خانه » گوناگون » این غذاها امتحان کردنش واقعا دل و جرات می‌خواهد!

این غذاها امتحان کردنش واقعا دل و جرات می‌خواهد!

هر جای دنیا غذای مخصوص خود را دارد. اما بعضی از این غذاها هستند که امتحان کردن آنها واقعا جرات می خواهد، چرا که خوردن آنها ممکن است منجر به مرگی دردناک شود! فکر نکنید با غذاهای عجیب و غریبی سر و کار داریم!

صدف خوراکی (Oystres):

این غذا یکی از خوراکی هایی است که تنها زمانی که واقعا مطمئن هستید باید جرات بلعیدنش را داشته کنید. در بین پر خطرترین غذاهایی که اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) آنها را دسته بندی کرده است، صدف خوراکی خام به دلیل پتانسیل فجایعی که می تواند به بار آورد، در صدر فهرست قرار می گیرد. دو عامل بیماری زا که بیش از همه باعث بروز مشکل می شوند، نوروویروس و ویبریو هستند. نوروویروس (Norovirus) باعث بروز ورم روده می شود، و ویبریو باکتری مربوط به بیماری وبا است که سبب بروز تب، شوک عفونی، تاول های پوستی و حتی عفونت های خونی کشنده می شود.

این غذاها امتحان کردنش واقعا دل و جرات می خواهد!

آکی (Ackee):

میوه ملی جامائیکا که همچنین با نام «مغز گیاهی» نیز شناخته می شود، درختی است که اصلیت آن متعلق به آفریقای غربی است. شاید در نگاه اول خیلی خوشمزه به نظر رسد، اما اگر پوسته گلابی مانند این میوه را پیش از آنکه کامل برسد بخورید، با مرگی دردناک مواجه خواهید شد. اگر حین گذراندن تعطیلات در سواحل جامائیکا اشتباهی میوه کال آن را بخورید، دچار بیماری تب و استفراغ جامائیکایی می شوید؛ که در بدترین حالت ممکن است به مرگ شما در تعطیلات منجر شود. راه حل مشکل هم تنها یک چیز است: صبر. برای لذت بردن از این غذای خوشمزه و مغذی، باید صبر کنید تا میوه به رنگ قرمز روشن درآید و گوشت اسفنجی آن از دانه های مشکی سمی درون آن کاملا جدا شود. سپس آن را بجوشانید، به خوبی خشک کنید، و با ماهی نمک سود آن را میل کنید.

این غذاها امتحان کردنش واقعا دل و جرات می خواهد!

ساناکجی (Sannakji):

شاید غذاهای هورت کشیدنی جای چندانی در منوهای آمریکایی و اروپایی نداشته باشند، اما در منوهای کره ای قضیه کاملا برعکس است. از جمله این غذاهای هورت کشیدنی خوردن بازوهای بچه اختاپوس های زنده است که یک وعده غذای لذیذ محسوب می شود. اگرچه این بازوها از بدن اختاپوس جدا شده است، به قطعات کوچک ریز شده است و همراه با روغن و دانه های کنجد سرو می شود؛ اما این بازوهای پیچ و تاب خورنده به لطف حفرات مکنده خود که هنوز زنده و فعال هستند، مسیری چسبنده را درون گلوی شما طی خواهند کرد. به همین دلیل هنگام بلعیدن آنها خطر بند آمدن راه تنفسی شخص وجود دارد. ایمن ترین راه برای خوردن این غذا این است که لقمه خود را پیش از قورت دادن حدود 100 بار بجوید؛ و البته با دهان پر هم صحبت نکنید!

این غذاها امتحان کردنش واقعا دل و جرات می خواهد!

تن ماهی (Tuna):

آلودگی های ناشی از پساب های صنعتی باعث افزایش بیماری های ناشی از مسمومیت با جیوه شده است؛ حتی در بچه های بدغذایی که استیک ماهی تن و کنسرو ماهی تن در فهرست بلندبالای «دوست ندارم» هایشان قرار می گیرد. با این وجود، عوامل بیماری زایی همچون اسکومبروتوکسین که در اثر فرآوری نامناسب ماهی تازه به وجود می آید، هر ساله باعث مریض شدن صدها نفر می شود. نشانه های این مسمومیت گستره وسیعی از سردرد و اسهال تا دوبینی و حتی از دست دادن بینایی را شامل می شود. راه حل مشکل، نگهداری ماهی در مکان خنک و مصرف غذاهای دریایی در رستوران های معتبر است.

این غذاها امتحان کردنش واقعا دل و جرات می خواهد!

قارچ (Mushroom):

جستجوی قارچ خوراکی در جنگل های توسکانی ایتالیا تفریح جذابی برای گذراندن تعطیلات به شمار می رود. اما مراقب باشید: اگرچه قارچ های مفید زیادی در اطراف ما وجود دارند، اما قارچ پورچینی (متداول ترین قارچ خوراکی در ایتالیا) پسرعموهای سمی هم دارد. حتی با وجود اینکه نام برخی از این قارچ ها مانند کلاه مرگ یا فرشتگان مخرب نشانگر سرنوشت ناخوشایندی است که خوردن آنها به دنبال دارد، اما واقعا از کجا می توان فهمید که کدام قارچ را دارید می خورید؟ آیا قارچی که چیده اید یک قارچ مورکلای خوشمزه و یا یک قارچ جایومترا سمی است؟ بنابراین بهتر است کاملا مطمئن باشید که به دنبال چه قارچی می گردید و در انتخاب قارچ خود اشتباه نکنید؛ چرا که نتیجه آن می تواند به قیمت جانتان تمام شود.

این غذاها امتحان کردنش واقعا دل و جرات می خواهد!

فوگو (Fugu):

آیا شما هم آن داستان های به ظاهر ساختگی را درباره ماهیان بادکنکی فوق العاده سمی شنیده اید که باعث مرگ ماهرترین خوراک شناسان و کارشناسان آشپزی ژاپنی شده اند؟ متاسفانه باید بدانید که این داستان ها حقیقت دارند. تترودوتوکسین سم نیرومندی است که می تواند فوگو (گوشت ورقه شده بادکنک ماهی) را به آخرین وعده غذایی شما مبدل کند. خوشبختانه، آشپزهای ژاپنی سال ها آموزش می بینند تا در فیله کردن این ماهیان استاد شوند؛ و تصادفا ذره ای از تخمدان ها، جگر و امعاء و احشاء داخلی این ماهی را که حاوی این ماده فوق العاده سمی است وارد غذای خود نکنند. با این وجود، هر ساله کار چند ده نفر از مشتریان بی باک رستوران های ژاپنی به دلیل مشکلات حاد تنفسی ناشی از خوردن این ماهی پفکی به بیمارستان می کشد.

این غذاها امتحان کردنش واقعا دل و جرات می خواهد!

توجه داشته باشید در این مطلب فقط به اثرات پزشکی این مواد غذایی اشاره شده است. برای آن که از حلال یا حرام بودن استفاده از این مواد غذایی اطلاع یابید، می‏توانید با دفتر مرجع تقلید خود تماس بگیرید.

منبع: خبرآنلاین

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

طرح رجیستری

آشنایی با طرح رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل

حتما” شما هم در اخبار ، خبر موضوع رجیستری تلفن همراه و گوشی موبایل را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *