفتم که در فرودگاه رحیم مشایی را دیدم و به او گفتم مگر قرار نبود شما آفتابی نشوید؟ وی به من گفت قرار است همه با من هماهنگ شوند بعد تو به من می گویی اینجا نباش. رحیم مشایی بعدا گفته بود که به خاطر عصبانیت در فرودگاه یک روز روزه گرفته است که این مقدس مآبی مشایی را نشان می دهد.

 

وی در پاسخ به این پرسش که “نظر شما درباره سازمان برنامه و بودجه چیست؟” اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه محل کارشناسانی بود که دارای تفکرات تکنوکرات و غربی بودند. احمدی نژاد درست تشخیص داد که این سازمان باید منحل می شد اما به نظر من باید سازمانی دیگر جایگزین آن می شد که این کار انجام نشد.

 

این نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که “چرا اکنون اصلاح طلبان از هاشمی حمایت می کنند؟”، ابراز عقیده کرد: اصلاح طلبان به دلیل جبر زمانه و بن بستی که در آن قرار دارند به دور هاشمی جمع شدند ولی اگر به جای این کار از سیدحسن خمینی حمایت می کردند بهتر بود و نتیجه می گرفتند.

 

علی احمدی همچنین در مورد نقاط منفی دولت هاشمی اظهار کرد:  ریخت و پاش های فراوان، اعتماد بیش از حد به غرب و اعتقاد به رویکرد اسلام حداقلی در بین وزیران و اعتقاد به توسعه منهای عدالت از نقاط منفی دولت هاشمی بود.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش نیز ابراز عقیده کرد: حلقه کنونی اطراف رییس جهمور ناشناخته است. من از تفکرات آن ها اطلاعی ندارم ولی ادعاهای آن ها با آموزه های اسلام هماهنگ نیست. آن ها اخباری در اختیار دارند که بر اساس آن پیش گویی هایی می کنند که برخی از این پیش گویی ها هم درست بوده است.

 

این نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری همچنین مدعی شد: هشت ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری دهم، احمدی نژاد در هیات دولت گفت که وزرا کمربندها را محکم ببندند که موجی از اتهام علیه آنها در راه است؛ البته احمدی نژاد گفت به فضل الهی ما پیروز هستیم. من این انتقاد را به احمدی نژاد کردم که چرا شیپور جنگ می زنید؟ اما احمدی نژاد اسم شخصیت هایی را آورد که در انتخابات 88 نقش آفرین هستند و گفت بعد از انتخابات شاهد ریزش 30 درصدی خواهیم بود و انقلاب خالص تر می شود. وی همچنین دو نفر از اعضای هیات رییسه مجلس را نام برد که یکی از آن ها مواضع دوپهلو داشت و یکی دیگر از آن ها به موسوی رای داده بود.

 

وزیر پیشین آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که “آیا به نظر شما رهبری قابل نقد هستند؟” اظهار کرد: رهبری انسان بلندمرتبه ای است که دارای هوش، ذکاوت، تدبیر، عدالت و شجاعت است. من از زمان رحلت امام خمینی (ره) مقلد رهبری هستم اما معتقدم در حوزه فکر، همه باید فکر کنند و تقلیدی مطرح نیست.

 

وی در برابر پرسشی درباره مفهوم تکنوکراسی نیز پاسخ داد: تکنوکرات ها آدم های خوبی هستند اما تفکر آنها این است که هرچه علم غربی بگوید، باید طبق آن عمل کنیم. به نظر من جواب هایی که 100 سال پیش متفکران غربی به نیازهای جامعه خود دادند اکنون نمی تواند برای جامعه ما مناسب باشد. باید با دانش بومی نیازهای جامعه خود را رفع کرد.

 

علی احمدی در ادامه با اشاره به اینکه “اصولگرایی یعنی اینکه انسان سالم کار کند و از حق خود بگذرد تا جلوی زیاده خواهی دیگران را بگیرد”، گفت: دولت آینده باید به جوانان توجه بیشتری کند. من معتقدم می توان از جوانان متولد 1357 به بعد در دولت استفاده کرد.

 

وی همچنین با بیان اینکه “به نظر من اقتصاد دانش بنیان می تواند مشکلات کشور را حل کند”، تصریح کرد: من بر اساس خط مشی خود می توانم از تمام نیروهای جناح های مختلف استفاده کنم.

 

این نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: من به این دلیل وارد صحنه شدم که نتوانستم خود را قانع کنم به افرادی که وارد انتخابات شدند رای بدهم. رهبری گفته اند هرکس با هر سلیقه ای که هست و توانایی اداره حکومت را دارد به صحنه بیاید. من هم به همین دلیل وارد صحنه شدم. من مستقل هستم و هیچ جریانی به من پیشنهاد نداده است که به آنها بپیوندم.

 

علی احمدی در ادامه این نشست گفت: من در سفری که به ژنو داشتم با سیدمحمد خاتمی همسفر بودم و در آنجا با هم به بحث پرداختیم. خاتمی به من گفت که به رهبری گفته است رییس جمهور در دوره اول کارورزی می کند و در دوره دوم نتایج کارورزی خود را عملی می کند. در این مباحثه که با خاتمی داشتم، او از سیاست خارجی دولت دفاع کرد اما درباره موضوع مرحوم کردان منتقد بود. خاتمی در آنجا به من گفت که به دوستان خود گفته است احمدی نژاد در دوره دوم انتخابات پیروز می شود چون در روستاها و شهرهای کوچک کار زیادی کرده بود.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *